24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA Perseverance Rover na Marsie ma kamienistą jazdę na jednym ze swoich kół

NASA Perseverance Rover na Marsie ma kamienistą jazdę na jednym ze swoich kół

To wytrwałe zdjęcie łazika z 25 lutego pokazuje skałę za kierownicą. Głosowano jako „zdjęcie tygodnia” w 54. tygodniu.

NASA/JPL-Caltech

Ta historia jest częścią Witamy na Marsienasza seria eksplorująca Czerwoną Planetę.

Jeśli kiedykolwiek wbiłeś kamyk do buta, sympatyzujesz z wędrującą sondą NASA. Toczący się odkrywca Marsa podniósł głaz w jednym ze swoich kół i przez jakiś czas utknął. Głaz nie jest skałą, ale nie jest też małym kamykiem.

Miłośnicy kosmosu zwracają uwagę na skałę. Głos publiczności Migawka z 25 lutego Jako „zdjęcie tygodnia” na wytrwanie przez miniony tydzień. ten Najnowsze spojrzenie podróżnika Od 2 marca.

NASA publikuje Szorstkie zdjęcia łazika na bieżąco. Przeglądając archiwa, znalazłem skały przynajmniej na zdjęciach z aparatu do unikania zagrożeń w samochodzie Już 6 lutegochociaż nie przeprowadziłem kompleksowego badania historycznego.

Ponieważ wydaje się, że Perseverance zaadoptował ulubioną skałę, skontaktowałem się z NASA, aby sprawdzić, czy ktoś jeszcze go nazwał. Jeśli nie, sugerowałbymRocco„To byłby dobry pomysł.

Koła Six Perseverance są wykonane z aluminium, z knagami, które zapewniają przyczepność na nierównym, kamienistym i zakurzonym terenie krateru Jezero. Każde koło ma średnicę 20,7 cala (52,5 cm). Najnowszy sportowy łazik zaprojektowany przez NASA został zaktualizowany w porównaniu do Poobijane koła najstarszego łazika Curiosity Ale nadal działa po wielu latach na czerwonej planecie.

Skała nie spowalnia wytrwałości toczenia. Łazik przewoził ciężarówki przez Marsa, Ustanawianie nowych rekordów jazdy Po drodze. Jeśli już, to świadczy o solidnej konstrukcji kół łazika. Gdybym miał w butach taki kamień, nigdzie bym nie poszedł.

READ  Statek towarowy SpaceX Dragon cumuje na stacji kosmicznej, aby dostarczyć panele słoneczne, nasiona i nie tylko