24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogłoszenia rządowe na żywo: Wiadomości Omigron, Szczepionki i nie tylko

Ogłoszenia rządowe na żywo: Wiadomości Omigron, Szczepionki i nie tylko
Obrazek
dług…Erin Schaff / The New York Times

Tysiące pasażerów otrzymało w czwartek te same mylące wiadomości: ich świąteczne loty w piątki i soboty zostały odwołane w ostatniej chwili z powodu ostatnich procesów sądowych Omigron, w tym przez stewardesy.

Według strony internetowej Flight Aware w piątek rano liczba odwołanych lotów na całym świecie przekroczyła 3000. To najnowszy cios Wakacje, Głównie nowe i bardzo zaraźliwe Wariant omigracyjny, który teraz oblicza Ponad 70 procent Nowe przypadki koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

Delta Airlines poinformowała, że ​​w piątek odwołała około 135 lotów po „wyczerpaniu wszystkich opcji i zasobów”. „W niektórych obszarach jest to połączenie możliwej niespójnej pogody i wpływu zmienności omigran, ale nie są to jedyne problemy” – powiedział.

United Airlines odwołały w piątek co najmniej 150 zaplanowanych lotów z kilkudziesięciu lotnisk, a kolejne 44 zaplanowano na sobotę. Świadomość lotu. Inne linie lotnicze, w tym JetBlue i Allegiant, zrobiły to samo, chociaż American Airlines poinformowały, że nie odwołały lotu w piątek rano.

W Australii odwołano dziesiątki lotów na lotniskach w dużych miastach, takich jak Sydney i Melbourne, ponieważ liczba przypadków koronawirusa w tym kraju wzrosła od początku wybuchu epidemii. W Europie rzecznik obsługi pociągów Eurostar powiedział w piątek rano, że niewielka liczba pociągów została odwołana ze względu na spadający popyt z powodu ograniczeń w podróżowaniu po całym kontynencie.

Według The New York Times, w Stanach Zjednoczonych codziennie zgłaszano prawie 170 000 nowych przypadków, co stanowi wzrost o 38 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Monitor wirusa koronowego.

United doprowadziło do anulowania „bezpośredniego wpływu Omicron na nasze załogi lotnicze i osoby obsługujące nasze operacje” w oświadczeniu. Członkowie zespołu zadzwonili do chorych, powiedział rzecznik Joshua Fried, dodając, że United zaalarmowało klientów, gdy tylko zostało zakończone. Dodał, że nie spodziewał się, że linia lotnicza odwoła więcej lotów.

READ  Google zapłaci 700 milionów dolarów w ramach ugody antymonopolowej dotyczącej Android App Store

„Naprawdę zarządzamy tym dniem w dzień” – powiedział. „Niektóre loty mogą zostać odwołane w sobotę. To jest możliwe. „

Klienci wyrazili swoje żale w mediach społecznościowych w związku z anulowaniem.

W Australii zgłoszono ponad 500 przypadków Omigron, a wiele stewardes nie było w stanie pracować po zidentyfikowaniu ich jako bliskich współpracowników z pozytywnymi przypadkami wirusa koronowego, powiedzieli urzędnicy lotnictwa. W warunkach państwowych muszą być odizolowani przez siedem dni.

„Potrzebujemy dużej liczby naszych czołowych członków zespołu, aby przetestować i wyizolować bliskie kontakty ze względu na rosnącą liczbę przypadków w ogólnej społeczności” – powiedział przedstawiciel Jetstar Airways w e-mailu w piątek. „W rezultacie musieliśmy wprowadzić późne zmiany w naszym harmonogramie”.

Ponieważ wirus nadal się rozprzestrzenia, braki kadrowe w różnych sektorach wpływają na usługi w wielu krajach.

Wielka Brytania powiedziała w tym tygodniu, że zmniejszy liczbę dni, które ludzie muszą być odizolowani z 10 dni do siedmiu dni po wystąpieniu objawów Covit-19, a urzędnicy twierdzą, że zmiana pomogłaby złagodzić deficyt. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób przeprowadziły w czwartek podobną operację, chociaż zmiana dotyczy tylko pracowników służby zdrowia.