30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone składają hołd polityce jednych Chin

Stany Zjednoczone składają hołd polityce jednych Chin

PEKIN – Emerytowany oficer Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej powiedział w poniedziałek CNBC, że rośnie ostrożność w związku z roszczeniami USA do uznania Pekinu za jedyny legalny rząd Chin.

Jego wypowiedzi pojawiły się po amerykańskim prezydencie Joe Biden Wielokrotnie Zaznaczył, że Stany Zjednoczone będą bronić Tajwanu militarnie Jeśli wyspa zostanie zaatakowana, Biały Dom zaprzecza zmianie obowiązującej od dziesięcioleci „polityki jednych Chin”.

„Sądzimy, że naprawdę gołosłownie deklaruje tę politykę jednych Chin” – powiedział Chu Bo, obecnie starszy pracownik Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych na Uniwersytecie Tsinghua.

Cho nie sprecyzował, do którego „my” odnosiliśmy się w jego odpowiedzi na pytanie w CNBC.znaki drogowe azjaO tym, jak Pekin patrzy tam iz powrotem na komentarze Bidena.

Wiceprezydent USA Joe Biden wygłasza uwagi podczas Dialogu Strategicznego i Gospodarczego (S&ED) w Departamencie Stanu w Waszyngtonie, 23 czerwca 2015 r.

Jurij Grybas | Reuters

Tajwan to demokratycznie samorządna wyspa, którą Pekin uważa za część swojego terytorium. Pekin potwierdził, że poszukuje Pokojowe zjednoczenie z Tajwanem.

Podczas dialogu Shangri-La w Singapurze W weekend chiński minister obrony Wei Fenge zapewnił, że Pekin osiągnie zjednoczenie i ostrzegł tych, którzy dążą do niepodległości Tajwanu, że „nie dojdzie do dobrego końca”.

Dzień wcześniej sekretarz obrony USA Lloyd Austin oskarżył Chiny o prowadzenie „prowokacyjnej i destabilizującej” działalności wojskowej w pobliżu Tajwanu.

Od ponad 40 lat Amerykańska polityka „jednych Chin” Pekin został uznany za jedyny legalny rząd Chin. W międzyczasie Stany Zjednoczone utrzymują nieformalne stosunki z Tajwanem, prowadząc politykę zapewnienia wyspie środków do obrony.

W świetle ostatnich doniesień medialnych na temat pomocy USA dla Tajwanu, Zhou powiedział: „Jak możemy ufać polityce jednych Chin?”.

– kanał CNBC Ravi Buddhavarahu Przyczyń się do tego raportu.

READ  Biden nakłada daleko idące sankcje na Rosję w związku z wojną Putina na Ukrainie