22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje spadają, ponieważ rosnące ceny ropy podsycają obawy o inflację

Akcje spadają, ponieważ rosnące ceny ropy podsycają obawy o inflację
  • Ropa osiągnęła prawie 120 dolarów za baryłkę, spadając z powodu możliwej transakcji z Iranem
  • Ceny metali rosną wraz z pogłębiającymi się problemami z dostawami w Rosji
  • Akcje spadają po wzroście w środę po komentarzach Powella
  • Euro słabnie w kierunku minimum od 21 miesięcy, dolar rośnie
  • > Grafika: globalna wydajność aktywów

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy początkowo wzrosły w czwartek, gdy wojna na Ukrainie wywołała gorączkę surowcową, która doprowadziła do obaw o „stagflację”, podczas gdy rynki akcji załamały się, gdy inwestorzy ocenili wpływ planów Rezerwy Federalnej zacieśnienia polityki pieniężnej. .

Ponowny wzrost cen energii spotęgował obawy o europejskie perspektywy gospodarcze, sprowadzając euro do najniższego poziomu od prawie sześciu lat w stosunku do funta brytyjskiego i umacniając się na blisko 21-miesięcznych minimach w stosunku do dolara.

Kontrakty terminowe na ropę Brent, międzynarodowy standard ropy naftowej, podskoczyły do ​​16 centów ze 120 dolarów za baryłkę, zanim zostały osłabione nadziejami, że Stany Zjednoczone i Iran wkrótce zgodzą się na umowę nuklearną, która może zwiększyć produkcję na ograniczonym rynku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ceny aluminium, miedzi i niklu poszybowały w górę do nowych maksimów, ponieważ rozszerzające się sankcje nałożone na Rosję za inwazję na Ukrainę groziły dalszym zakłóceniem przepływu towarów od jednego z największych światowych producentów.

Skok cen towarów wzbudził obawy o możliwość wystąpienia stagflacji – kiedy wysoka inflacja i stagnacja produkcji destabilizują gospodarkę i osłabiają miejsca pracy.

„Inwestorzy bardziej obawiają się reakcji Fed na stagflację niż samej stagflacji”, powiedziała Kristina Huber, główna strateg ds. globalnych rynków w Invesco.

– Zobaczymy przebłysk stagflacji – powiedziała. „Ale rynki będą się z tym dobrze czuły, jeśli uznają, że Fed będzie z tym zadowolony”.

READ  Dimon ostrzega przed „niepokojącą” presją, która może wpłynąć na zyski JPMorgan

Rynki są niestabilne, co skłania inwestorów do próby odkrycia wielu ruchomych części „za jednym zamachem”, powiedział Jeff Mortimer, dyrektor ds. strategii inwestycyjnej w BNY Mellon Wealth Management.

„Rynki próbują ponownie ocenić, co zrobi Fed i jego poglądy na inflację” – powiedział. „Dla nas chodzi o to, jak radzić sobie z inflacją, która za sześć, dziewięć, 12, 15, 18 miesięcy od teraz. To naprawdę ważne pytanie”.

Akcje amerykańskie początkowo wzrosły, przedłużając zwyżkę w środę po tym, jak Powell osłabił powszechne oczekiwania co do podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych, gdy decydenci spotkają się za dwa tygodnie.

Ale akcje później spadły po tym, jak Powell powiedział komisji senackiej w drugim dniu swojego zeznania przed Kongresem, że wojna Rosji na Ukrainie może zaszkodzić gospodarce USA od wzrostu cen do słabych wydatków i inwestycji. Czytaj więcej

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 spadł o 0,29%. (.SPX) Strata 0,53% i indeks kompozytowy Nasdaq (dziewiętnasty) Zmniejszył się o 1,56%.

W Europie panregionalny indeks STOXX 600 (.stoxx) Spadł o 2,01%, podczas gdy wskaźnik akcji MSCI na świecie (.MIWD00000PUS) Zamknął się o 0,61%.

