27 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraiński szpital poinformował, że matka chroni córkę przed bombardowaniem i zapobiega jej zranieniu

Olga and her husband Dmytro at the Ohmatdit Children's Hospital. According to the hospital, Olga covered the baby with her body, miraculously saving her daughter from injuries.

Podczas gdy w sobotę ukraińskie wojsko niewiele wspomniało o działaniach ofensywnych sił rosyjskich wokół Kijowa i na niektórych częściach południa, walki trwały nadal na wschodzie.

Służby ratunkowe poinformowały, że w Rubijn zginęło dwoje dzieci, które wyciągnięto z gruzów bloku mieszkalnego zbombardowanego przez rosyjską artylerię.

W zawaleniu tego samego budynku zginęła również kobieta. Jej córka przeżyła i była w stabilnym stanie.

Jakiś kontekst: Robyżny jest częścią grupy małych miasteczek i wsi, które nadal znajdują się w rękach ukraińskich, ale znajdują się w pobliżu dwóch odrębnych prorosyjskich państw we wschodniej Ukrainie.

Ostatnia ocena wojny dokonana przez armię ukraińską pokazuje, że jest ona postrzegana jako główny cel rosyjskiej kampanii na wschodzie – połączenie dwóch twierdz wokół Ługańska i Doniecka z terytorialnymi zdobyczami dokonanymi na północnym zachodzie w okolicach Charkowa.

Sobotnia codzienna aktualizacja Centralnego Dowództwa Armii – opublikowana wczesnym popołudniem – donosiła o serii rosyjskich ataków, których „główne wysiłki koncentrowały się na próbach zdobycia Siewierodoniecka, Rubeznego i Popasny”.

Więcej zgonów i zniszczeń: W piątek lokalne władze ukraińskie poinformowały, że cztery osoby zginęły, a dziesięć zostało rannych, gdy rosyjska artyleria otworzyła ogień do kilku społeczności w okolicy.

W sumie zbombardowano 54 budynki, w tym 19 budynków mieszkalnych i dwa ośrodki zdrowia, powiedział szef dystryktu Serhi Haiday.

Dostawy gazu zostały odcięte do 23 miast i wsi, a do końca dnia odcięto zasilanie w 26 miejscowościach.

Hayday powiedział, że wielu rannych w ostatnich dniach było wśród 700 ewakuowanych w sobotę korytarzem humanitarnym.

READ  Unia Europejska proponuje stopniowe embargo na rosyjską ropę w ramach sankcji wobec Moskwy