27 lipca, 2024

O 12-osobowej karze: Dlaczego Bills przerwali obronę z gry „Mayday”?

Musimy porozmawiać o 12-osobowym rzucie karnym Buffalo Billsa z gry – tym, które spowodowało poniedziałkową porażkę, kiedy Denver Broncos powtórzyli swoją pierwotną nieudaną próbę wygrania meczu. Kara ta nie była nieuniknioną konsekwencją szybkiego tempa futbolu. Nie był to błąd ludzki pozostający poza kontrolą głównego trenera lub trenera drużyn specjalnych. Nie powinno to być karą dla zawodników za nieprawidłowe wykonanie zmiany.

Sportowiec Rozmawiałem niedawno z dwoma koordynatorami zespołów specjalnych poza meczami i trzema innymi obecnymi pracownikami NFL, którzy ściśle współpracują przy podejmowaniu decyzji trenerskich, i cała piątka zgodziła się, że zespół NFL nie powinien zastępować swojej obecnej obrony z gry przy koszeniu z gry w Mayday. Nie ma wystarczająco dużo czasu, aby zapewnić czystą zmianę (mniej niż dwie minuty, sędziowie nie stoją nad piłką, aby umożliwić wymianę między zawodnikami), a szanse na zablokowanie kosza z gry są nikłe.

„W defensywie nigdy nie zastąpilibyśmy wezwania pomocy przeciwnika dokładną przyczyną tego, co wydarzyło się tamtej nocy” – powiedział Mike Priefer, wieloletni koordynator zespołów specjalnych czterech drużyn NFL, ostatnio Cleveland Browns.

W ciągu ostatnich pięciu sezonów zaledwie 2,2 procent wszystkich prób rzutów z gry w lidze NFL (86 z 3925) zostało zablokowanych, a w meczach na linii zdarzało się to rzadziej. W tym samym okresie jedynie 1,8 procent wszystkich potencjalnych prób z gry w wyniku remisu/zgodzenia z gry w czwartej kwarcie lub dogrywce zostało zablokowanych (7 z 392).

Buffalo faktycznie miał w tej grze lepsze niż przeciętne wyniki. Zespół Bills zablokował 2,7 procent wszystkich prób rzutów z gry przeciwników pod wodzą trenera Seana McDermotta, co stanowi siódmy najwyższy wskaźnik w NFL od jego pierwszego sezonu w 2017 roku. Obejmuje to 7,1 procent potencjalnych prób doprowadzenia do remisu/zgody na prowadzenie w czwartym sezonie. kwarta lub dogrywka przeciwnika (1 z 14).

Ale to wciąż za mało, aby ryzykować bardziej prawdopodobny i niepotrzebny wynik: zbyt wielu zawodników na boisku.

„Nie chcesz dać im drugiej szansy” – powiedział Priefer. „Bez względu na to, jaki numer 11 jest na boisku, w niebezpieczeństwie, niklu czy dziesięciocentówki, zatrzymaj ich tam i upewnij się, że na linii wznowienia nie ma więcej niż sześciu po jednej lub drugiej stronie pozycji i upewnij się, że jesteś wyłączony krawędź.”

Jest to przeciwieństwo tego, co próbował zrobić Buffalo. Przeszli z defensywnej obrony z sześcioma obrońcami na własną jednostkę blokującą z gry. Pięciu zawodników opuściło boisko. Sześć poszło.

„W tym tygodniu ćwiczyliśmy dwa lub trzy razy, przechodząc z bloku na rzut z gry” – powiedział McDermott. „Ostatecznie tego nie wdrożyliśmy, więc jest to niewybaczalne”.

Zanim przejdziemy dalej, musimy określić faktyczny cel obiektu pomocy polowej. Teraz nazywa to „huraganem”, inne drużyny mogą nazywać to „błyskawicą”, ale jakkolwiek to nazwiesz, zespoły mają podobne standardy, powiedział trener Broncos Sean Payton.

1. Godzina pracy
2. Do końca połowy ataku nie pozostała przerwa na żądanie
3. Trzeci w polu bramkowym lub w jego pobliżu
4. W ciągu 40 sekund, aż do 17 sekund na zegarze

W sytuacji zagrożenia główny trener powiadamia kopiącego i koordynatora zespołów specjalnych, który przekazuje wiadomość drużynie kopiącej, aby była gotowa. Jednostka kopiąca prawdopodobnie będzie już przygotowana na linii bocznej, ponieważ jej zadaniem jest być dwa lub trzy kroki przed atakiem. Napastnik otrzymuje polecenie jak najszybszego zejść z pola gry, aby zaoszczędzić czas i natychmiast opuścić boisko, po czym przejmuje prowadzenie nad jednostką kopiącą, zawsze obserwując zegar.

