23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nakaz Bidena dotyczący neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla okrzyknięty „dostosowaniem władzy rządu do celów klimatycznych” – na żywo | Wiadomości amerykańskie

Stany Zjednoczone i Meksyk uzgodniły w zeszłym tygodniu, że wznowią kontrowersyjny program o nazwie Kodeks Ochrony Imigracji (MPP), który ma na celu zmuszenie osób ubiegających się o azyl do czekania na orzeczenie amerykańskiego sądu w Meksyku w sprawie amerykańskich dochodzeń imigracyjnych.

Waszyngton wznowił pod warunkiem, że Meksyk spełni pewne warunki, w tym dostarczenie szczepionek osobom ubiegającym się o azyl.

Według rzecznika IOM, pierwsi dwaj imigranci, którzy wrócili w ramach odnowionego programu, wjechali do Meksyku.

Jeden z dwóch, który przedstawił się jako Enrique Manzanares z Nikaragui, powiedział, że był trochę smutny, ale dziękował Bogu, że żyje.

„W końcu nic nie jest stracone” – powiedział Manzanares Reuterowi. „Niektórzy z nas to robią, inni nie”.

Rzecznik US Customs and Border Protection (CBP) powiedział, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wzmocnił dziś MPP, który został wymuszony przez sąd.

„Ze względów bezpieczeństwa operacyjnego DHS nie udostępnił szczegółów, takich jak lokalizacja początkowego dochodu lub liczba zarejestrowanych osób” – powiedział rzecznik CBP.

Po pełnym uruchomieniu CBP powiedziało, że powrót MPP do Meksyku nastąpi w siedmiu portach: San Diego, Galico, Nokales, El Paso, Eagle Pass, Laredo i Brownsville.

Prezydent Joe Biden, Demokrata, walczy o zmianę wielu surowych polityk imigracyjnych wdrażanych przez republikańskiego pioniera Donalda Trumpa i stoi w obliczu aresztowań zarejestrowanych imigrantów na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Biden zakończył MPP, gdy tylko objął urząd w styczniu, ponieważ starał się kontynuować to, co nazwał bardziej humanitarnym podejściem do imigracji. Ale sędzia federalny orzekł, że akcja Bidena nie przebiegała zgodnie z właściwą procedurą i nakazał ponowne zatrudnienie MPP w sierpniu.

READ  Stany Zjednoczone rozważają zapewnienie obiektów obrony przeciwlotniczej sojusznikom NATO w obliczu rosnących obaw o zagrożenia ze strony Rosji.