1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Surfer zginął w dużym ataku białego rekina u wybrzeży Kalifornii

Władze nakazały ludziom nie chwiać się w wodzie przez 24 godziny.

Władze twierdzą, że surfer zginął w wielkim ataku białych rekinów w piątek u wybrzeży środkowej Kalifornii.

Departament Policji Moro Bay poinformował, że incydent miał miejsce tuż przed godziną 11:00 czasu lokalnego na plaży Moro Bay State Park.

Departament powiedział w oświadczeniu, że osoba ta nie odpowiedziała po „wyciągnięciu z wody” przez „pozorny atak rekina”. Raport.

Dyrektor patrolu portu Moro Bay, Eric Endersby, powiedział ABC News, że kobieta, która przeglądała w pobliżu, zobaczyła deskę boogie i że ktoś zatopił jej twarz w wodzie i próbował sprowadzić ją na brzeg. Powiedział, że patrole Moro Bay Harbor przybyły wkrótce potem i pomogły wprowadzić ofiarę do środka.

Policja powiedziała, że ​​jeździec zginął na miejscu i nie został jeszcze zidentyfikowany.

Wygląda na to, że nie było żadnych świadków ataku, powiedział Endersby.

Według respondentów ugryzienie, mierzone podczas autopsji, wydawało się zgodne z ugryzieniem dużego białego rekina, powiedział Endersby.

Jak poinformowała policja, biuro koronera hrabstwa San Louis Obispo i przedstawiciele parku stanowego prowadzą śledztwo w sprawie incydentu w piątek po południu. Na miejscu był także biolog ze stanowego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody, powiedział Endersby.

Plaże w obszarze, w którym miał miejsce atak, pozostaną otwarte, ale władze nakazały ludziom pozostawanie poza wodą przez następne 24 godziny.

Ataki rekinów są bardzo rzadkie i szczególnie niebezpieczne.

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych doszło do 33 niesprowokowanych ataków rekinów na ludzi, z których trzy były niebezpieczne. Informacja Z Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie na Uniwersytecie Florydy.

READ  Obawy przed recesją nasilają się, gdy Dow spada 400 punktów poniżej 30 000

Prawie połowa niesprowokowanych ataków miała miejsce na Florydzie. Mieszka w Kalifornii, na Hawajach i Maine.

Nicholas Kerr z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.