22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdy wirus rozprzestrzenił się we Włoszech, papież Franciszek odprawił mszę wigilijną

Rzym – Papież Franciszek Słynny Boże Narodzenie Msza wigilijna, w obecności około 2000 osób w Bazylice św. Piotra w piątek, kontynuowała nabożeństwo pomimo przebudzenia. COVID-19 Przypadki, które wywołały nowe zamówienie na szczepionki Watykan pracownicy.

Zdemaskowany Franciszek rozpoczął watykańskie święta Bożego Narodzenia upamiętniające narodziny Jezusa w żłobie w Betlejem, kiedy chór Kaplicy Sykstyńskiej zaśpiewał „Noel”. Przez całe nabożeństwo był bez maski.

Franciszek w swoim kazaniu wezwał wierzących, aby skupili się na „małości” Jezusa i pamiętali, że przyszedł do biednego świata bez nawet odpowiedniej kołyski.

Kazanie Papieża Franciszka o pokorze na przemówieniu bożonarodzeniowym

„To jest miejsce, w którym Bóg jest w niemowlęctwie” – powiedział Francis. „Bóg nie wznosi się w luksusie, ale uniża się w małości. Mniejszość jest drogą, którą wybrał, aby nas zbliżyć, dotknąć naszych serc, nas zbawić i sprowadzić z powrotem do tego, co jest naprawdę ważne”.

„Bóg nie wznosi się w luksusie, ale uniża się w małości. Mniejszość jest drogą, którą wybrał, aby nas zbliżyć, dotknąć naszych serc, nas zbawić i sprowadzić z powrotem do tego, co jest naprawdę ważne”.

– Papież Franciszek

Piątkowa frekwencja wyniosła tylko około 2000, więcej niż 200 dozwolonych w 2020 roku Włochy Całe Boże Narodzenie było zamknięte. Ale ta liczba to tylko część pojemności Świętego Piotra, która może pomieścić do 20 000 osób i jest wypełniona jednym z najpopularniejszych obrzędów watykańskich w roku w czasach przed epidemią.

„Pasterka” faktycznie rozpoczęła się o 19:30.

W tym roku nie było godziny policyjnej, ale w tym tygodniu liczba przypadków przekroczyła poziom z 2020 roku. Drugi dzień z rzędu Włochy ustanowiły nowy rekord epidemii z 50 599 nowymi przypadkami w piątek. Zginęło kolejnych 141 osób, a oficjalna liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech wynosi 136.386.

Wraz z pojawieniem się wariantu Omigrom we Włoszech, w czwartek watykański sekretarz stanu wydał nowe zamówienie na szczepienia dla całego personelu Watykanu, które zostało rozszerzone na wszystkich pracowników z wyjątkiem tych, którzy wyzdrowieli z koronawirusa. Wcześniej tylko pracownicy bezpośrednio zaznajomieni z opinią publiczną, tacy jak pracownicy muzeów watykańskich i gwardia szwajcarska, powinni być szczepieni, podczas gdy inni mieli dostęp do swoich biur podczas rutynowych testów.

Ten nakaz nie dotyczy wiernych uczestniczących we Mszy, ale muszą nosić maskę. Wszyscy, którzy uczestniczyli w piątkowej Mszy św., kapłani, biskupi i kardynałowie, którzy ją celebrowali, nosili maski. Francis, który przeoczył część płuca i przeszedł operację jelit w lipcu, często unikał masek, nawet gdy był witany przez duchownych i opinię publiczną.

„Nie martwiłem się, ponieważ na początku miałem maskę i zjadłem trzecią dawkę, więc czuję się zrelaksowany” – powiedział Franco Pasquale, mieszkaniec Rzymu, który uczestniczył w nabożeństwie. „Problemem są ci, którzy nie są zaszczepieni, to wszystko”.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Podobnie jak emerytowany papież Benedykt XVI uważa się, że Franciszek otrzymał trzeci zastrzyk przypominający. Francis powiedział, że szczepionka była „aktem miłości” i wezwał bogate kraje do dostarczenia szczepionek krajom rozwijającym się.

Wśród uczestników mszy była Melissa Heland, amerykańska turystka, która odwiedziła Rzym z rodziną.

„Po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy razem jako rodzina na mszy z powodu epidemii, więc jesteśmy bardzo podekscytowani i wdzięczni” – powiedział przed rozpoczęciem nabożeństwa.

Francesco Sportelli i Luigi Navarro współpracowali z Watykanu.