20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwoje dzieci zginęło, a ośmioro zostało rannych w wypadku z przeciąganiem liny w Teksasie

Dwoje dzieci zginęło, a ośmioro zostało rannych podczas przeciągania liny w Teksasie.

Dwóch chłopców w wieku 6 i 8 lat zginęło w popularnej popołudniowej imprezie o nazwie „Airport Race Wars 2”, która przyciągnęła tysiące na lotnisko hrabstwa Kerville-Kerr, Departament Policji Kerville Powiedział w oświadczeniu w sobotę wieczorem.

Około 15:20 kierowca stracił kontrolę i uderzył w zaparkowany samochód, „uderzając widzów oglądających wyścigi” – poinformowała policja.

Cztery ofiary w wieku od 26 do 46 lat zostały przewiezione do pobliskich szpitali po wypadku, około 60 mil na północny zachód od San Antonio. Jedna z rannych, 46-letnia kobieta, została przewieziona do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego i jest w stanie krytycznym, podała policja.

Pozostała dwójka dzieci – 4-letni chłopiec i 3-miesięczna dziewczynka – została zabrana do Regionalnego Centrum Medycznego Peterson na ocenę zapobiegawczą, podała policja.

34-letni kierowca został przewieziony do San Antonio Medical Center i uznany za stabilny.

Pozostali dwaj zostali potraktowani i wypuszczeni na miejscu.

Tożsamości zabitych dzieci nie zostały jeszcze ujawnione.

Policja poinformowała, że ​​śledztwo trwa.

Louise Amestoy, niezależna dziennikarka na wydarzeniu, Powiedział Associated Press W wydarzeniu wzięło udział około 3500 fanów sportów motorowych, którzy twierdzą, że był to „pełny akcji, przyjazny dla rodzin dzień wyścigów typu drag non-ready”. Nagroda pieniężna na wydarzeniu wzrosła do 8000 $, Według Biura Turystycznego Kerville.

Tor wyścigowy jest ósmą najdłuższą milą i składa się z barier wypełnionych wodą, powiedział Amastoy AP. Jednak przeszkody nie wykraczały poza linię mety, gdzie rozbił swój pojazd, odsłaniając gapiów przejeżdżających obok samochodów.

READ  Ronald Acuna Jr. został wybrany starterem All-Star 2023 po 1. rundzie.

Amastoy powiedział, że widzowie byli w stanie zbliżyć się na blisko 15 stóp od toru wyścigowego i organizatorzy przypomnieli im, aby trzymali się z dala od trawy i asfaltu. Żadnych trybun, wielu siedzących i obserwujących z leżaków.

Z drutami pocztowymi