23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miejsca w pomieszczeniach, takie jak restauracje, bary, siłownie w Chicago, wymagają odporności na szczepionki – NBC Chicago

Burmistrz miasta ogłosił we wtorek, że wkrótce będą potrzebne dowody szczepienia wewnętrznych przestrzeni publicznych, takich jak restauracje, bary i siłownie w Nowym Roku w Chicago, ponieważ pożądane przypadki dołączają do innych dużych miast, takich jak Nowy Jork i Los Angeles, zwiększając popyt.

Sty. Każda osoba w wieku 3, 5 lat i starsza musi okazać dowód pełnego zaszczepienia, aby móc jeść w domu lub chodzić na siłownie lub tereny rekreacyjne, gdzie serwowane są posiłki i napoje.

Miasto stwierdziło, że polityka była „odpowiedzią na niebezpieczny wzrost przypadków COVID-19 w skali lokalnej i krajowej, częściowo napędzany przez wariant Omigron”.

„Pomimo naszej staranności i sprawiedliwych wysiłków w dostarczaniu szczepionek przez cały ten rok,
Niestety, w naszym mieście nadal obserwuje się wzrost liczby przypadków delta Covit-19 i Omigron” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot w oświadczeniu: „Należy podjąć nowe środki w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia naszych mieszkańców. Ten nakaz zdrowia publicznego, który wymaga dowodu szczepienia, aby udać się do niektórych zamkniętych miejsc publicznych, jest niezbędnym krokiem, aby zapewnić, że wiele obiektów naszego miasta będzie można nadal korzystać z nadejściem Nowego Roku ”.

Zgodnie z nowymi wytycznymi osoby w wieku 5 lat i starsze muszą przedstawić dowód pełnego szczepienia, ale osoby w wieku 16 lat i starsze muszą przedstawić dokument tożsamości zgodny z ich kartoteką szczepień. Pracownicy na takich obszarach powinni być zaszczepieni lub nosić maskę i pokazać dowody cotygodniowych ujemnych wyników testów na COVID-19.

Departament Zdrowia Publicznego Chicago dr Alison Arvadi przedstawił we wtorek najnowsze pomiary Govt-19 w mieście, ogłaszając potrzebę nowej szczepionki w miejscach publicznych.

Miasto zauważyło, że obowiązuje porządek wewnętrznych masek.

„Ten nowy wymóg nie wyeliminuje ryzyka COVID, ale pomoże zapewnić bezpieczniejsze środowisko wewnętrzne dla w pełni zaszczepionych mieszkańców Chicago i personelu pracującego w tych organizacjach wysokiego ryzyka. W miarę zbliżania się do miesięcy zimowych musimy teraz zrobić ten krok ”- powiedział w oświadczeniu komisarz ds. zdrowia publicznego w Chicago, dr Allison Arvadi. „Dzięki firmie Omicron nie mogę się doczekać, aby zobaczyć o wiele więcej reinfekcji COVID i przełomów, ale na szczęście szczepionki dobrze chronią przed poważnymi chorobami, hospitalizacją i śmiercią – a nawet więcej, jeśli ludzie przyjmą dawkę przypominającą. Jestem bardzo zaniepokojony setkami tysięcy mieszkańców Chicago, którzy nie otrzymali jeszcze jednej dawki szczepionki rządowej lub wracają do zdrowia po infekcji rządowej. Dbam o ich własne zdrowie, ale martwię się też o ryzyko, jakie stwarzają dla zdrowia innych i pojemności naszego szpitala – a kiedy mówimy o tym powstaniu, musimy to ryzyko zminimalizować.

READ  Paula Vennells: Była szefowa poczty przekazała CBE w związku ze skandalem IT

Pełne wymagania tutaj:

Jedzenie w pomieszczeniach

Restauracje, bary, firmy fast food, kawiarnie, sale degustacyjne, restauracje, restauracje, stołówki spożywcze, browary, browary, gorzelnie, restauracje i firmy cateringowe, sale balowe w hotelach

Sprawność wewnętrzna

Siłownie i sale gimnastyczne, w tym centra fitness, obiekty rekreacyjne, centra fitness, joga, pilates, kolarstwo, studia barowe i taneczne, siłownie hotelowe, siłownie do boksu i kickboxingu, obozy fitness i inne obiekty służące do biegania. Zajęcia fitness w sali grupowej.

Wewnętrzne obszary rozrywki i rekreacji, w których serwowane są posiłki lub napoje

Kina, Sale koncertowe i muzyczne, Sale koncertowe na żywo, Miejsca rozrywki dla dorosłych, Imprezy biznesowe i bankiety, Obiekty sportowe, Galerie sztuki, Kręgielnie, Arkady, Pokoje kartonowe, Rodzinne centra rozrywki, W tym place zabaw, nie tylko sale bilardowe i inny
Ośrodki sportów rekreacyjnych.

Miejsca nieuwzględnione na żądanie

Nie ma miejsc kultu, w których potrzebna jest szczepionka; Sklepy spożywcze (chociaż zostaną uwzględnione wewnętrzne działy spożywcze w sklepach spożywczych); Miejsca na międzynarodowym lotnisku O’Hare lub międzynarodowym lotnisku Midway; Miejsca w budynku mieszkalnym lub biurowym, z których korzystają wyłącznie mieszkańcy, właściciele lub najemcy tego budynku; Lub firmy gastronomiczne, które świadczą wyłącznie usługi charytatywne, takie jak jadłodajnie. Szkoły i opieka dzienna również nie są uwzględnione na tej liście.

