16 kwietnia, 2024

Stephen Curry poprowadził Golden State Warriors do zwycięstwa z 43 punktami w meczu 4

Boston – Stephen Curry Nie ten, który pokazuje mnóstwo emocji podczas gry. Ale w czwartym meczu finału NBA przeciwko Boston Celtics, Golden State Warriors 107-97, Curry przez całą noc nosił serce na rękawie.

Pod koniec pierwszej kwarty, po rzuceniu za trzy punkty w tył, Curry wbiegł na przeciwległy koniec kortu i zaczął krzyczeć na kibiców Bostonu – potrafił to zrobić raz czy dwa po dużej wygranej. Strzał, ale rzadko od pierwszych momentów.

„Wydawało się, że musimy poinformować wszystkich, że dziś tu jesteśmy” – powiedziała Carrie. „Czy to ich tłum, ich zespół, nasz zespół, ktokolwiek chce zobaczyć tę energię i ten ogień, karmimy go.

Charlie zakończył z 43 punktami, w tym siedmioma 3-punktami w strzelaniu 14-na-26 i dodał 10 zbiórek i cztery asysty. Został piątym obrońcą w historii NBA, który w finale zdobył co najmniej 40 punktów i 10 zbiórek.

„Niesamowite,” Tremond zielony Powiedział. „Postaw nas na jego plecach. Chcieliśmy wygrać. Zwycięstwo jest bardzo potrzebne. To gra, w którą musimy zagrać. Wyjdź i wiesz, dlaczego jest jednym z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w tę grę, wiesz, ten system był w stanie aby doprowadzić go do tak wielkiego sukcesu. To jest całkowicie niewiarygodne ”.

Green powiedział, że wiedział, że Charlie nie pozwoli wojownikom przegrać. Kerr nazwał swoją grę „fantastyczną”. Clay Thompson Miejsce nr 1 w finałach Curry’ego.

Curry nie wymienił swoich programów, ale powiedział, że rozumie znaczenie tego, co zrobił w piątek wieczorem, zwłaszcza biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo. Piątkowy mecz zakończyłby się remisem 3-1 z Warriors lub remisem dwóch serii.

Curry potwierdził, że to drugie.

„Oznacza to, że chodzi o to, jak pilna jest potrzeba dzisiejszej nocy, aby wygrać na trasie, zachować trochę życia w serii, odzyskać przewagę na boisku domowym i spróbować zbudować trochę rozpędu na naszej drodze” – powiedział Curry.

READ  Ukraiński rząd wzywa hakerów do pomocy w obronie przed Rosją | Ukraina

Curry zdobył 33 punkty w pierwszych trzech kwartach, co było powtarzalne w pierwszych trzech meczach serii. Ale jego obszarem problemowym była czwarta kwarta, gdzie średnio zdobył tylko trzy punkty na 30% rzutów z pola. Miał tylko sześć punktów w meczach 1, 2 i 3.

W piątek zdobył w finale 10 biegów. W drugiej połowie zdobył 24 punkty, najwięcej punktów w swojej karierze w drugiej połowie finału.

Warriors jako zespół rzucili się na Celtics w czwartej kwarcie. Golden State pokonał Boston 15:0 w czasie kryzysu i stał się pierwszą drużyną w ciągu ostatnich 50 sezonów, która wygrała finał z co najmniej 10 punktami.

„Pomagamy sobie nawzajem, gramy razem, gramy agresywnie w defensywie, a co najważniejsze, zamykamy się” – powiedział Wiggins. „Wiesz, nie lubię zbiórek. Żadnych zbiórek ofensywnych. Żadnych punktów drugiej szansy. Więc to świetnie.”

Mając niewiele ponad minutę do końca meczu, Warriors awansowali na 3. miejsce, kiedy Thompson nie trafił za 3, aby złapać odbicie w ataku Green. Wysłał go z powrotem do Curry’ego, ale Celtics szybko odzyskali piłkę po rzuceniu podwójnego w Curry’ego. Następnie Green wybił piłkę Looneyowi, który zakończył wsadzeniem Al Harford.

Kerr nazwał to największym wiadrem nocy. Ale to Karita doprowadził ich do punktu, w którym ten strzał zamienił się w boks.

„Od czasu do czasu bierzemy rzeczy, które on robi”, powiedział Thompson. „Ale on musi tam wyjść i położyć nas na plecach, czyli musimy mu pomóc w poniedziałek”.

Charcoalowi pomógł w piątek Thompson, który zdobył 18 punktów i stracił cztery trzy punkty; Andrzeja Wigginsa, 17 punktów i 16 zbiórek; I Jordania BasenDodano 14 punktów. Kevon LooneyPierwszy zawodnik z serii w serii zakończył z 11 zbiórkami i dodatnim 21 majątkiem netto.

Ale Curry pokonał pozostałych otwierających Warriors 43-39. 34-latek jest najstarszym zawodnikiem, który zrobił to w finale, po 35-letnim Michaelu Jordanie w meczu 6 przeciwko Jazzowi w 1998 roku.

READ  Fox News przeprasza za niezrozumienie roli Ruperta Murdocha we wszczęciu śledztwa

Green znów się zmagał, nie umieszczając żadnych znaczących odcisków palców w grze, dopóki nie wrócił późno w czwartej. Kerr chciał wycofać Greena z gry dzięki agresywnym piłkom w ostatnich pięciu minutach gry.

Jak powiedział Thompson, Wojownicy wiedzieli, że muszą pomóc Curry’emu. Ale to nie znaczy, że muszą to robić, dzieląc ciężar odpowiedzialności za bicie.

„Kiedy facet jest na fali, schodzisz mu z drogi” – powiedział Thompson.

Green dodał: „Spróbuj zrobić, co możesz, aby go uwolnić lub pomóc mu stworzyć swoje miejsca i udać się na jego miejsca. Dla nas musimy stale wypełniać. Gdziekolwiek możemy być, oddałeś strzał, weź go. .. Wszyscy są zmuszeni do zakończenia ataku.Jeśli to z cięciami, to jest gładkie z twoim basem, to go wpuszczasz. Robi to, co robi.

Powiedział, że wiedział, że Curry będzie grał z dodatkowym poziomem ognia w Green Game 4, dodając, że mógł to stwierdzić, patrząc na zachowanie Curry’ego w dniach po ich najgorszej porażce dwa dni temu.

Curry powiedział, że wszedł do gry 4 wiedząc, że chce przejąć kontrolę. Wiedział, jak szybko może zmienić się tempo finału i gdyby mógł sprawić, by jego drużyna wygrała w Bostonie, byłby po ich stronie.

„Wyjdzie z takim ogniem” – powiedział Green. „Zrobił to i wszyscy byliśmy w stanie za tym podążać”.