22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Surfer zginął w dużym ataku białego rekina u wybrzeży Kalifornii

Władze nakazały ludziom nie chwiać się w wodzie przez 24 godziny.

Władze twierdzą, że surfer zginął w wielkim ataku białych rekinów w piątek u wybrzeży środkowej Kalifornii.

Departament Policji Moro Bay poinformował, że incydent miał miejsce tuż przed godziną 11:00 czasu lokalnego na plaży Moro Bay State Park.

Departament powiedział w oświadczeniu, że osoba ta nie odpowiedziała po „wyciągnięciu z wody” przez „pozorny atak rekina”. Raport.

Dyrektor patrolu portu Moro Bay, Eric Endersby, powiedział ABC News, że kobieta, która przeglądała w pobliżu, zobaczyła deskę boogie i że ktoś zatopił jej twarz w wodzie i próbował sprowadzić ją na brzeg. Powiedział, że patrole Moro Bay Harbor przybyły wkrótce potem i pomogły wprowadzić ofiarę do środka.

Policja powiedziała, że ​​jeździec zginął na miejscu i nie został jeszcze zidentyfikowany.

Wygląda na to, że nie było żadnych świadków ataku, powiedział Endersby.

Według respondentów ugryzienie, mierzone podczas autopsji, wydawało się zgodne z ugryzieniem dużego białego rekina, powiedział Endersby.

Jak poinformowała policja, biuro koronera hrabstwa San Louis Obispo i przedstawiciele parku stanowego prowadzą śledztwo w sprawie incydentu w piątek po południu. Na miejscu był także biolog ze stanowego Departamentu Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody, powiedział Endersby.

Plaże w obszarze, w którym miał miejsce atak, pozostaną otwarte, ale władze nakazały ludziom pozostawanie poza wodą przez następne 24 godziny.

Ataki rekinów są bardzo rzadkie i szczególnie niebezpieczne.

W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych doszło do 33 niesprowokowanych ataków rekinów na ludzi, z których trzy były niebezpieczne. Informacja Z Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie na Uniwersytecie Florydy.

READ  J. Biały Dom potwierdza, że ​​Michael Childs jest jedną z „wielu osób” branych pod uwagę przy nominacji do Sądu Najwyższego

Prawie połowa niesprowokowanych ataków miała miejsce na Florydzie. Mieszka w Kalifornii, na Hawajach i Maine.

Nicholas Kerr z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.