27 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden z wizytą w Polsce po szczycie NATO w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Biden z wizytą w Polsce po szczycie NATO w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę
Wizyta obejmie Uważnie obserwowana podróż do Europy Który sprawi, że Biden pojedzie do Brukseli, aby wziąć w nim udział? Szczyt NATO 24 marca przyłączył się do posiedzenia Rady Europejskiej, gdy światowi przywódcy starają się ujednolicić swoje reakcje na niesprowokowaną i brutalną inwazję Rosji na Ukrainę.

Przed podróżą Biden w poniedziałek zadzwoni do prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanclerza Niemiec Olafa Schulza, premiera Włoch Mario Draghiego i premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, aby „omówić ich skoordynowane reakcje na niesprowokowany i niesprowokowany atak Rosji na Ukrainę”. oświadczenie wydane przez Biały Dom.

Odkąd pomysł szczytu przywódców NATO pojawił się po raz pierwszy około dwa tygodnie temu, przedstawiciele USA i Europy dyskutowali na zakończenie spotkania o zapowiedziach potencjalnych przywódców, według kilku osób zaznajomionych z planami.

może zawierać Nowe rundy sankcji przeciwko rosyjskiej oligarchiiDodatkowe środki ograniczające zasoby finansowe kraju i nowe kroki w celu ograniczenia importu rosyjskich produktów energetycznych. Trwają również dyskusje na temat tego, co można by ujawnić, aby zapewnić większe wsparcie Ukrainie, w tym nowe dostawy pomocy wojskowej lub pomocy finansowej na wzmocnienie obronności kraju.

Ale kluczowe elementy, których chce Ukraina, takie jak pomoc NATO w stworzeniu strefy zakazu lotów lub dostarczanie myśliwców z czasów sowieckich, są na razie nie do przyjęcia, ponieważ Stany Zjednoczone i ich partnerzy starają się uniknąć bezpośredniej konfrontacji z Rosją. Na początku tego miesiąca Pentagon powiedział, że jest zdecydowanie przeciwny polskiemu planowi dostarczania myśliwców na Ukrainę z powodu obaw przed wciągnięciem w bezpośredni konflikt z Rosją.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w niedzielę, że jest gotowy do negocjacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, ale ostrzegł, że jeśli jakiekolwiek próby negocjacyjne się nie powiodą, może to doprowadzić do „trzeciej wojny światowej”.

„Jestem gotowy do negocjacji z nim. Byłem gotowy przez ostatnie dwa lata. Wierzę, że bez negocjacji nie możemy zakończyć tej wojny” – powiedział Zełenski. CNN Fareed Zakaria W ekskluzywnym wywiadzie w niedzielny poranek.

„Jeśli istnieje 1% szansy na zatrzymanie tej wojny, myślę, że musimy wykorzystać tę szansę. Musimy to zrobić… Codziennie tracimy ludzi, niewinnych na ziemi”.

READ  Cywile uciekający z bunkrów Azovstal podczas ewakuacji kierowanej przez ONZ