20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pentagon zaprzecza udziałowi w wysyłce Starlink, którą Elon Musk wysłał na Ukrainę

Pentagon zaprzecza udziałowi w wysyłce Starlink, którą Elon Musk wysłał na Ukrainę

Podczas niedawnej konferencji prasowej sekretarz prasowy Pentagonu John Kirby zaprzeczył, jakoby wojsko USA miało jakąkolwiek rolę we wspieraniu dyrektora generalnego Tesli i SpaceX Elona Muska w jego wysiłkach zmierzających do wysłania konstelacji satelitarnych Starlink na Ukrainę, która jest obecnie w stanie wojny z Rosją. Komentarze Kirby’ego były odpowiedzią na pytanie, czy Musk miał pomoc od Pentagonu, kiedy z powodzeniem wysyłał grupy Starlink do oblężonego kraju.

„Żadna pomoc z naszej strony nie jest tego świadoma”, Kirby Powiedział. Zapytany, czy połączenie internetowe Starlinka miało jakikolwiek wpływ na pomoc Ukraińcom w zdobyciu przewagi taktycznej w czasie wojny, sekretarz prasowy Pentagonu wyjaśnił po prostu, że takie tematy są „prawem do rozmowy z Ukraińcami”. Jednak Kirby podkreślił, że „amerykańskie wojsko i wiem, że nie byliśmy w to zaangażowani”.

Kirby komentuje Starlink około 30:00.

Mimo oświadczeń sekretarza prasowego Pentagonu, wicepremier i minister cyfrowej transformacji Michajło Fiodorow pochwalił wysyłkę Starlink Elona Muska na Ukrainę. W niedawnej aktualizacji na Twitterze urzędnik wspomniał, że satelitarny system internetowy pomaga utrzymać łączność między miastami w kraju podczas inwazji rosyjskiej.

Fiodorow zapytał nawet Muska, czy ma jakieś pomysły Jak utrzymać wydajność pracy Starlink Nawet jeśli Rosjanie zaatakowali infrastrukturę Ukrainy. Musk zasugerował, że panele słoneczne i akumulatory byłyby idealnym rozwiązaniem. Nawet jeśli jest tajemnica. Ukrainiec z zadowoleniem przyjął propozycję, zanim została wymieniona Starlink „uratuje wiele istnień”.

Przesyłka Starlink była z Piżma na Ukrainę Fiodorow zapytał na początku W ubiegły weekend urzędnik stwierdził, że grupy internetu satelitarnego miałyby wielką wartość w trwającym konflikcie. Musk zajęło około dziesięciu godzin, aby odpowiedzieć, chociaż później stwierdził, że stacje były już w drodze do kraju. zdjęcie Ciężarówka kolekcji Starlink Został on później udostępniony przez ukraińskiego urzędnika, zaledwie 48 godzin po pierwszej odpowiedzi Muska na Twitterze. Kolejne testy w kraju wykazały, że satelitarny system internetowy był tak Prędkość do 200 Mb/s.

READ  Dyrektor generalny linii lotniczej przygotowuje podróżnych na kolejne zakłócenia

Choć transport Starlinka Muska na Ukrainę był chwalony przez wielu, spotkał się z ostrą krytyką ze strony szefa Rosyjskiej Agencji Kosmicznej, Dmitrija Rogozina. W poprzek Rosja dzisiajSzef Roskosmosu stwierdził, że „Kiedy Rosja realizuje swoje najwyższe interesy narodowe na terytorium Ukrainy, pojawia się Elon Musk ze swoim Starlink, który wcześniej był uznawany za czysto cywilny… Tutaj, spójrz, wybrał stronę. Nawet go nie obwiniam osobiście To jest Zachód, któremu nigdy nie powinniśmy ufać” Rogozin Powiedział.

W odpowiedzi na Twittera Musk bezczelnie stwierdził, że wysłał grupy Starlink na Ukrainę, ponieważ kraj doświadczał dziwnych przerw w dostępie do Internetu. A ponieważ SpaceX może pomóc, ma też własną firmę kosmiczną. „Ukraiński cywilny internet miał dziwne przerwy – może złą pogodę? – więc SpaceX pomaga to naprawić” Musk Napisał.

Zapraszam do kontaktu z nami, aby uzyskać wskazówki dotyczące nowości. Po prostu wyślij wiadomość do [email protected] Aby przekazać nam alert.

Pentagon zaprzecza udziałowi w wysyłce Starlink, którą Elon Musk wysłał na Ukrainę