30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone rezygnują z testu Govt dla przylatujących pasażerów międzynarodowych

WASZYNGTON, 10 czerwca (Reuters) – Stany Zjednoczone zniosły w piątek 17-miesięczny wymóg, zgodnie z którym osoby przybywające do kraju w ramach testu w locie muszą być negatywne na COVID-19, po intensywnej kampanii prowadzonej przez linie lotnicze i branżę turystyczną.

Opublikowane przez Rochelle Walensky, dyrektor, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) Zamówienie czterostronicowe Podniesienie zamówienia, które zacznie obowiązywać w niedzielę 12:01 ET (0400 GMT), „obecnie nie jest wymagane”

Ten wymóg był jednym z ostatnich wymogów dotyczących podróży w USA Govt-19. Jego koniec nadchodzi wraz z początkiem letniego sezonu podróży, a linie lotnicze już szykują się na rekordowe zapotrzebowanie. Linie lotnicze powiedziały, że wielu Amerykanów nie podróżuje za granicę z powodu pozytywnych testów i obaw przed utknięciem za granicą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Xavier Bezera, sekretarz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych CDC powiedziało wyniki Opierając się na danych naukowych i dostępnych, firma stwierdziła, że ​​„nie zawaha się ponownie ustanowić wymagania dotyczące testów przed wyjazdem, jeśli zajdzie taka potrzeba później”.

CDC ponownie rozważy decyzję w ciągu 90 dni, powiedział jeden z członków zarządu.

Stany Zjednoczone zażądały, aby przylatujący pasażerowie międzynarodowi od stycznia 2021 r. przed odlotem otrzymali negatywny test. W grudniu CDC zaostrzyła zasadę, że loty do Stanów Zjednoczonych muszą być testowane przez jeden dzień zamiast trzech.

CDC nie wymaga testów na lądowych przejściach granicznych.

Wiele krajów w Europie i poza nią już zrezygnowało z wymagań dotyczących testowania.

CDC nadal wymaga, aby większość obywateli spoza USA została zaszczepiona przeciwko COVID w celu podróży do Stanów Zjednoczonych.

READ  Chińscy użytkownicy mediów społecznościowych eksplodują, gdy Elon Musk tęskni za przestrzenią

Dwóch urzędników powiedziało Reuterowi, że administracja Bidena rozważa usunięcie zasady testu tylko dla zaszczepionych pasażerów.

Jet Blue Airways (JBLU.O) Dyrektor naczelny Robin Hayes powiedział Reuterowi w piątek, że potrzeba testów była „naprawdę ostatnią przeszkodą na drodze do całkowitego powrotu do zdrowia w podróżach międzynarodowych”, dodając, że „nie ma już żadnego celu”.

IATA, największa na świecie grupa handlowa z branży lotniczej, stwierdziła, że ​​kierownictwo „eliminuje bezużyteczny rządowy test przed wyjazdem na podróż do Stanów Zjednoczonych” jako „dobrą wiadomość”.

W kwietniu sędzia federalny uznał wymagania CDC za nielegalne na lotniskach iw węzłach komunikacyjnych, takich jak lotniska, a administracja Bidena zawiesiła ich realizację. Sądownictwo odwołało się od nakazu, ale wkrótce nie oczekuje się żadnej decyzji.

CDC nadal zaleca, aby pasażerowie nosili maski przed i po lotach międzynarodowych oraz przechodzili testy Covit-19.

Raymond James powiedział w notatce badawczej, że deregulacja „jest głównym impulsem dla podróży międzynarodowych”.

linie lotnicze Delta (DAL.N) Dyrektor generalny Ed Bastian powiedział Reuterowi w zeszłym tygodniu, że zmniejszenie wymagań zwiększy liczbę podróży, zauważając, że 44 z 50 krajów obsługiwanych przez Delta nie wymaga testów.

Roger Dow, dyrektor generalny American Travel Association, powiedział w piątek, że ruch ten „przyspieszy odbudowę amerykańskiego przemysłu turystycznego”, który mocno ucierpiał przez epidemię.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Davida Shepherdsona; Edytowanie przez Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.