Może się to wydawać absolutnym chaosem, ale zespoły ćwiczą te pozycje wielokrotnie podczas obozu przygotowawczego, a następnie wiele razy w ciągu roku z całym zespołem. Kickerzy, snapperzy i łapacze przechodzą przez ten scenariusz kilka razy w tygodniu. „Wiercimy, wiercimy w czasie, wiercimy, mierzemy czas” – powiedział Payton reporterom. Istnieje nawet skoordynowany sposób, w jaki atakujący może opuścić boisko (prosto, poziomo) i rozpocząć kopanie (pod kątem od ławki), aby nikt się nie zderzył i nie marnował czasu.

W przypadku Denver rozgrywający Russell Wilson uklęknął trzy razy, aby przygotować się do rzutu z gry SOS, więc było to zaplanowane SOS. Różni się to nieco od innych wariantów, w których atak jest w rzeczywistości grą po trzeciej próbie, co oznacza większą niepewność, ponieważ cel z gry zależy od gry po trzeciej próbie. W tym przypadku nie było trzeciej próby, drugiej próby ani nawet pierwszej próby. Denver znajdował się w zasięgu rzutu z gry po tym, jak otrzymał 28-jardową karę za przeszkadzanie w podaniu defensywnym, więc wszystkie trzy zagrania odbywały się na klęczkach.

Buffalo wziął nawet przerwę w środku klęczenia 1 i 2 oraz klęczenia 2 i 3. Wiedzieli, co ich czeka, a te przerwy na żądanie powinny dać im mnóstwo czasu na zorganizowanie zmian w blokach z gry, gdyby nalegali na zmianę. W tym scenariuszu, Zaplanowany Czy w Mayday, gdzie wszystko jest przekazywane telegraficznie, właściwe byłoby zastąpienie obrony blokiem z gry? Dla Buffalo oznaczało to wymianę pięciu graczy.

READ  Kevon Looney z Warriors składa serdeczny hołd Dejanowi Milojevicowi na Instagramie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Priefer powiedział nie, ale pozwolił na pewną elastyczność. Powiedział, że będzie kierował obroną bazy podczas jednego z okresów, które Buffalo spędzał pomiędzy klęczeniem Denver. W Cleveland Priefer powiedział, że podstawowa obrona 4-3 ma tę samą ekipę strzelającą z gry, ale nie jest tak w przypadku każdej drużyny. W ten sposób będą gotowi do obrony, zanim Denver dokona szybkiej zmiany na atakującego z gry po czwartej próbie.

Wielu trenerów jest przeciwnych wymianie obrony w tej sytuacji, ponieważ z czasem nie ma potrzeby jej nadmiernie komplikować. Nie zadręczaj się; Spraw, aby przeciwnik schrzanił sprawę.

Will Lutz z Denver wykorzystał bramkę z gry drugiej szansy. (Brian Bennett/Getty Images)

Broncos naprawdę przeszli samych siebie w tym meczu. Powodem straty jednego punktu był fakt, że kopiący Will Lutz nie wykorzystał dodatkowego punktu w drugiej kwarcie, a następnie ponownie w czwartej kwarcie, kiedy kopiący/zakładający Broncos Riley Dixon źle wykonał snap przy próbie zdobycia dodatkowego punktu tak źle, że Lutz nie zrobił tego nie uda się. Nawet nie kopnął piłki (Dixon pobiegł z piłką, potem grzebał i ją odzyskał). Jest to tym bardziej powód, aby nie ryzykować zmiany zawodników defensywnych w trudnym okresie.

Obaj są byłymi koordynatorami zespołów specjalnych Sportowiec Powiedzieli, że z wyprzedzeniem ustalili plan ze swoim głównym trenerem na taki scenariusz. Plan nie uległ zmianie w trakcie meczu.