Rentowności amerykańskich i niemieckich obligacji skarbowych spadły, ponieważ inwestorzy oczekiwali na możliwe zacieśnienie polityki pieniężnej. Rynki pieniężne w Europie wyceniają teraz 95% szans na podwyżkę stóp procentowych o 30 punktów bazowych przez Europejski Bank Centralny do końca roku.

Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji rządowych, stanowiących punkt odniesienia dla masy, wzrosła o 0,2 punktu bazowego do 0,039%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1,3 punktu bazowego do 1,825%, gdy ceny obligacji amerykańskich i innych państwowych spadły, gdy inwestorzy oceniają wpływ Rezerwy Federalnej, Europejskiego Banku Centralnego i innych banków centralnych podnoszących stopy procentowe w celu opanowania inflacji.

READ  Ta striptizerka z Las Vegas zarabia 10 000 dolarów miesięcznie plus 2000 dolarów z tytułu niepełnosprawności VA. Ale jest winna IRS 100 000 dolarów i ma alarmujący poziom zadłużenia. Caleb Hammer odpowiada

Wszystko, od węgla po gaz ziemny i aluminium, zyskuje na popularności, ponieważ kraje zachodnie zaostrzają sankcje wobec Rosji w następstwie jej inwazji na Ukrainę. Czytaj więcej

Trzymiesięczna cena niklu na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) wzrosła do najwyższego poziomu od kwietnia 2011 r., a indeks aluminium LME wzrósł o 5% po osiągnięciu rekordowego poziomu 3755 USD za tonę.

Rynki ropy naftowej są niestabilne, ponieważ inwestorzy przewidują zakłócenia globalnych przepływów spowodowane sankcjami wobec Rosji. Ceny spadły w związku z oznakami postępu w usuwaniu pozostałych problemów utrudniających ożywienie porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 r. Czytaj więcej

Cena ropy naftowej w USA ustabilizowała się na poziomie 2,93 USD i wyniosła 107,67 USD za baryłkę, podczas gdy cena ropy Brent spadła o 2,47 USD, osiągając 110,46 USD.

Kontrakty terminowe na złoto w USA spadły o 0,7%, osiągając 1935,90 USD za uncję.

MSCI zwiększył izolację finansową Rosji, decydując się na wycofanie tego kraju z indeksu rynków wschodzących, podczas gdy FTSE Russell powiedział, że Rosja zostanie usunięta ze wszystkich swoich indeksów.

Fitch obniżył rating kredytowy Rosji o sześć stopni do poziomu „śmieci”, mówiąc, że nie jest pewien, czy kraj będzie w stanie obsłużyć swój dług, a Moody’s szybko poszło w jego ślady. Czytaj więcej

Rubel odrobił część strat po pobiciu nowych rekordów wobec dolara i euro. Na koniec dnia na Moskiewskiej Giełdzie Papierów Wartościowych waluta pozostała bez zmian na poziomie 106,01 po osiągnięciu najniższego w historii poziomu 118,35 w słabych i niestabilnych transakcjach.

W Azji pęd do surowców podniósł bogate w surowce australijskie akcje (.AXJO) 0,49%.

Nocleg w Azji, japoński Nikkei (.N225) Udało mu się odnotować wzrost o 0,7%, podczas gdy najszerszy indeks MSCI Asia Pacific poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) Wzrósł o 0,39%.

Na rynkach walutowych indeks dolara wzrósł o 0,327%, a euro spadło o 0,52% do 1,1063 USD.

READ  Elon Musk Mark Zuckerberg Cage Match został zaakceptowany przez właściciela Facebooka – ostateczny termin

Jen umocnił się o 0,07% do 115,44 za dolara.

Ceny w euro i gazie
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Herberta Lasha, Tommy’ego Wilkesa w Londynie i Wayne’a Cole’a w Sydney; Montaż przez Jane Merriman, Bernadette Baum i Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.