15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rakieta Live Moon ulega awarii – śmieci kosmiczne „uderzają w księżyc” z prędkością 5800 mil na godzinę, Chiny odmawiają odpowiedzialności po tym, jak obwiniają SpaceX za „błąd”

Rakieta Live Moon ulega awarii – śmieci kosmiczne „uderzają w księżyc” z prędkością 5800 mil na godzinę, Chiny odmawiają odpowiedzialności po tym, jak obwiniają SpaceX za „błąd”

Możliwe, że niekontrolowana rakieta wielkości szkolnego autobusu trafiła już na Księżyc.

Według astronomów rakieta nośna była Zestaw do osiągnięcia powierzchni księżyca około 7:25 czasu wschodniego (12:25 GMT) po spędzeniu prawie ośmiu lat na wędrówkach po kosmosie.

Byłby to prawdopodobnie pierwszy raz, gdy obiekt stworzony przez człowieka uderzył w inny obiekt kosmiczny, nie będąc tam skierowanym, ale na pewno nie będziemy wiedzieć, że uderzył w Księżyc, dopóki dwa satelity okrążające Księżyc nie przejdą nad potencjalnym miejscem uderzenia i nie sfotografują krateru . które wynikały z kolizji, BBC wspomniany.

Segment Rocket został po raz pierwszy zauważony przez Billa Graya, który pisze Popular Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

Stwierdził, że złom był SpaceX Górny stopień Falcon 9 został wystrzelony z Florydy przez zespół Elona Muska w lutym 2015 roku.

Jednak Bell później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część pocisku najprawdopodobniej należała do niego Chiny. Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

Przeczytaj blog na żywo Moon Rocket Crash, aby uzyskać najnowsze wiadomości i aktualizacje…

 • Kim jest Elon Musk?

  urodzony 28 czerwca 1971 roku, Elona Muska Jest magnatem biznesowym i przedsiębiorcą.

  Jest współzałożycielem Neuralink i OpenAI, a także założycielem, dyrektorem generalnym i głównym inżynierem SpaceX.

  Musk jest także inwestorem na wczesnym etapie, dyrektorem generalnym i inżynierem produktu w Tesla, Inc. i założyciel The Boring Company.

  Jest najbogatszą osobą na świecie, według Bloomberg Billionaires Index i Forbes Real-Time Billionaires List, z Szacunkowa wartość netto Około 224 miliardy dolarów (stan na luty 2022).

 • Jak daleko jest księżyc?

  Średnia odległość między Ziemią a Księżycem wynosi około 238 855 mil (384 400 km), według NASA.

  Oznacza to, że znajduje się około 30 km od Ziemi.

 • Możliwe skażenie biologiczne

  Według Davida Rothrie, profesora geologii planetarnej na Open University w Wielkiej Brytanii, istnieje możliwość skażenia biologicznego w miejscu katastrofy.

  Dzieje się tak, ponieważ części pocisków nie są sterylne po wystrzeleniu.

  „Większość drobnoustrojów umrze, ale może nie wszystkie. Mogą się nie rozmnażać, ale to bardzo małe ryzyko” – powiedział. CNN.

 • Krater nie będzie pierwszym na Księżycu

  Jeśli rakieta w wyniku uderzenia utworzy krater na powierzchni księżyca, nie będzie to jedyny krater na powierzchni księżyca, CNN wskazany.

  Księżyc nie ma atmosfery ochronnej, więc kratery powstają naturalnie, gdy obiekty takie jak asteroidy regularnie się z nim zderzają.

 • Kolizja nie byłaby „zauważalna”

  „Gdyby można było to zaobserwować – czego niestety nie będzie – widziałbyś duże błyski, kurz, kawałki rozpadających się rakiet, kamyki i głazy, niektóre z odległości setek kilometrów” – powiedział Bill Gray. CNN Wzmacniacz rakietowy i jego nieuchronne zderzenie z księżycem.

  Gray jako pierwszy odkrył trajektorię rakiety i napisał folklor Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

 • Jak wysłać swoje imię na księżyc?

  Musisz wejść na oficjalną stronę NASA dla Misja Artemidy.

  To jest dostępne tutaj.

  Musisz podać swoje imię i nazwisko oraz niestandardowy kod PIN, które wygenerują Twoją kartę pokładową.

  PIN powinien składać się z 4 do 7 cyfr.

  Zapamiętaj swój kod PIN, ponieważ umożliwi to dostęp do karty pokładowej w przyszłości.

 • Dokładny czas kolizji

  Rakieta prawdopodobnie uderzyła w księżyc o 12:25:58 UTC 4 marca 2022 r., Forbes wspomniany.