Jednocześnie z umieszczaniem znaków przy wejściach firmy muszą opracować i napisać własne plany wdrożenia i wdrożenia wymogu szczepień.

Istnieją jednak pewne wyjątki od tego wymogu, zauważyli urzędnicy miejscy. Zawierają:

நப Osoby wchodzące do firmy w mniej niż 10 minut w celu złożenia zamówienia i
Jedzenie; Dostawa dóbr; Lub korzystania z łazienki;
Artysta niebędący rezydentem, który zwykle nie wykonuje ani nie świadczy usług
Osoba, która nie mieszka w zamkniętym miejscu lub z takim pokazem
Gdy artysta, wykonawca lub osoba znajduje się w zamkniętej przestrzeni
Cele występu takiego artysty;
Zawodowy sportowiec niebędący rezydentem lub osoba, która nie mieszka z takim
Zawodowy sportowiec wchodzi do zamkniętej przestrzeni w ramach swojej rutyny
Zatrudnienie na potrzeby zawodów zawodowych sportowców/drużyn sportowych;
Osoby, które wcześniej były zwolnione medycznie lub religijnie (np.
Od pracodawcy), jeśli tacy sponsorzy wykażą dowód założenia firmy
Wykluczenie medyczne lub religijne oraz test Covid-19 przeprowadzony przez lekarza
Profesjonalista w ciągu ostatnich 72 godzin przed wejściem.
Osoba w wieku 18 lat lub młodsza wchodzi do zamkniętej przestrzeni
Weź udział w zajęciach organizowanych przez szkołę lub program ponadszkolny
Każde przedszkole od dwunastej klasy do szkoły publicznej lub niepublicznej; i
Osoby wchodzące w celu głosowania w gminach, stanach lub federalnych
Wybór; Lub, z mocy prawa, pomoc lub podżeganie wyborcy lub opieka nad takimi osobami
Wybór

READ  Załamanie Pam Marquez przyczyniło się do jego urlopu odwykowego

Urzędnicy ds. zdrowia w miastach od tygodni mówią, że niektóre zajęcia w pomieszczeniach i miejscach publicznych mogą wkrótce wymagać dowodu szczepienia.

Wiele restauracji i lokali wymaga już dowodu szczepienia lub negatywnych testów.

„Nie można zaprzeczyć, że jesteśmy na piątej fali COVID-19” – powiedział Lightfood we wtorkowym przemówieniu. „Ta nowa fala wydaje się gorsza niż poprzednia, rozprzestrzenia się szybko i powoduje głębokie szkody. Nie martwiłem się o Govt-19 od pierwszych dni epidemii w 2020 roku”.

Urzędnicy ds. zdrowia w hrabstwie Cook również promowali w zeszłym tygodniu większe środki łagodzące, ponieważ podejrzewane przypadki Omigron nadal rosną na przedmieściach poza miastem.

Podczas gdy wariant delta jest głównym wariantem, hrabstwo twierdzi, że liczba przypadków, wskaźniki przypadków, wyniki testów, hospitalizacje i zgony „wzrastają”.

„CCDPH zapewnia wzmożone praktyki łagodzenia skutków dla osób fizycznych i firm” – powiedział okręgowy wydział zdrowia w oświadczeniu. „CCDPH wzywa mieszkańców przedmieść hrabstwa Cook, aby poszli w ich ślady i spowolnili rozprzestrzenianie się COVID-19. Musimy nadal współpracować, aby utrzymać się nawzajem w zdrowiu i uniknąć przepełnienia systemu opieki zdrowotnej”.

W samym Chicago średnia dzienna liczba przypadków wzrosła do 991 dziennie, o 79% więcej niż w poprzednim tygodniu. Jak wynika z danych miejskich, w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła liczba dziennych hospitalizacji i zgonów.

W całym Illinois liczba przypadków i szpitali wzrasta aż do świąt.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, stan powiedział: W ciągu ostatniego dnia potwierdzono łącznie 12 328 nowych przypadków, Najwyższa liczba odnotowana w ciągu jednego dnia w 2021 roku. W rzeczywistości, według danych IDPH, liczba ta jest najwyższa w ciągu jednego dnia od 1 grudnia 2020 r., kiedy zgłoszono 12 542 nowych przypadków.

Według IDPH, do tej pory w Illinois zidentyfikowano co najmniej 17 przypadków omega, a lokalni urzędnicy ds. zdrowia potwierdzili co najmniej dwa w rejonie Chicago, jeden w mieście.

READ  Timothy Parladore, były prawnik Trumpa, opisuje konflikt w zespole prawników

Jednocześnie stan zwiększa liczbę nowo przyjmowanych pacjentów z koronawirusem do szpitala, a więcej mieszkańców szuka pomocy medycznej w nagłych wypadkach niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak chociaż zachęcają władze lokalne do podejmowania decyzji na szczeblu regionalnym, urzędnicy państwowi powiedzieli, że nie planują jeszcze przywrócenia kontroli na szczeblu stanowym.