24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Linie lotnicze szykują się do pracowitego tygodnia podróży pośród wzrostu Omigron

Szybkie rozprzestrzenianie się Wariant omigracyjny Wakacje spadają, ale lotniska stają się coraz bardziej ruchliwe, ponieważ podróżni starają się trzymać planów odwiedzin przyjaciół i rodziny podczas wakacji.

Chociaż podróż do etapu przed epidemią nie powróciła w pełni, niektóre linie lotnicze twierdzą, że spodziewają się, że loty będą pełniejsze niż były. Ponad Świętem Dziękczynienia, Gdy liczba podróżnych dziennie osiąga maksymalny poziom od początku epidemii.

Holding United Airlines Inc.,

Na przykład dec. Oczekuje się, że będzie przewozić średnio 420 000 pasażerów dziennie od 16 do 3 stycznia, czyli o 5% więcej niż dzienna wielkość Święta Dziękczynienia.

linie lotnicze Delta Inc.

Od 17 grudnia do 3 stycznia 7,8 miliona klientów spodziewa się, że epidemia będzie jeszcze większa niż przed początkiem 2019 roku i ponad dwukrotnie więcej osób lata w delcie w okresie świątecznym w 2020 roku.

Według Centers for Disease Control and Prevention, wariant wirusa koronowego Omicron spowodował, że ponad 70% nowych przypadków zostało zgłoszonych w Stanach Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 18 grudnia. Wzrost pojawia się, gdy niektórzy ludzie ponownie rozważają swoje plany podróży w miarę zbliżania się wakacji.

Podróże lotnicze podlegają dzikim wahaniom od początku epidemii, która je stworzyła Przewidywanie popytu to wyzwanie dla przewoźników. Wzrost w sprawach rządowych-19 Szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Omigran na całym świecie spowodowało w ciągu kilku dni nagłą recesję w niektórych restauracjach i sklepach — wydarzenie, które nadal może mieć wpływ na podróżowanie.

Chociaż kraje na całym świecie ograniczają podróże, restauracje skracają czas, a biura odsyłają pracowników do domu, aby zajęli się rosnącą liczbą spraw sądowych, wielu amerykańskich przewoźników twierdzi, że oczekuje bardziej ekscytujących operacji lotniczych.

Amerykańskie lotniska są już przepełnione, a ponad dwa miliony ludzi przelatuje codziennie przez pięć dni od poniedziałku do poniedziałku, co jest najdłuższym przedłużeniem powyżej tego progu od tygodnia Dziękczynienia, według Administracji Bezpieczeństwa Ruchu. Liczba pasażerów w poniedziałek wyniosła 2,1 miliona, o 16% mniej niż w 2019 roku.

Odnajdą się Ci, którzy w najbliższych tygodniach planują jeszcze podróżować lub spędzać czas z bliskimi W obliczu trudnych wyborów, Jednakże.

Pasażerowie przechodzą przez międzynarodowe lotnisko O’Hare w Chicago podczas Święta Dziękczynienia. Nawet jeśli Omigon eksploduje, oczekuje się, że samoloty w Boże Narodzenie przekroczą ten poziom.


Zdjęcie:

KAMIL KRZACZYŃSKI / REUTERS

37-letni Brad Wilson odwołał zaplanowaną podróż do Nowego Jorku w zeszły weekend, aby mieć pewność, że będzie mógł bezpiecznie zobaczyć swoją rodzinę w Michigan na Boże Narodzenie. Kiedy po raz pierwszy zarezerwował podróż do Nowego Jorku w październiku, sytuacja wydawała się stabilna, ale jego pewność siebie zaczęła słabnąć, gdy zaczął słyszeć o długich kolejkach testowych w zeszłym tygodniu. Kilka występów na Broadwayu zostało odwołanych Programy podważyły ​​jego plany na weekend. Pomimo zaszczepienia i otrzymania zastrzyków przypominających, dwóch przyjaciół z miasta uzyskało pozytywny wynik testu na Covit-19.

„Zasadniczo zamknę się, dopóki nie wylecę 23-go” – powiedział w piątek.

Według dyrektorów linii lotniczych w ciągu ostatniego półtora roku wahania epidemicznego popytu na podróże stale się zmniejszały. Nowe fale przypadków i zmian nadal wpływają na rezerwacje, ale spadki są mniej wyraźne, stwierdzili. Delta i

Poludniowo-zachodnie linie lotnicze Współ.