  Czterotonowa część rakiety prawdopodobnie uderzyła w powierzchnię Księżyca z prędkością około 5700 mil na godzinę.

 • Komentarze Europejskiej Agencji Kosmicznej

  Europejska Agencja Kosmiczna skomentowała możliwe zderzenie rakiety startowej z powierzchnią Księżyca, zanim do tego doszło.

  „To wciąż rozwijające się odkrycie podkreśla potrzebę ulepszonego śledzenia przestrzeni kosmicznej i większej wymiany danych między operatorami statków kosmicznych, dostawcami wystrzeliwania oraz społecznościami zajmującymi się astronomią i obserwacją kosmosu”. Książki agencji.

 • Czy kosmiczne śmieci kiedykolwiek trafiły na Księżyc?

  W ramach misji LCROSS w 2009 r. NASA rozbiła rakietę startową w Księżyc w nadziei, że nauczy się czegoś z pozostawionych przez nią szczątków.

  „W istocie ten LCROSS jest„ darmowy ”… z wyjątkiem tego, że prawdopodobnie nie zobaczymy efektu” – napisał Bill Gray, który napisał Projekt Pluton امج Aby śledzić obiekty bliskie Ziemi, pisał w styczniu.

 • Efekt nie będzie widoczny

  Część pocisku sprawdzona uderzył w księżyc 4 marca pozostawi na powierzchni krater o średnicy około 65 stóp, ale niestety uderzenia nie będzie można zobaczyć na żywo, ponieważ oczekuje się, że zdegradowana część rakiety uderzy w dalszą stronę Księżyca – tę część, która jest skierowana w stronę z dala od Ziemi.

  Zamiast tego astronomowie będą polegać na zdjęciach wykonanych przez satelity, w tym Lunar Reconnaissance Orbiter, aby zobaczyć, co stanie się po zderzeniu.

 • Kto przewidział kolizję, kontynuuj

  „W 2015 roku (błędnie) zidentyfikowano ten obiekt jako 2015-007B, drugi etap sondy DSCOVR” – napisał 12 lutego Gray.

  „Mamy teraz dobre dowody na to, że w rzeczywistości jest to zdecydowanie 65B, wzmacniacz misji księżycowej Chang’e 5-T1”.

 • Kto przewidział kolizję?

  W styczniu kosmiczni tropiciele obliczyli, że kawałek wytworzonego przez człowieka gruzu jest w drodze uderzył w księżyc Po raz pierwszy został zauważony przez Billa Graya, który pisze Popular Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

  Stwierdził, że śmieciem był górny stopień SpaceX Falcon 9 wystrzelony z Florydy w lutym 2015 roku.

  Była z misją rozmieszczenia satelity obserwacyjnego Ziemi o nazwie DSCOVR dla Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna.

  Jednak Gray później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część rakiety prawdopodobnie należała do Chin, a Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

 • wewnętrzna niepewność

  Profesor Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics powiedział: wiadomości BBC Zgadza się z ponowną oceną Graya, że ​​część rakietowa najprawdopodobniej należy zamiast tego do Chin.

  Powiedział, że istnieje wiele „podstawowej niepewności” w identyfikowaniu kosmicznych śmieci i mogą wystąpić błędy w identyfikacji.

  „Polegamy na małej garstce wolontariuszy, którzy robią to w swoim własnym czasie” – powiedział BBC.

  „Więc istnieje ograniczony zakres kontroli krzyżowych”.

 • Wpływ na księżyc

  Oczekuje się, że zderzenie rakiety z księżycem spowoduje powstanie chmury gruzu i pozostawienie za sobą małego krateru.

  Nie przewiduje się jednak poważnych uszkodzeń.

 • Co to jest rakieta wspomagająca?

  Obiekt mógł być częścią rakiety, która w 2014 roku wystrzeliła w kierunku Księżyca mały chiński statek kosmiczny o nazwie Chang’e 5-T1.

  Bill Gray, który pisze popularny program śledzący obiekty bliskie ziemi Project Pluto, pierwotnie poinformował, że pozostałością były górny stopień SpaceX Falcon 9 wystrzelony z Florydy w lutym 2015 roku.

  Jednak Bell później wycofał swoje twierdzenie i powiedział, że część rakiety prawdopodobnie należała do Chin.

  Chiny od tego czasu zaprzeczyły oskarżeniu.

 • Gdzie spadł pocisk?

  ten Kolizja jest możliwa Po drugiej stronie księżyca.

  Jedna tona śmieci kosmicznych przemieszczała się wcześniej z prędkością około 2,6 kilometra na sekundę.

 • Pojazd może uderzyć w pobliżu krateru wulkanu

  Według informacji, pocisk mógł rozbić się w pobliżu krateru zwanego Hertzsprung Forbes.