Wiele drużyn NFL ma zespół blokowy gotowy na każdą obronę na boisku, niezależnie od pakietu podstawowego lub pakietu podstawowego. Każdy zawodnik defensywy powinien wiedzieć, gdzie się ustawić i operować blokiem z gry. Niektóre drużyny ćwiczą to nawet przy każdym scenariuszu rzutów z gry podczas meczów przedsezonowych, dopóki gracze nie przyzwyczają się do tej sytuacji.

Pod koniec tej wątpliwej sekwencji w Denver Lutz nie trafił z 40 jardów, co sprawiło, że reporterzy zaczęli się zastanawiać, czy Broncos rzeczywiście mieli wystarczająco dużo czasu, aby w 24 sekundy na boisku oddać rzut z gry.

„Czy było jeszcze jakieś domysły dotyczące wcześniejszego wycofania drużyny z gry?” – zapytał we wtorek lokalny reporter w Denver.

„Nie” – powiedział Payton. „O to właśnie chodzi, maksymalnie 17 sekund to maksimum. Zatem, aby wysłać naszą szybką jednostkę, mając czas, jaki mieliśmy, wiedziałem, że jest mnóstwo czasu.

READ  Wyniki i wnioski ze środowych play-offów NBA: Heat pokonały Celtics, Thunder dominuje nad Pelicans

Pytanie, czy było wystarczająco dużo czasu, było niewłaściwym pytaniem. Właściwe pytanie brzmi: czy wykorzystali wystarczająco dużo czasu, aby odtwarzać ten dźwięk tak często, jak to możliwe?

Priefer powiedział, że ogólną zasadą jest, że snaper musi złapać piłkę w czasie krótszym niż pięć sekund na zegarze czasu gry, tak aby po kopnięciu nie było czasu na kolejną akcję. Denver tak szybko trafił do bramki Hurricane, że złapał piłkę Siedem sekund Odszedł, na zawsze. Całe to dodatkowe zamieszanie mogło spowodować, że Lutz spudłował, ale mogło również mieć wpływ na niechlujstwo podczas zmian Buffalo. Po faulu na zegarze pozostały cztery sekundy. W pierwszej połowie Denver perfekcyjnie wykonał Hurricane, strzelając piłką na trzy sekundy przed końcem.

We wtorek po meczu McDermott również bardziej szczegółowo odniósł się do porażki kończącej mecz. Mówił o dwóch różnych sposobach gry, pozostania lub zmiany zespołu, co Bills zrobił w tym meczu w obu przypadkach. W pierwszej połowie Denver wykonał prawdziwą wersję rzutu z gry Mayday w bardziej napiętym harmonogramie, mając 20 sekund na rozpoczęcie trzeciej i szóstej gry, kompletne podanie do Jerry’ego Jeudy’ego i w tym scenariuszu Buffalo pozostawił tam ten sam personel defensywny do próby rzutu z gry. Kopnięcie było dobre i nie było kary w obronie.

„Zwykle pozostajesz w drużynie defensywnej, nazywamy to rezydenturą defensywną” – powiedział McDermott. „I robisz to, żeby nie mieć sytuacji przypominającej ćwiczenia przeciwpożarowe, w których próbujesz nakłonić wielu ludzi do biegania, a wielu do ucieczki. Teraz, pod koniec gry, istnieją dwie szkoły myślenia Albo robisz to samo i wbiegasz do ataku swoją jednostką defensywną, albo próbujesz zostać zablokowany.” „Tam maksymalny pośpiech, to właśnie próbował zrobić trener (koordynator zespołów specjalnych Matt Smiley) i niestety wpłynęła pewna ilość i nic wyszedł.”

„Ponieważ nie zdarza się to zbyt często, postaram się zachować prostotę i niczego nie zmieniać” – powiedział Priefer. „Ponieważ dla mnie sytuacja będzie dokładnie taka sama pod koniec pierwszej połowy i na końcu meczu”.

McDermott miał właściwą odpowiedź. I wiedział o tym na tyle dobrze, że mógł to powiedzieć na głos. Zrzucił odpowiedzialność na koordynatora swoich zespołów specjalnych, ale ten błąd odzwierciedla ogólne funkcjonowanie zespołu. Dlaczego nie było spójnego planu?

(Zdjęcie górne: Sean McDermott: Timothy T. Ludwig/Getty Images)

„The Football 100”, ostateczny ranking 100 najlepszych graczy NFL wszechczasów, jest już w sprzedaży. Poproś o to Tutaj.