Obydwa podniosły w ostatnich tygodniach prognozy przychodów na czwarty kwartał, powołując się na wyższy popyt i ceny biletów.

Delta poinformowała w zeszłym tygodniu, że uważnie monitoruje zmiany w zachowaniu klientów i reakcje rządu na wariant Omicron, twierdząc, że jak dotąd miał on „ograniczony wpływ”, a liczba rezerwacji na rynkach międzynarodowych spada i podlega zwiększonym ograniczeniom w zakresie podróży.

„W oparciu o obecne trendy rezerwacje dla przyjemności nadal przekraczają oczekiwania dotyczące grudniowych podróży, w tym w okresie świątecznym”, powiedział na początku tego miesiąca dyrektor finansowy Southwest, Tommy Romo, analitykom i inwestorom.

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie

Jak wariant Omicron wpływa na Twoje plany podróży? Opowiedz nam swoją historię w poniższym formularzu.

Według najnowszych danych dostarczonych przez firmę ForwardKeys zajmującą się analizami podróży, liczba rezerwacji krajowych w USA spadła o 16% w ciągu tygodnia poprzedzającego 6 grudnia, chociaż w 2019 roku wzrosła o 65%. Popyt krajowy w USA pozostaje bardziej stabilny niż głód Loty do Europy i loty w Europie, powiedział Olivier Ponti, wiceprezes ds. wewnętrznych ForwardKeys.

„Niedawna erupcja miała znaczący wpływ na podróże lotnicze, ale nie wszystkie rynki odczuły to w równym stopniu”, powiedział, dodając, że spadek liczby europejskich podróży w pierwszym tygodniu grudnia „wydaje się ustabilizować”.

Rzecznik

Grupa American Airlines Inc.

Popyt krajowy pozostaje silny, ale nowe zasady testowania i izolacji mają łagodzący wpływ na niektóre podróże międzynarodowe.

Znak, że podróż wciąż się rozwija: Mitsui Kramer z Nebraski powiedział, że chce pojechać do Disney World i nadal to zrobi, ale nie mógł uzyskać rezerwacji na park rozrywki, a pokoje hotelowe, którymi był zainteresowany, były działa około 900 dolarów. Noc.

– Próbowałam – powiedziała. „Spuszczę w tym roku, może tej wiosny”.

Rzecznik Disneya powiedział, że istnieje kilka cen hoteli, w tym opcje niskobudżetowe.

Airlines Reporting Corp., grudzień, śledzące bilety sprzedawane przez amerykańskie biura podróży. Wolumeny sprzedaży za tydzień kończący się na 19. miejscu były nieco lepsze niż w poprzednim tygodniu. „Do tej pory nie zaobserwowaliśmy głębokiego wpływu na rezerwacje ze względu na nową odmianę”, powiedział Chuck Thuxton, dyrektor zarządzający Data Science and Research w ARC.

W rezultacie przewoźnicy trzymali się zaplanowanego harmonogramu na święta, mając nadzieję, że większość ludzi nie zrezygnuje z tych planów.

Według Johna Granta, głównego analityka firmy OAG zajmującej się danymi lotniczymi, główny test odbędzie się w styczniu, kiedy firmy zdecydują, czy zezwolić swoim pracownikom na wznowienie podróży, czy zatrzymać ich, gdy wariant Omicron wciąż szaleje. Linie lotnicze mogą zareagować redukcją lotów w pierwszym kwartale lub oczekiwać, że zmiana szybko minie, panie. powiedział Grant.

Juliana Olarde wciąż nie wie o swojej noworocznej wycieczce do ośrodka all inclusive w Cancun. „Trudno wiedzieć, co robić”, mówi. Pobyt w Nowym Jorku, gdzie mieszka, może nie być zbyt bezpieczny ze względu na rosnącą liczbę przypadków Covid-19, ale nieświadomie nie chciała przyczyniać się do rozprzestrzeniania się choroby.

Pani Olarde powiedziała, że ​​postanowiła oświadczyć się swojej dziewczynie w poniedziałek w Nowym Jorku, a nie w Meksyku. „Jestem bardzo zestresowany odwołaniem podróży” – powiedział.

Dodał: „Zasadniczo przez dwa lata dzwoniliśmy i mówiliśmy, że jesteśmy gotowi do podróży międzynarodowych. Oczywiście w chwili, gdy wyjeżdżamy, następuje gwałtowny wzrost.

Napisz do Alison Cider pod adresem [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Promień kosmiczny odkryty przez naukowców w Utah jest potężniejszy niż O mój Boże