24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy północno-wschodnie stany zawieszają gwardię narodową w związku z kryzysem zdolności medycznych z powodu epidemii

Trzy północno-wschodnie stany zawieszają gwardię narodową w związku z kryzysem zdolności medycznych z powodu epidemii
Gwardia Narodowa Nowego Jorku ogłosiła w środę, że 120 lekarzy i techników medycznych zostało zatrudnionych w kilkunastu placówkach opieki długoterminowej w całym stanie. Rozmieszczenie nastąpiło na rozkaz gubernatora Kathy Hochlin Zamówienie wydane Odpowiadając na niedobór mężczyzn w zeszłym tygodniu.

Członkowie służby zostali zwerbowani w Syracuse, Rochester, Albany, Buffalo, Utica, Plattsburgh, Uniondale, Liberty, Vestal, Olean, Lyonie i Goshen, podała policja w oświadczeniu.

Hochul zwraca uwagę, że szpitale mogą również wysyłać strażników – do zeszłego tygodnia 50 szpitali w północnym Nowym Jorku miało mniej niż 10% łóżek ze względu na braki kadrowe.

W Maine, po wzroście przypadków Govt-19, gubernator Janet Mills dokonał egzekucji Gwardii Narodowej.

„Nie podejmuję tego kroku lekko, ale musimy podjąć działania, aby złagodzić presję na nasz system opieki zdrowotnej i zapewnić opiekę wszystkim, którzy jej potrzebują” – powiedział Mills. Powiedział w oświadczeniu.

Od środy 379 osób było hospitalizowanych z Covit-19, z których 60 było na respiratorach.

Biuro Mills poinformowało w środowym oświadczeniu, że w stanie Maine są tylko 42 łóżka OIOM.

Około 73% mieszkańców Maine otrzymało pełną początkową dawkę szczepionki Govt-19, a według danych stanowych 16% populacji otrzymało zastrzyk przypominający.

Gubernator New Hampshire wzywa FEMA i Gwardię Narodową do przygotowania się do zimowego powstania Govt-19

W ramach przygotowań do powstania zimowego 19 gubernator gubernator Christopher Sunun wzywa Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego i Gwardię Narodową do pomocy państwu w przygotowaniach do zimowego powstania.

„Zwróciliśmy się do FEMA, aby przygotować się na zimową falę i poprosić o pomoc niektórych pracowników naszych placówek zdrowotnych” – powiedział Sununu na konferencji prasowej Govt-19 w środę. „Powiedzieli nam, że w ten weekend wysyłają kilkadziesiąt osób do New Hampshire, aby pomóc 24-osobowemu zespołowi”.

Według Sununu dodatkowy personel pozwoli szpitalom na otwieranie całych oddziałów, aby mogły lepiej służyć swojej społeczności.

READ  Co najmniej 9 rannych w strzelaninie w barze w Cincinnati: Policja

FEMA pomoże, zapewniając 30 ratowników medycznych, którzy przyjadą do New Hampshire w przyszły weekend.

„Wyznaczamy tych 30 ratowników medycznych do szpitali z wysokim obciążeniem COVID” – powiedział Chununu.

„Rzadko działam”: rządowi „długi przemytnicy” walczą o pracę w obliczu niedoboru siły roboczej

Według Sununu władze współpracują ze szpitalami w całym stanie, aby zobaczyć, jak można lepiej wykorzystać Gwardię Narodową podczas zimowego powstania.

Zapowiedział, że w nadchodzących tygodniach rząd zawiesi wstępny zespół 70 mężczyzn i kobiet z aresztu krajowego, aby pomagać najbardziej potrzebującym szpitalom i pomagać w zadaniach, które umożliwiają sprawne działanie.

Gwardia Narodowa będzie pomagać „wszystko, od zup, usług żywieniowych czy pracy duszpasterskiej – do rzeczy elastycznych, szpitali lub placówek służby zdrowia próbujących zintegrować własny personel i ostatecznie do lepszej opieki zdrowotnej”. Powiedział.

Dr Benjamin Chan, stanowy epidemiolog w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej w New Hampshire, wziął udział w środowej konferencji prasowej, na której zdiagnozowano Covit-19 u 1184 osób.

„W ciągu ostatniego tygodnia codziennie dochodziło średnio od 1200 do 1300 nowych infekcji, a obecnie istnieje 9868 osób z aktywnymi infekcjami” – powiedział. „Nasz wskaźnik pozytywnych wyników testu jest nadal wysoki”.

Chan powiedział, że liczba przyjęć do szpitala i liczba zgonów wciąż rośnie.

„Obecnie w całym stanie hospitalizowano 462 osoby z powodu COVID-19. Niestety, dziś zgłoszono 11 nowych zgonów z powodu COVID-19, co daje całkowitą liczbę zgonów z powodu COVID-19 do 1768”.