  Znajduje się po drugiej stronie Księżyca, więc żadne uderzenie nie będzie widoczne z Ziemi.

 • Zamieszanie podczas katastrofy księżyca

  W piątek w mediach społecznościowych ludzie byli zdezorientowani co do części rakiety i tego, czy rzeczywiście rozbiła się ona na Księżycu.

  „Czy ktoś wie, czy zdarzył się wypadek #księżyc?” Jedna osoba napisała.

  „Czy coś dziś nie uderza w księżyc?? ” ktoś inny ćwierkanie.

 • Gray broni „prostych kroków”

  Co za zamieszanie Zabłąkana część pocisku Wyjaśnia, że ​​musi istnieć lepsze śledzenie śmieci w przestrzeni kosmicznej, Bill Gray, który pisze Projekt Pluton امج Śledzenie obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

  „Wiele statków kosmicznych znajduje się teraz na wysokich orbitach, a niektóre zabiorą załogi na Księżyc” – powiedział Gray.

  „Te śmieci będą uciążliwe nie tylko dla małej grupy astronomów”.

  „Kilka dość prostych kroków może bardzo pomóc”.

 • Czy rakieta należy do Chin?

  Chiny powiedziały w zeszłym tygodniu, że część pocisku nie oni.

  Bill Gray, który pisze popularne Projekt Pluton امج Aby śledzić obiekty bliskie Ziemi, nadal uważa się, że jest to stara część rakiety z misji księżycowej z 2014 roku.

  NASA i inni eksperci potwierdzili jego twierdzenia.

  Uważają, że pochodzi z chińskiej misji Chang’e 5-T1, która została wykorzystana do testowania technologii zwrotu próbek z Księżyca.

 • Zaprzeczenie Chin

  „Według chińskiego monitoringu górny stopień pocisku Chang’e-5 w bezpieczny sposób przeleciał przez ziemską atmosferę i doszczętnie spłonął” – powiedział o tajemniczym obiekcie rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin. . W drodze na księżyc.

  Eksperci zauważają jednak, że Chiny odnosiły się do misji Chang’e-5, a nie do podobnie nazwanej misji Chang’e 5-T1 będącej jej rdzeniem.

 • Z czego zrobiony jest księżyc?

  ten pokrycie skórki Powierzchnia Księżyca ma średnio około 70 kilometrów grubości.

  Z powodu wszystkich potężnych uderzeń, jakie otrzymał Księżyc, zewnętrzna część skorupy uległa rozdrobnieniu i zmieszaniu, a rozbity obszar ustąpił miejsca nienaruszonej materii poniżej około 6 mil (9,6 km) głębokości.

  Powierzchnia księżyca składa się w około 43% z tlenu, 20% krzemu, 19% magnezu, 10% żelaza, 3% wapnia, 3% aluminium, 0,42% chromu, 0,18% tytanu, 0,12% manganu.

 • Z czego zrobiony jest księżyc?

  Jądro księżyca jest prawdopodobnie bardzo małe, stanowi zaledwie jeden do dwóch procent masy księżyca i ma około 420 mil (680 kilometrów) średnicy, według Space.com.

  To prawdopodobnie przede wszystkim żelazo, chociaż może również zawierać dużo siarki i innych minerałów.

  Skalisty płaszcz księżyca ma głębokość 825 mil (1330 kilometrów) i składa się ze skał o dużej gęstości żelaza i skał bogatych w magnez.

  Przez ponad miliard lat magma unosiła się z płaszcza na powierzchnię i wybuchała wulkanicznie, od co najmniej czterech miliardów lat temu do mniej niż trzech miliardów lat temu.

 • Księżyc nie ma atmosfery

  Oznacza to, że powierzchnia Księżyca jest wystawiona na działanie promieni kosmicznych, meteorów i wiatrów słonecznych oraz jest narażona na ekstremalne wahania temperatury.

  Ponieważ na Księżycu nie ma atmosfery, nie słychać żadnych dźwięków, a niebo jest zawsze ciemne.

 • Dowód wypadku zostanie „utracony”

  Nie ma możliwości zobaczenia wypadku w czasie rzeczywistym i nie będziemy tego wiedzieć na pewno, dopóki satelity krążące wokół Księżyca nie prześlą zdjęć potencjalnego miejsca katastrofy.

  Możliwe też, że część startowa rakiety rozbiła się na tysiące kawałków i BBC wspomniany.

  Dlatego też wiele fizycznych dowodów na jego źródło zostanie utraconych.

READ  Jak uchronić ziemię przed spaleniem przez intensywne słońce?