16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fitch mówi, że China Evergrande nie spłaciło swojego zadłużenia

Fitch mówi, że China Evergrande nie spłaciło swojego zadłużenia

HONG KONG – Rynki światowe od tygodni obserwują China Evergrande, chińskie zmagania.

W czwartek, trzy dni później, papiery wartościowe przerwały milczenie firmy, a główna agencja ratingowa ogłosiła, że ​​Evergrande jest niewypłacalne. Ale zamiast rozstrzygać pytania o losy chińskich behemotów, ogłoszenie je pogłębiło.

Firma Fitch Ratings podała w oświadczeniu, że umieściła chińskiego dewelopera w kategorii „restricted default”. Sytuacja jest taka, że ​​Evergrande systematycznie upadało, ale nie wszczęło jeszcze żadnego wniosku o ogłoszenie upadłości, likwidacji ani innego postępowania w celu zakończenia postępowania.

Charakter kolejnego etapu – bankructwo, wyprzedaż czy zwykły biznes – nie jest znany. W Stanach Zjednoczonych i wielu innych miejscach papiery wartościowe mogą skłonić niechętną firmę do restrukturyzacji, zwykle w sądzie, i podzielić części.

To może się jeszcze zdarzyć. Ale Evergrande wpada do Chin, gdzie Partia Komunistyczna ma mocną rękę w zapobieganiu wymykaniu się spod kontroli rozpadowi korporacji. W przypadku Evergrande ryzyko jest duże: nagłe odejście z firmy może wpłynąć na system finansowy kraju lub wielu właścicieli domów w Chinach, którzy już zapłacili za mieszkania Evergrande, które nie zostały jeszcze wybudowane.

Inwestorzy na dużą skalę, którzy zrezygnowali z firmy, czekają, aby zobaczyć, co Evergrande zrobi dalej, zgodnie z radą państwowego komitetu finansowego.

„Wszyscy spodziewaliśmy się, że Evergrande nie wyciągnie królika z kapelusza” – powiedział Michael Lowe, dyrektor generalny SC Lowe’s, firmy inwestycyjnej, która ma niewielkie miejsce w obligacjach Evergrande.

„Teraz piłka ma zamiar przedstawić jakąś propozycję restrukturyzacji na swoim dworze” – powiedział.

Evergrande nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Fitch powiedział w poniedziałek, że nie odpowiedział na jego własną prośbę o potwierdzenie, czy spełnił lub nie zapłacił 82 milionów dolarów w papiery wartościowe, co skłoniło agencję ratingową do podjęcia decyzji w czwartek.

Fitch dodał kolejnego dużego i krytycznego dewelopera, Gizę, do swojej kategorii „ograniczonych niewypłacalności” w czwartek po tym, jak Fitch nie zapłacił 400 milionów dolarów w papierach wartościowych na początku tego tygodnia.

READ  Joe Manzin przewodniczy Kongresowi USA nad ustawą klimatyczną Bidena popartą ropą, gazem i węglem

Te niewypłacalności testują długoterminowe zrozumienie wśród zagranicznych inwestorów, że Pekin ostatecznie zatrzyma swoje największe firmy.

Przez lata wielu inwestorów wpłacało pieniądze na firmy takie jak Evergrande w oparciu o to założenie. Ale ostatnio władze… Pokazano więcej preferencji Firmy muszą upaść, aby kontrolować Chiny Nietrwały Problem kredytowy.

Aby podkreślić tę kwestię, Centralny Bank Chin obwinił Evergrande za niegospodarność i nieodpowiedzialną ekspansję „za jej problemy i stwierdził, że kryzys dotyczy tylko Evergrande. Gubernator Rezerwy Federalnej Yi Kang powiedział w czwartek, że Evergrande przeprowadzi coś podobnego do rutynowej restrukturyzacji, sugerując, że nie jest to na kartach kaucji.

„Ryzyko Evergrande to wydarzenie rynkowe, które jest traktowane zgodnie z zasadami marketingu i prawa, a prawa i interesy pożyczkodawców i inwestorów są chronione prawem” – powiedział.

Evergrande powiedział już, że będzie „aktywnie współpracować” ze swoimi zagranicznymi pożyczkodawcami, aby opracować plan restrukturyzacji. Ale jasne jest, że Pekin odegra pewną rolę. Wcześniej w tym tygodniu, Evergrande powiedział Urzędnicy z kilku organizacji wspieranych przez rząd dołączyli do zespołu ds. ryzyka, aby pomóc w restrukturyzacji samej firmy.

