15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Od wściekłych fanów Adele po zepsute wakaty w robotach: awarie AWS w Stanach Zjednoczonych

Zaczęło się we wtorek rano. Robot przestał ssać odkurzacze, kamery Wi-Fi przestały patrzeć, a zapaleni Tinder Tatters nie byli w stanie „przesunąć w prawo” na swoich aplikacjach na smartfony.

Awaria Amazon Web Services, oddziału Amazona w chmurze, sparaliżowała usługi używane przez miliony ludzi i zakłóciła gospodarkę internetową.

Wśród najbardziej wzburzonych byli fani brytyjskiej piosenkarki Adele Kto miał nadzieję odebrać pierwsze bilety na nadchodzącą rezydencję w Las Vegas.

„Awaria Amazon Web Services (AWS) dotyka firmy na całym świecie”, sprzedawca biletów Ticketmaster Wyjaśnione, „Cała sprzedaż fanów zweryfikowana przez Adele zaplanowana na dzisiaj została przesunięta na jutro”.

To zakłócenie ilustruje zakres, w jakim wiele najpopularniejszych usług internetowych opiera się na infrastrukturze przetwarzania w chmurze. Duże firmy z małą liczbą.

Według Gardnera 80 procent rynku chmury jest kontrolowane przez zaledwie pięć firm. Amazon ma 41-procentowy udział w rynku cloud computing Za duży.

Servas Verbieste z Sungard Availability Services, firma oferująca „odzyskiwanie po awarii” dla wielu platform chmurowych, mówi, że „wystąpiły pewne poważne awarie”.

We wtorek w Amazon wydarzyło się coś nie do pomyślenia: kierowcy dostawczy naziemnych nie byli w stanie załadować paczek i dostarczyć pod drzwi klientów, a okres świąteczny zaczął się nasilać.

Kierowcy w kilku obiektach w całym kraju zostali odesłani do domu za wynagrodzeniem. Wielu z nich, nie robiąc nic, loguje się do mediów społecznościowych i cieszy się tą chwilą – niektórzy boją się, jakie obciążenie może poczekać, gdy komputery zostaną ponownie włączone i uruchomione.

Amazon powiedział w komunikacie zamieszczonym na stronie statusu AWS, że „główną przyczyną” „awarii urządzenia wielosieciowego” w jednym z regionów serwerów, US-EAST-1, monitoruje jego stan operacyjny. Globalna sieć połączonych komputerów.

Amazon nie skomentował zakłóceń w dostawach.

Business Insider zacytował wewnętrzną notatkę opisującą zalanie ruchu „z nieznanego źródła”.

READ  Ustawodawca z Connecticut, Quentin Williams, zginął w wypadku po balu inauguracyjnym

Firma po raz pierwszy opublikowała swoje pierwsze wydanie we wtorek rano o godzinie 9:37 czasu pacyficznego, chociaż użytkownicy usług, których dotyczy problem, już skarżyli się na problemy. Do godziny 15:00 AWS powiedział, że w większości jest w stanie przywrócić usługę.

Wiele witryn, które początkowo zostały dotknięte problemem, było w stanie przekierować ruch na alternatywne serwery. To, czy awarie spowodują długoterminowe problemy dla firm, zależy od tego, w jakim stopniu kierownictwo priorytetowo traktuje zróżnicowanie dostawców usług przetwarzania w chmurze, dodał Verbies.

„Gdybyś przyjął środowisko i miał wszystko w AWS, znalazłbyś się w sytuacji siedzącej i oczekującej” – powiedział.

Podczas gdy odgórne działania są dobrodziejstwem dla konkurentów, takich jak Google i Microsoft, Verbieste podkreślił, że bariera zmiany dostawcy usług jest wysoka.

„Ponieważ każdy dostawca chmury ma awarie, trudno powiedzieć, czy awaria przeniesie ludzi na jedną platformę chmury, czy na inną. Jak długo one trwają i jak są rozwiązywane, gdy się pojawiają?

W listopadzie 2020 r. region US-EAST-1 również znajdował się w centrum awarii AWS, wpływając również na wiele stron internetowych. W takim przypadku coś było nie tak z systemem Amazon o nazwie Kinesis Powiedział winny.

W tej chwili, według DownDetector.com, dotknięte firmy, które mają trudności lub nie mogą załadować stron internetowych i usług, obejmują McDonald’s, usługę płatności PayPal Venmo, usługę dostawy DoorDash i witrynę wideokonferencyjną Zoom.

Zakłócenia Amazon Prime Video i Amazon Music przyniosą korzyści serwisom Netflix i Spotify. Jednak obaj konkurenci używają AWS i byli podobnie dotknięci.

IRobot, który stworzył autonomiczną próżnię Roomba, przeprosił użytkowników, którzy nie mogli się zalogować, aby korzystać z urządzenia.

Wygadany właściciel Rumby drażnił się na Twitterze: „Moja żona mnie zabije, jeśli nie oczyszczę foyer przed powrotem do domu”.