24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Musk: Starlink zablokuje rosyjskie media tylko na muszce

Igor Bonifacic

Dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, powiedział, że niektóre rządy niedawno poprosiły firmę o zakazanie rosyjskim mediom udostępniania satelitarnych łączy szerokopasmowych Starlink. w Musk, który wysłał go w sobotę wczesnym rankiem, zapowiedział, że firma zastosuje się do prośby „chyba że będzie pod groźbą użycia broni”. Według Muska zamówienie nie pochodziło z Ukrainy. „Przepraszam, że jestem tyranem wolności słowa” – dodał.

piżmo też Powiedział SpaceX tymczasowo zmieni swoje priorytety, aby skupić się na cyberbezpieczeństwie i przezwyciężaniu zniekształceń sygnału, a decyzja, którą zauważa, doprowadzi do „niewielkich opóźnień” we wdrażaniu. Rakiety wielokrotnego użytku i satelity Starlink V2.

SpaceX stawia to w sprzeczności z rosnącą listą firm, które zablokowały dostęp do rosyjskich mediów państwowych w całej Europie po inwazji tego kraju na Ukrainę. 27 lutego Unia Europejska zapowiedziała, że: Rosyjskie media wspierane przez państwo rozgłaszają Russia Today i Sputnik za ich rolę w szerzeniu dezinformacji i „kłamstw usprawiedliwiających wojnę Putina”. Obie A Szybko spełnił wymagania, ograniczając dostęp do portów poprzez swój europejski zasięg.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Bank of Canada jest postrzegany jako wstrzymany, nawet gdy gospodarka przyspiesza