25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Byli zakładnicy Hamasu ostrzegają przed „ogromnym” niebezpieczeństwem w tunelach w Gazie

Byli zakładnicy Hamasu ostrzegają przed „ogromnym” niebezpieczeństwem w tunelach w Gazie

Aktualności

Byli zakładnicy Hamasu ostrzegali armię izraelską przed „ogromnym niebezpieczeństwem” czącym się w 300-milowym systemie tuneli w Gazie, wzywając do zawarcia nowego porozumienia o zawieszeniu broni w celu uwolnienia pozostałych więźniów.

W sobotni wieczór ponad 100 zakładników uwolnionych w zeszłym miesiącu spotkało się z izraelskimi urzędnikami, aby omówić to, czego doświadczyli w Gazie. Według doniesień „The Times of Israel”.

Jeden z byłych zakładników, którego nazwisko nie zostało ujawnione publicznie, powiedział ministrowi obrony Yoavowi Galantowi i ministrowi obrony Benny’emu Gantzowi, że tygodnie niewoli spędzili w obawie, że lada dzień umrą.

„Nie ma czasu. Każdy mijający dzień jest przerażający” – powiedział uwolniony Izraelczyk. „Nie macie pojęcia, z jakimi potworami mamy do czynienia”.

Były zakładnik twierdził, że Hamas powiedział im, że IDF zastosuje owianą złą sławą „dyrektywę Hannibala” wobec ludności cywilnej – unieważniony protokół, który rzekomo wzywał żołnierzy do priorytetowego traktowania zabijania terrorystów, nawet jeśli oznaczało to zabicie porwanego żołnierza.

Członkowie izraelskiego gabinetu wojennego spotkali się z byłymi zakładnikami i rodzinami obecnych więźniów. Aktualności 12
Byli więźniowie ostrzegali przed dużym ruchem w podziemnych tunelach Hamasu, gdzie niektóre przejścia są na tyle duże, że mogą przejechać pojazdy. Izraelska Armia Obrony

„Baliśmy się, gdy… [IDF] „Wybuchy były blisko” – powiedział były zakładnik. „Byli tak blisko, że błagaliśmy ich, żeby zabrali nas do tuneli [for safety]I w pewnym momencie tak się stało.

Osoba ta dodała, że ​​izraelscy żołnierze muszą za wszelką cenę unikać tuneli, ponieważ Hamas nie zawaha się ukryć za swoimi zakładnikami.

Uwolniony zakładnik ostrzegł: „Nie wchodźcie do tuneli”. „Przemieszczają się tam w dużych ilościach. Stanowi to ogromne zagrożenie dla żołnierzy i zakładników.”

W obliczu ciągłego niebezpieczeństwa grożącego osobom porwanym 7 października były zakładnik powiedział, że państwo żydowskie musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uwolnić ponad 100 Izraelczyków nadal przetrzymywanych w Gazie.

Izraelskie wojsko poinformowało w niedzielę, że znalazło jeden z takich tuneli w pobliżu granicy, co daje rzadki wgląd w sposób, w jaki został zbudowany. Izraelska Armia Obrony
Uwolnieni zakładnicy wzywają Izrael, aby zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wynegocjować uwolnienie ponad 100 osób nadal przetrzymywanych w Gazie. Za pośrednictwem Reutera

Gallant i Gantz zapewnili obecnych na spotkaniu, w tym krewnych więźniów, że uwolnienie zakładników jest dla nich najwyższym priorytetem.

READ  Urzędnik powiedział, że Hongkong stoi przed „trudnym zachowaniem równowagi” w zakresie złagodzenia przepisów granicznych

„Po pierwsze, należy zwrócić zakładników. Będziemy mieli całe życie na walkę z Hamasem” – powiedział Gantz.

Minister wojny dodał, że aresztowanie najwyższego przywódcy Hamasu w Gazie, Yahyi Sinwara, będzie jedynie symbolicznym zwycięstwem, a prawdziwą bitwą będzie usunięcie jego ideałów z Gazy.

Bezpieczeństwo zakładników stało się gorącym tematem, zwłaszcza po przypadkowym zabiciu przez armię izraelską trzech izraelskich zakładników.

Yotam Haim, Samer Talalqa i Alon Shamrez zostali zastrzeleni, kiedy izraelscy żołnierze omyłkowo „wybrali ich na cel” w Shejaiya.

Według armii izraelskiej trzej zakładnicy „uciekli lub zostali porzuceni przez terrorystów, którzy ich pojmali”.

Shamrez (26 lat) został pochowany w niedzielę podczas pogrzebu, w którym na cmentarzu w Szewiim zgromadziły się setki osób. Nie jest jasne, czy w pogrzebie uczestniczył jakikolwiek urzędnik państwowy.

Ido Shamirez wziął w niedzielę udział w pogrzebie swojego brata Alana Shamireza po tym, jak Ido został omyłkowo zabity przez armię izraelską wraz z dwoma innymi zakładnikami. Reutera

Ponieważ zakładnicy zostali zabici, Netanjahu zdawał się sygnalizować w sobotę, że rozpoczyna się nowa runda negocjacji z Hamasem i Katarem w sprawie uwolnienia osób nadal przetrzymywanych w Gazie.

W sobotę doniesiono, że szef izraelskiej agencji wywiadowczej Mossad spotkał się z urzędnikami Kataru, aby omówić możliwą nową umowę z Hamasem w sprawie zakładników.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/17/news/former-hamas-hostages-warn-of-colossal-danger-in-gaza-tunnels/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania