24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przedstawiciel obrony USA mówi, że bezpośrednie uderzenia i zniszczony most spowolniły marsz rosyjskiego konwoju w Kijowie

Ukraińska delegacja uczestnicząca w rozmowach z Rosją na Ukrainie powiedziała w piątek, że strona ukraińska „rozumie intencje” Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, podczas gdy strona ukraińska wie „gdzie”. [Russia] Chce iść – powiedział.

Przemawiając na konferencji prasowej w ukraińskim Lwowie, Mychajło Podoliak powiedział, że zachodni partnerzy „podnoszą” stanowisko Ukrainy, dodając, że prezydent Wołodymyr Zełenski „z pewnością nie poszedłby na żadne ustępstwa, które podważyłyby naszą integralność terytorialną i niezależność”.

„Sytuacja Federacji Rosyjskiej jest trudna – jeśli to łatwe, nie zaatakują Ukrainy – ale pozycja ukraińskiego przywódcy sił zbrojnych jest trudna. Negocjacje są trudne, ale trwają” – powiedział.

Konferencja prasowa odbędzie się dzień po drugiej rundzie rozmów delegacji ukraińskiej i rosyjskiej na Białorusi. W czwartkowym tweecie Bodolyak powiedział, że Ukraina nie negocjowała wymaganych wyników, chociaż delegacje były w stanie jedynie osiągnąć „rozwiązanie dotyczące utworzenia korytarzy humanitarnych”.

Przemawiając w piątek, David Arakamiya, wysoki rangą urzędnik ukraińskiej partii rządzącej, powiedział, że Zełenski nie wystąpił z oficjalną prośbą o rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i że jest to „wkrótce” i będą miały miejsce dalsze rozmowy. Potrzebujesz, zanim przemówią.

Aragamiyah zauważył również, że Rosja stoi w obliczu „presji” ze strony szerszej społeczności międzynarodowej w związku z atakami sił rosyjskich na obszary cywilne na Ukrainie.

Podkreślając atak Rosji na elektrownię atomową w Zaporożu, Arakhamia powiedział podczas czwartkowych rozmów, że ukraińscy negocjatorzy zalecili 30-kilometrową strefę wolną od konfliktów wokół wszystkich elektrowni atomowych na Ukrainie, „wtedy Zap nastąpił natychmiast”.

READ  Ed Dwight, pierwszy czarny astronauta w Ameryce, po 60 latach w końcu wyrusza w kosmos