26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samolot pasażerski „startuje” o własnych siłach po uderzeniu wiatru wiejącego z prędkością 100 mil na godzinę na argentyńskim lotnisku i rozbija się o schody.

Samolot pasażerski „startuje” o własnych siłach po uderzeniu wiatru wiejącego z prędkością 100 mil na godzinę na argentyńskim lotnisku i rozbija się o schody.

reklama

To jest moment, w którym samolot pasażerski na argentyńskim lotnisku został zdmuchnięty przez wiatr wiejący z prędkością 160 km/h i uderzył w schody.

Silny wiatr nawiedził w niedzielę lotnisko Aeroparque Jorge Newbery w Buenos Aires, gdy przez ten obszar przeszła silna burza.

Boeing 737-700 linii Aerolineas Argentinas eksplodował w poprzek pasa startowego w kierunku schodów, którymi pasażerowie wchodzili na pokład, po czym zderzył się z samolotem, powodując rozbicie się na ziemię i przewrócenie się na bok.

Następnie szybko przesunięto schody w stronę pojazdów, z których korzystali pracownicy pasa startowego.

Na nagraniu widać uderzenie skrzydła samolotu w budynek na pasie startowym.

Uderzył w schody, powodując jego upadek na ziemię, gdy samolot przewrócił się na bok

Boeing 737-700 linii Aerolineas Argentinas eksplodował w poprzek pasa startowego w kierunku schodów, którymi pasażerowie wchodzili na pokład samolotu, po czym uderzył w nich, powodując rozbicie się na ziemię i przewrócenie się na bok.

17-letni samolot odnotował uszkodzenie LV-CAD, a jego następny regularny lot na międzynarodowe lotnisko gubernatora Mendozy Francisco Gabrielli został odwołany w niedzielę rano ze względu na zatrzymanie go w celu naprawy.

„Airline Argentinas podaje, że z powodu silnej burzy, która głównie wpłynęła na funkcjonowanie Aeroparque, do tej pory odwołano 100 lotów, a w przypadku tej samej liczby wystąpiły opóźnienia i zmiany rozkładu lotów” – podała Aerolíneas Argentinas w oświadczeniu.

READ  Rosyjskie media państwowe: w przyszłym tygodniu w Azji Centralnej spotkają się chiński Xi i rosyjski Putin

Firma stwierdziła, że ​​może w dalszym ciągu „dokonywać korekt i/lub odwołać loty przez pozostałą część dnia w wyniku porannej pogody, a także sporadycznych zamknięć lotnisk ze względu na aktywność elektryczną”.

W wyniku silnej burzy z wyładowaniami elektrycznymi, która w weekend nawiedziła Argentynę, zginęło co najmniej 16 osób w kraju i sąsiednim Urugwaju.

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego na stronie internetowej agencji, urugwajska agencja meteorologiczna podała, że ​​dwie osoby zginęły w wyniku wichury z południowego wschodu w niedzielę rano.

Samolot znajduje się obok schodów

Samolot uderzył w schody.  Silny wiatr nawiedził w niedzielę lotnisko Aeroparque Jorge Newbery w Buenos Aires, gdy nad okolicą przetoczyła się silna burza.

Samolot uderzył w schody. Silny wiatr nawiedził w niedzielę lotnisko Aeroparque Jorge Newbery w Buenos Aires, gdy nad okolicą przetoczyła się silna burza.

Następnie szybko przesunięto schody w stronę pojazdów, z których korzystali pracownicy pasa startowego

Na nagraniu widać uderzenie skrzydła samolotu w budynek na pasie startowym

Następnie szybko przesunięto schody w stronę pojazdów, z których korzystali pracownicy pasa startowego. Na nagraniu widać uderzenie skrzydła samolotu w budynek na pasie startowym

Lokalne media podają, że w Argentynie kobieta zmarła w niedzielę wczesnym rankiem po tym, jak spadła na nią gałąź drzewa w mieście Moreno.

Trzynaście innych osób zginęło w sobotę w mieście Bahía Blanca po zawaleniu się muru podczas burzy.

W niedzielę na miejsce wypadku przybył prezydent Argentyny Javier Miley.

Silny wiatr, który towarzyszył burzy, spowodował także powalenie drzew i latarni w stolicy Buenos Aires.