28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy w rozmowach z Katarem o długoterminowych dostawach gazu dla zmniejszenia zależności od Rosji

Niemcy w rozmowach z Katarem o długoterminowych dostawach gazu dla zmniejszenia zależności od Rosji

Niemiecki minister gospodarki i klimatu Robert Habeck przemawia podczas nadzwyczajnej sesji po rozpoczęciu przez Rosję masowej operacji wojskowej przeciwko Ukrainie, w niższej izbie niemieckiego parlamentu w Berlinie, Niemcy, 27 lutego 2022 r. REUTERS/Michel Tantoussi

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Niemcy i Katar negocjują długoterminowe partnerstwo energetyczne, poinformowali w niedzielę urzędnicy rządowi, ponieważ największa gospodarka Europy dąży do zmniejszenia zależności od rosyjskich źródeł energii.

Niemcy powiedziały, że osiągnięto partnerstwo, ale Katar nie powiedział, że porozumienie zostało sfinalizowane.

Rosja jest największym dostawcą gazu do Niemiec, a niemiecki minister gospodarki Robert Habeck podjął kilka inicjatyw, aby zmniejszyć zależność energetyczną swojego kraju od Rosji, odkąd ta najechała sąsiednią Ukrainę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Amiri Diwan powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że emir Kataru, szejk Tamim bin Hamad Al Thani, przyjął w niedzielę Habeka i omówili sposoby wzmocnienia stosunków dwustronnych, zwłaszcza w sektorze energetycznym.

Katar powiedział, że firmy z obu krajów „ponownie zaangażują się w dyskusje na temat długoterminowych dostaw LNG i poczynią postępy”, zgodnie z oświadczeniem państwowej firmy naftowo-gazowej Qatar Energy.

Rzecznik niemieckiego Ministerstwa Gospodarki w Berlinie potwierdził, że transakcja została sfinalizowana.

„Firmy, które przyjechały do ​​Kataru z (HABIC), przystąpią teraz do negocjacji umownych ze stroną katarską” – powiedział rzecznik.

Katar powiedział w oświadczeniu, że od lat stara się zaopatrywać Niemcy, ale rozmowy nie zaowocowały konkretnymi porozumieniami.

Niemcy ogłosiły niedawno plany budowy dwóch terminali LNG. Nie mając obecnie terminali, Niemcy nie mogą odbierać bezpośrednich dostaw LNG z Kataru.

Habek spotkał się także z katarskim ministrem ds. energii Saadem Sheridą al-Kaabi w Doha, gdzie omówili relacje i współpracę energetyczną między Katarem, jednym z największych eksporterów gazu ziemnego na świecie, a Niemcami oraz sposobami ich wzmocnienia. na oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kaabi.

(Sprawozdanie) Moataz Mohamed, Andrew Mills i Klaus Lauer. Napisane przez Shakeela Ahmeda, Moataza Mohameda, Toma Simsa i Andrew Millsa. Montaż przez Davida Clarka, Frances Kerry i Hugh Lawsona

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.