24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mecz finałowy NBA 4: Dallas Mavericks przedłużają passę finałów NBA przekonującym zwycięstwem nad Boston Celtics.

Mecz finałowy NBA 4: Dallas Mavericks przedłużają passę finałów NBA przekonującym zwycięstwem nad Boston Celtics.

Julio Cortez/Basen/AP

Napastnik Boston Celtics Jayson Tatum (0) rzuca po kosz przed napastnikiem Dallas Mavericks, PJ Washingtonem, w pierwszej połowie trzeciego meczu finałów koszykówki NBA, środa, 12 czerwca 2024 r. w Dallas. Celtics wygrali 106:99.CNN

[Breaking news update, published at 11:01 p.m. ET]

Ponieważ Boston Celtics prowadzili 3:0 w finałach NBA, był to mecz, który musiał wygrać dla Dallas Mavericks, który wygrał końcowym wynikiem 122-84, przedłużając passę do co najmniej piątego meczu. .

[Original story, published at 9:17 a.m. ET]

The Boston Celtics Jedno zwycięstwo dzieli od zakończenia jednego z najbardziej dominujących sezonów w historii NBA.

Po zakończeniu sezonu zasadniczego z doskonałym bilansem 64-18, Boston osiągnął bilans 15-2 po sezonie i obecnie notuje passę 10 zwycięstw z rzędu.

Zespół jest na dobrej drodze, aby dziś wieczorem wejść do play-offów z bilansem 7:0 i ma wyraźną przewagę 3:0 nad Dallas Mavericks w finałach NBA. Żadna drużyna w historii play-offów (0-156) nie przegrała 3-0.

Gwiazda franczyzy Jayson Tatum odbił się od słabych występów w meczach 1 i 2, zdobywając 30 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst w 3 meczach.

Jrue Holiday był najlepszym zawodnikiem Celtics w finałach, zwłaszcza dzięki swoim wkładom w defensywie i sposobowi, w jaki chronił Kyriego Irvinga. Jego 26 punktów i 11 zbiórek w drugim meczu pokazało, jak wiele może wnieść w ofensywie, jeśli Tatum lub Brown ponownie będą walczyć w czwartym meczu.

„Jrue jest naprawdę wszędzie” – powiedział obrońca Derrick White o trzecim meczu po wakacjach. „To nierealne. Nie wiem, jak on to robi.

„Staram się nauczyć od niego jak najwięcej, a on – kiedy myślisz, że masz przed sobą szansę – jest nierealny”.

Najważniejszym punktem Dallas podczas tych finałów była obrona Luki Doncicia – a dokładniej jej brak.

Słoweniec pozwalał zawodnikom na dowolne podania i przegrywał w defensywie, co Celtics wykorzystali we wszystkich seriach i mogliby to zrobić ponownie w czwartym meczu.

Doncic spisał się znakomicie w ataku w finale, ale jego błędy w defensywie doprowadziły do ​​faulu w trzecim meczu na nieco ponad cztery minuty przed końcem, po czym Dallas wrócił do rywalizacji.

Główny trener Dallas, Jason Kidd, nie znalazł jeszcze sposobu na powstrzymanie ataku Celtics zaaranżowanego przez Joe Mazzullę. Pomyślne dostosowanie, które Kitt znalazł w czwartej grze, było za małe i za późno.

Po stracie 0-8 z trzech w meczach 1 i 2, Irving w trzecim meczu stracił tempo z 35 punktami i trafił cztery z sześciu prób za trzy punkty. Mavericks potrzebują świetnego wieczoru zarówno ze strony Irvinga, jak i Doncica, jeśli zespół ma jakąkolwiek nadzieję na powrót do Bostonu na piąty mecz.

Zapytany, jaka wiadomość będzie dla Doncića po trzecim meczu, Irving powiedział ESPN: „Musisz pozwolić mu trochę odetchnąć. Niech wyjdą ludzkie emocje. Uściskaj go.

„To wszystko, stary. Łatwo go wskazać palcem: powiedzieć „może będzie dobrze”. Łatwo to powiedzieć. Myślę, że on o tym wie. Ale tak, mam jego wsparcie i powtarzam, że wszyscy go wspieramy.

Uparty Doncic dodał: „To nie koniec, dopóki się nie skończy. Musimy po prostu wierzyć.”