20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pipin Rawat: czołowy dowódca armii Indii zginął w katastrofie helikoptera indyjskich sił powietrznych

Szef sztabu armii generał Pipin Rawat wraz z żoną Madhuliką Rawat zginęli, poinformowały indyjskie siły powietrzne na Twitterze. Pełnił to stanowisko przez prawie dwa lata.

IAF poinformowało, że czteroosobowy helikopter był w drodze z Sulur do Wellington w Tamil Nadu, kiedy rozbił się w pobliżu Coonoor w Tamil Nadu.

Ocalały kapitan grupy Varun Singh jest leczony z powodu obrażeń w szpitalu wojskowym w Wellington, poinformowały indyjskie siły powietrzne.

Przyczyna wypadku i szczegóły pozostałych pasażerów nie są jeszcze znane.

Doordarshan News i Press Trust of India, agencja informacyjna należąca do indyjskich gazet, poinformowały wcześniej, że z miejsca katastrofy znaleziono co najmniej cztery ciała.

IAF powiedział, że zarządził dochodzenie w sprawie przyczyny katastrofy.

Rawat został mianowany naczelnym dowódcą indyjskich sił zbrojnych w grudniu 2019 r. Wcześniej był dowódcą armii.

W ciągu ponad 40 lat służby Rawat dowodził kilkoma batalionami armii indyjskiej. Za swoją służbę otrzymał liczne nagrody. Po raz pierwszy został zaciągnięty do armii indyjskiej w grudniu 1978 roku.

Premier Indii Narendra Modi Czy napisał to na Twitterze Jego najgłębszy smutek na wieść o śmierci 13 osób.

„Służyli Indiom z wielką starannością. Moje myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie” – powiedział. „Generał Pipin Rawat był wspaniałym żołnierzem. Prawdziwy patriota, bardzo przyczynił się do modernizacji naszych sił zbrojnych i maszyn obronnych. Jego spostrzeżenia i poglądy na sprawy strategiczne były wyjątkowe. Jego upadek głęboko mnie zasmucił”.

Indyjski minister obrony Rajnath Singh i dowódca armii generał Manoj Mukund Narawane odwiedzili rezydencję Rawata w New Delhi, zanim potwierdzono jego śmierć.

Singh później Czy napisał to na Twitterze Wyraził kondolencje, że jego serce skierowało się do rodzin zabitych.

„Nagłe zniknięcie głównodowodzącego sił bezpieczeństwa, generała Pipina Rawata, jego żony i 11 personelu Sił Zbrojnych w tragicznej katastrofie helikoptera w Tamil Nadu jest dziś bardzo bolesne. On napisał.

READ  Wybory na Białorusi: Białorusini głosują pomimo nawoływań opozycji do bojkotu

„Generał Rawat służył krajowi z niezwykłą odwagą i wytrwałością. Jako pierwszy dowódca Sił Zbrojnych przygotowywał plany konsolidacji naszych Sił Zbrojnych”.

Singh powiedział, że oficer, który przeżył katastrofę, modlił się o szybki powrót do zdrowia.