23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogłoszenie na żywo wyborów prezydenckich w Korei Południowej: sondaże wyjazdowe wskazują na ścisłą konkurencję

Ogłoszenie na żywo wyborów prezydenckich w Korei Południowej: sondaże wyjazdowe wskazują na ścisłą konkurencję

SEOUL (Reuters) – Niektórzy wyborcy z Korei Południowej oszukiwali w lokalach wyborczych w upalny dzień wyborów, podczas gdy inni przeprowadzali głosowanie w lokalach wyborczych.

„Poprzednie wybory były wyraźnie skierowane do jednej osoby, ale teraz jest inaczej” – powiedział jeden z wyborców, 29-letni Kim Doo-hyung, który powiedział, że przygotowuje się do ubiegania się o pracę w sektorze technologii informatycznych. „Wokół mnie jest wielu ludzi, którym trudno jest podejmować decyzje”.

W wywiadach wielu wyborców wyrażało niepewność swojego wyboru, ponieważ skandale i negatywne kampanie, które nękały większość wyborów prezydenckich, wydawały się nie faworyzować dwóch faworytów, Lee Jae-myunga i Eun Suk-yol. Media południowokoreańskie stawiają na to ”Błotna walka„I wybory”Nieprzyjemny”.

Jednak frekwencja w środowe popołudnie była wyższa niż w tym samym czasie co dwa ostatnie wybory prezydenckie, co może wynikać z oczekiwania, że ​​będzie to ścisła rywalizacja.

Sondaże opinii publicznej z zeszłego tygodnia pokazały drobną jak brzytwa różnicę między dwoma wiodącymi kandydatami. Dla porównania, prezydent Moon Jae-in otrzymał prawie 5,6 miliona głosów więcej niż wicemistrz w 2017 r. – największe zwycięstwo od czasu, gdy kraj rozpoczął demokratyczne wybory pod koniec lat 80. XX wieku.

„Te wybory wydają się bardziej skomplikowane niż pięć lat temu”, powiedział 65-letni Ji Hee-yon, który powiedział, że podjął w wyborach decyzję w ostatniej chwili. „Mój umysł ciągle się zmieniał. Nie wiem, kto byłby lepszym wyborem.

Ahn Da-yang, lat 29, powiedział, że podjął decyzję dopiero dzień przed głosowaniem w sobotę rano, dopóki nie wybrał kandydatki trzeciej strony, Sim Chang-jung, jednej z niewielu wierzących kobiet.

„Nie sądzę, że zostanie wybrany, ale nie chcę wybierać kogoś, kogo nie lubię” – powiedziała pani Ann. „On jest kandydatem, którego chcę wybrać w oparciu o ich wizję polityczną”.

READ  Zwolennicy Jorge Santosa odczuwają mieszaninę żalu i rezygnacji

Pewne niezadowolenie wyborców może wynikać z obaw o stan kraju, który obecnie boryka się z powstaniem Omigran. Od środy liczba nowych codziennych przypadków przekroczyła 342 000, a 1,2 miliona osób było leczonych z powodu Covit-19, co stanowi prawie jedną czwartą wszystkich przypadków zarejestrowanych w kraju od początku wybuchu epidemii.

Wyborcy wyrazili frustrację obecnym rządem, powołując się na trudności, takie jak kraj Uciekające ceny domów. Pan. Chociaż Moon miał historycznie wysoki wskaźnik rozpoznawalności podczas swojej kadencji, spadł do 45 procent w zeszłym tygodniu. Kaleb Korea. Wielu wyborców twierdziło, że wybory będą werdyktem jego administracji.

„Obecne kierownictwo ma w mojej książce zero punktów” — powiedział emerytowany 81-letni Lee Jae-dan. „To nie robi niczego dobrze”.

Pan. Kandydat partii Moona, pan. Nawet 37-letni Park Seo-yol, który głosował na ligę, powiedział, że wybrał go, ponieważ wierzy, że przeprowadzi najwięcej reform.

Pani Park, tłumaczka z Seulu, powiedziała: „Myślę, że jest kandydatem, który może zmienić wszystko.

Te wybory zbiegły się w czasie z dobrze udokumentowaną luką dochodową w Korei Południowej i głęboką goryczą z powodu nierówności płci.

„Najbardziej zasmuca mnie to, że wydaje się, że jest to epoka, w której mężczyźni i kobiety są bardzo podzieleni, bogaci i biedni są daleko, a ludzie są do siebie bardziej nieufni” – powiedziała 36-letnia Stella Lee, która pracuje dla Spółka. Instytut Architektury w Seulu.

„Nasiona rozpaczy są wszędzie” – dodał. „Nie sądzę, że odejdą w mgnieniu oka”.