15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sąd Apelacyjny odrzuca próbę zatrzymania przez Trumpa dokumentów z 6 stycznia z komisji Izby Reprezentantów

Jednak DC Circuit Court of Appeals zawiesił swoje orzeczenie na dwa tygodnie, pozwalając Trumpowi na zwrócenie się o interwencję Sądu Najwyższego.

DC Circuit, napisany przez sędzię Patricię Millett, mianowaną przez byłego prezydenta Baracka Obamę, skomentował: „Wydarzenia z 6 stycznia ujawniły słabość instytucji i tradycji demokratycznych”. Były prezydent Trump nie ma żadnego prawnego powodu do tego sądu. Odkładając na bok ocenę prezydenta Bidena dotyczącą interesów władzy wykonawczej, czy tworzenie konfliktu separatystycznego, którego unikają władze polityczne.”

Wyznaczony przez Obamę sędzia Robert Wilkins i sędzia Ketanji Brown Jackson, wraz z Millatem, zostali powołani do sądu apelacyjnego przez prezydenta Joe Bidena.

6 stycznia Biden odmówił potwierdzenia przywileju administracyjnego w stosunku do przedmiotowych dokumentów, ponieważ stwierdził, że „wyjątkowe i nietypowe” okoliczności gwarantują przejrzystość, powiedzieli urzędnicy kierownictwa.

Trump złożył pozew w październiku, starając się uniemożliwić archiwom narodowym przekazywanie dokumentów do Komisji Izby Reprezentantów. Sprawa toczy się wokół tego, jak sądy powinny zajmować się okolicznościami, które mają na celu obalenie decyzji obecnego prezydenta, że ​​były prezydent nie powinien korzystać z prerogatyw wykonawczych.

Rada 6 stycznia Ukamienowanie w Komitecie 5

„Tym, czego domaga się pan Trump, jest interwencja sądu Reguły III i uchylenie orzeczeń prezydenta i Kongresu, opóźnienie prac komisji oraz wykolejenie negocjacji i schronień ze strony władz politycznych” – powiedział sąd apelacyjny. „Ale zasadniczo rządy prawa polegają na tym, że były prezydent musi spełniać te same standardy prawne, aby wszyscy inni mogli otrzymać prewencyjną ulgę. A były prezydent Trump przeoczył to zadanie”.

Ta historia zostanie zerwana i zaktualizowana.

READ  CNN szuka nowego CEO, strategii biznesowej po odejściu Lichta