27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rivian wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, mówi, że średniej wielkości SUV R2 pojawi się w 2025 roku

Rivian wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, mówi, że średniej wielkości SUV R2 pojawi się w 2025 roku

Riv (wieśAkcje wyszły dzisiaj, małe wytchnienie dla inwestorów w producenta elektrycznych aut przygodowych, Po ogłoszeniu wyników finansowych za I kwartał.

Chociaż firma odnotowała stratę przychodów za kwartał (95 mln USD w porównaniu z oczekiwanymi 131,2 mln USD), odnotowała mniejszą stratę na EPS niż oczekiwana przez Streeta po skorygowaniu (strata 1,43 USD w porównaniu z oczekiwaną stratą 1,45).

Podczas gdy Rivian potwierdziła swoją prognozę dotyczącą produkcji 25 000 pojazdów na ten rok, zgłosiła ponad 90 000 zamówień w przedsprzedaży R1 i do tej pory wyprodukowano ponad 5 000 pojazdów, inwestorzy również odwrócili się od tego, co firma powiedziała o swojej przyszłości.

Rivian powiedział, że jest na dobrej drodze do otwarcia nowego zakładu o wartości 5 miliardów dolarów w Gruzji w 2024 roku i że będzie tam produkować nowy R2 w 2025 roku. średniej wielkości SUV – a także przekazała wiadomość, że pojawi się w 2025 r.

CEO RJ Scaringe powiedział, omawiając przyszły proces produkcji R2 i dlaczego może być prostszy i bardziej skalowalny.

Kluczem do jego produkcji i obniżenia kosztów będzie opracowanie jednosilnikowego układu napędowego Rivian o nazwie kodowej „Enduro” oraz nowej architektury akumulatorów.

„Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie nowej baterii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP), zaktualizowanej elektroniki i jednosilnikowej jednostki napędowej, znanej jako Enduro” – powiedział Rivian w liście do akcjonariuszy.

Scaringe wyjaśnił dalej swoją przyszłą aplikację podczas rozmowy o zarobkach. „R2 skorzysta również z kilku technologii wieloplatformowych, które zostaną zintegrowane z platformami R1 i RCV, w tym z jednosilnikową jednostką napędową, którą nazywamy Enduro, oraz z naszą architekturą sieciową nowej generacji” – powiedział.

Tańszy samochód przygodowy niż Rivian będzie konkurował w przestrzeni obejmującej samochody elektryczne, takie jak Tesla (TSLA(Model Y, Audi)przysięga(eTron i nadchodzący Fisker)FSR) Ocean m.in.

READ  Akcje Amazona spadają do dwuletniego minimum po stracie w pierwszym kwartale - TechCrunch

„Inwestowanie w obiekt w Georgii w celu przyspieszenia platformy R2 będzie również pozytywne na dłuższą metę” – powiedział analityk Wedbush, Dan Ives, w notatce dla inwestorów.

Podczas gdy akcje Rivian idą w górę, akcje wciąż spadają o 75% od początku roku.

——

Bras Subramanian jest starszym korespondentem ds. motoryzacji w Yahoo Finance. możesz to śledzić Świergot i dalej Instagram.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn