24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alex Jones nakazał sprzedaż nieruchomości, aby spłacić dług Sandy Hook

Alex Jones nakazał sprzedaż nieruchomości, aby spłacić dług Sandy Hook
Tytuł Zdjęcia, Alex Jones jest winien 1,5 miliarda dolarów rodzinom ofiar szkoły podstawowej Sandy Hook w 2012 roku

  • autor, Mike’a Wendlinga
  • magazyn, wiadomości BBC

Sędzia nakazał likwidację majątku osobistego Alexa Jonesa, gospodarza InfoWars, otwierając drogę do potencjalnej wypłaty odszkodowania rodzinom ofiar masowej strzelaniny w Sandy Hook w 2012 roku.

Jednakże amerykański sędzia ds. upadłości Christopher Lopez nie zgodził się na likwidację firmy Jonesa, Free Speech Systems, będącej właścicielem marki Infowars.

Krewni ofiar wygrali wyroki o zniesławienie na łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów (1,2 miliarda funtów) przeciwko Jonesowi i jego firmie w związku z fałszywymi doniesieniami o ataku.

Z ostatnich dokumentów sądowych wynika, że ​​Jones posiada majątek osobisty o wartości około 8,6 miliona dolarów.

Piątkowe orzeczenie w Houston w Teksasie oznacza, że ​​na razie systemy wolności słowa i Infowars będą nadal działać.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Free Speech Systems zatrudnia 44 osoby i w ostatnim miesiącu wygenerowała prawie 3,2 miliona dolarów przychodów, głównie ze sprzedaży żywności i innych produktów.

Rodziny ofiar były podzielone co do tego, czy wyrzucić upadłość przedsiębiorstwa, czy przystąpić do postępowania likwidacyjnego.

Decyzja nie wyłącza odpowiedzialności organizacji zajmujących się wolnością słowa, a powodowie w sprawach o zniesławienie mogą dochodzić należnych im odszkodowania przed sądami państwowymi lub w drodze dalszego postępowania upadłościowego.

„Nie ma tu prostej ani właściwej odpowiedzi” – stwierdził sędzia Lopez, wygłaszając swoją decyzję, czasami popadał w głębokie emocje. „Myślę, że wierzyciele lepiej radzą sobie z przestrzeganiem praw przysługujących im przed sądem stanowym”.

Prawnik rodziny powiedział, że zostaną podjęte szybkie działania w celu uzyskania odszkodowania.

Po ataku na szkołę podstawową Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut w grudniu 2012 r. Jones i jego goście na antenie wielokrotnie kwestionowali, czy masakry były prawdziwe, snując teorie spiskowe dotyczące tego, czy zabójstwa zostały sfingowane, czy dokonane przez agentów rządowych.

W ataku zginęło 20 dzieci i sześciu pracowników szkoły.

W pewnym momencie Jones nazwał atak „kolosalnym oszustwem”, a w 2015 roku powiedział: „Sandy Hook to sztuczna, moim zdaniem całkowicie fałszywa obsada, wyprodukowana… Wiedziałem, że mają tam aktorów, ale wiedziałem, że oni Niektóre z prawdziwych dzieci zostały zabite, to pokazuje, jakie są odważne i wyraźnie wykorzystywali aktorów.

Jones przyznał się do morderstwa w Sandy Hook.

Po transmisji rodziny, których to dotyczyło, były nękane w Internecie i osobiście przez widzów Infoverse. Rodziny złożyły pozwy o zniesławienie w Connecticut i Teksasie, a ich zwycięstwa prawne zmusiły Jonesa i Pre-Speech Systems do ogłoszenia bankructwa.

Piątkowe przesłuchanie dotyczyło możliwości przeniesienia spraw upadłościowych z rozdziału 11 do rozdziału 7, czyli części amerykańskiego kodeksu upadłościowego, która pozwala na prostą likwidację zamiast bardziej złożonej restrukturyzacji finansowej.

W ostatnich transmisjach i na swoich kontach w mediach społecznościowych Jones w dalszym ciągu krytykuje amerykański wymiar sprawiedliwości i twierdzi, że istnieje spisek rządowy mający na celu jego uciszenie.

Wielokrotnie ostrzegał, że zostanie usunięty z fal radiowych, mimo że amerykańskie przepisy dotyczące wolności słowa stanowią, że nawet w przypadku rozwiązania jego firmy będzie mógł założyć nową i kontynuować nadawanie.

„Uniknęliśmy kuli i wychwalaliśmy Jezusa” – powiedział Jones w audycji w Infowars po procesie. „Gdyby sędzia nie postąpił właściwie, byłbym dzisiaj na antenie. Żyjemy, by walczyć kolejnego dnia.

Jednak prawnicy Jonesa argumentowali w ostatnich tygodniach, że firma odnotowała rekordową sprzedaż.