23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reforma USBS: Senat uchwala dwustronną ustawę o przekształceniu usług pocztowych w USA

Reforma USBS: Senat uchwala dwustronną ustawę o przekształceniu usług pocztowych w USA

Ostateczny wynik głosowania między obiema stronami wyniósł 79-19. Rachunek trafia teraz na jego biurko do podpisu prezydenta Joe Bidena.

Ustawa o reformie usług pocztowych – dozwolona przez Zgromadzenie 342-92 w zeszłym miesiącu – Emerytowani pracownicy pocztowi muszą wykupić ubezpieczenie zdrowotne, gdy się kwalifikują, jednocześnie rezygnując z wcześniejszego zamówienia, zmuszając agencję do pokrycia kosztów leczenia z kilkuletnim wyprzedzeniem. Według House Oversight Committee, te dwa środki pozwolą USPS zaoszczędzić prawie 50 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady. Prawo będzie również wymagać od USPS stworzenia internetowego pulpitu z danymi dotyczącymi lokalnego i krajowego czasu dostawy.

Przed wtorkowym głosowaniem przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powiedział, że reforma pocztowa zostanie „w końcu podpisana, opieczętowana i wydana narodowi amerykańskiemu”, gdy tylko ustawa zostanie uchwalona.

„Wszyscy wiemy, że kiedy poczta jest zmuszona skrócić godziny pracy lub trasy dostaw lub zwolnić pracowników, reszta z nas jest w złej sytuacji” – powiedział Schumer. „Na szczęście w ciągu ostatnich kilku miesięcy Demokraci i Republikanie pracowali razem w dobrej wierze, aby zreformować niektóre z najbardziej krytycznych obszarów usług pocztowych”.

Założona w 1775 roku w celu promowania komunikacji w koloniach, Postal Service jest jedną z najstarszych agencji rządowych w kraju, ale działa z pewnymi korzyściami finansowymi bycia podmiotem federalnym. Ponosząc przy tym znacznie więcej kosztów.

W przeciwieństwie do innych agencji rządowych, USPS na ogół nie otrzymuje finansowania od podatników i zamiast tego musi polegać na przychodach ze znaczków i dostaw paczek.

W przeciwieństwie do prywatnych usług kurierskich, takich jak UPS i FedEx, USPS nie może wyeliminować tras non-profit, ponieważ Kongres ustalił, że wszystkie gospodarstwa domowe w Stanach Zjednoczonych muszą mieć usługę pocztową – w tym odległą społeczność w Wielkim Kanionie, gdzie poczta jest wysyłana przez osła . Ceny usług pocztowych muszą zostać zatwierdzone przez Urząd Regulacji Poczty, niezależną agencję rządową.

Chociaż prawodawcy z obu stron okrzyknęli prawo jako ważny krok dla USBS, Paul Staidler, ekspert ds. usług pocztowych w Lexington Institute, powiedział CNN, że nie zaszło wystarczająco daleko.

READ  Toyota/Save Mart 350 Highlights: Truex Jr. wygrywa na torze Sonoma Raceway

„Ponieważ nic nie zostało zrobione w celu poprawy usług pocztowych, ten projekt ustawy nie jest wystarczająco żałosny. Rozumie presję poczty i zmniejsza jej koszty. Nie daje Urzędowi Regulacji Pocztowej wystarczającej władzy.

Senator Demokrata z Michigan przedstawił senacką wersję ustawy o USBS. Gary Peters, zatwierdzając ustawę we wtorek, powiedział: „Ta organizacja może pokazać narodowi, że Kongres może budować konsensus. Możemy pracować w dwóch partiach. Zasadniczo i robić rzeczy dla narodu amerykańskiego”.

Republikański senator z Ohio Rob Portman, który był współsponsorem ustawy senackiej, powiedział, że „ratowanie poczty jest słuszne”.

„Oboje nie otrzymaliśmy dokładnie tego, czego chcieliśmy i obaj musieliśmy pójść na ustępstwa” – powiedział Portman. „Ale naprawdę robimy słuszną rzecz, aby kraj ratował pocztę”.

Korekta: Historia została poprawiona, aby wskazać, że ceny usług pocztowych w USA są zatwierdzane i monitorowane przez Urząd Regulacji Pocztowych.