Pekin jest w czołówce i centralnym miejscu od ostatniej katastrofy korporacyjnej. Trzy lata temu w Pekinie Przejął kontrolę Po grupie ubezpieczeniowej Anpang Zatrzymał swojego lidera, Więc kto Wysłany do więzienia Za oszustwo. Na początku ubiegłego roku urzędnicy samorządowi przejęli kontrolę nad HNA, Transport and Logistics Group. Pod ich kierunkiem skomplikowana firma została Pchnięty do zarządzania.

Inwestorzy zagraniczni rzucają wyzwanie temu trendowi na własne ryzyko. Partia Komunistyczna kontroluje lokalne sądy i ma historię opuszczania zagranicznych inwestorów Z niewielką ilością lub z niczym.

Inwestorzy mogą poszukiwać zagranicznych aktywów, ale proces ten może być mylący.

„Evergrande jest złożona i ma firmy w firmach w Chińskiej Republice Ludowej i poza nią” – powiedział Daniel Anderson, partner w kancelarii prawnej Robs & Grey w Hongkongu.

READ  Sędzia orzeka, że ​​prawnicy Trumpa nie muszą wyjaśniać wniosków dotyczących dokumentów Mar-a-Lago

„Nie da się wdrożyć czystego, jednolitego mechanizmu prawnego w celu restrukturyzacji grupy” – powiedział. „W rezultacie musiałoby to wykraczać poza zakres jurysdykcji, co byłoby bardzo skomplikowane”.

Od ponad dekady Evergrande jest największym chińskim deweloperem. Zarabiać pieniądze Boom na rynku nieruchomości na skalę niespotykaną dotąd na świecie. Z każdym sukcesem firma rozszerzała się o nowe obszary, takie jak woda butelkowana, sporty profesjonalne i pojazdy elektryczne.

Ale pożyczył więcej, aby zapłacić rachunki należne bankom, wykonawcom i inwestorom. Oprócz 300 miliardów dolarów długu księgowego w tym roku, niektórzy eksperci szacują, że jego zobowiązania z ksiąg mogą wynieść kolejne 156 miliardów dolarów.

Problemy finansowe są częścią wysiłków Pekinu na rzecz schłodzenia chińskiego rynku mieszkaniowego. Obawiając się wycieku w szerszym systemie finansowym, regulatorzy rozprawili się z deweloperami takimi jak Evergrande, zmuszając banki i inne instytucje finansowe do spłaty długów.

READ  Rasool Douglas z Green Bay Packers INT vs. Byli kardynałowie drużyn.

Evergrande walczyło o sprzedaż swojego ogromnego imperium. Nie udało się sprzedać biznesu pojazdów elektrycznych Pomimo rozmów Z zainteresowanymi nabywcami. Eksperci ostrzegali kupujących, którzy czekają na sprzedaż ognia.

Sytuację pogorszyło jednak tempo rynku nieruchomości i niski popyt na nowe mieszkania.

Evergrande w dużym stopniu opierało się na swoim modelu, zanim w pełni sprzedany kompleks apartamentów został w pełni zbudowany. We wrześniu 1,6 miliona nabywców domów czekało na przeprowadzkę do apartamentów Evergrande. Podpisz publicznie Nazywano to „porządkiem wojskowym” – zobowiązaniem do realizacji setek już sprzedanych projektów deweloperskich.

Aby jednak dotrzymać tej obietnicy, Evergrande musiało wcześniej sprzedać nowe aktywa – aby zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na dalsze prowadzenie działalności – lub znaleźć inne źródła gotówki.

Co ważne, Evergrande przez kilka miesięcy było w stanie płacić prasie. Ale niektórzy myśleli, że Evergrande przetrwa długo. Inni chińscy deweloperzy zaczęli się zmagać, gdy inwestorzy wpadli w panikę i podnieśli koszty pożyczek do nowych maksimów. Ponad 11 firm z branży nieruchomości nie spłaciło w tym roku swoich obligacji, z ograniczonym dostępem do finansowania w związku z powszechnymi represjami przemysłowymi zaciągania pożyczek.

W miarę pogarszania się problemów Evergrande coraz mniej mówiło o swoich perspektywach. Aby dowiedzieć się, czy to się opłaciło, świat finansów zapytał prasę, czy otrzymali jakieś pieniądze. W Chinach audytorzy tłumili negatywne wiadomości.

Teraz inwestorzy muszą poczekać na informacje, które Evergrande i Pekin uznają za warte publikacji.

„Myśl”, powiedział pan SC Lowe. Lowe powiedział: „Musimy zrozumieć, czym naprawdę są aktywa, jaka jest rzeczywista odpowiedzialność i w jakiej formie może żyć firma”.