9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matteo Berrettini wycofuje się z Wimbledonu z powodu wirusa Corona

Matteo Berrettini wycofuje się z Wimbledonu z powodu wirusa Corona

Wimbledon, Anglia – Matteo Berrettini, który w zeszłym roku dotarł do finału Wimbledonu, wycofał się z turnieju we wtorek po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

Ogłoszenie Brittiniego o wycofaniu się pojawiło się zaledwie dwie godziny przed tym, jak miał wystartować na boisku w meczu pierwszej rundy z Christianem Garinem, a jego ostatnie trafienie wielkoszlemowe było już krótsze niż zwykle dla gwiazd i to wszystko. Pozbawiony punktów rankingowych W tej wersji za pośrednictwem męskich i damskich tras tenisowych.

Berrettini, niepokonany w tym sezonie na trawie i rozstawiony na 8 miejscu na Wimbledonie, był jednym z pierwszych pretendentów do tytułu męskiego singla. Jego wycofanie nastąpiło dzień po tym, jak inny gracz, 14 rozstawiony Marin Cilic z Chorwacji, który dotarł do finału Wimbledonu 2017, wycofał się po pozytywnym teście.

Podwójne wycofanie się podniosło możliwość wybuchu w grupie graczy Wimbledonu, który stracił kilka gwiazdek z powodu kontuzji i mistrzostwa. Gracze rosyjscy i białoruscy zbanowani.

Berrettini i Cilic kontaktowali się w ostatnich tygodniach z kilkoma graczami. Obaj grali w turnieju na trawie w Queen’s Club w Londynie, który zakończył się 19 czerwca. Berrettini wygrał tytuł w grze pojedynczej, a Cilic dotarł do półfinału.

Obaj trenowali na Wimbledonie w zeszłym tygodniu i korzystali z szatni zarezerwowanej dla rozstawionych graczy. Berrettini trenował w czwartek na korcie centralnym z drugim rozstawionym Rafaelem Nadalem. Cilic trenował na korcie centralnym z najlepszym rozstawionym Novakiem Djokoviciem.

Djokovic, który powiedział, że nadal nie jest odporny na koronawirusa, wygrał swój mecz w pierwszej rundzie w poniedziałek, pokonując Kwon Sun-woo z Korei Południowej w czterech setach. Djokovic radził sobie szczególnie dobrze, ale w innych obszarach był daleki od swoich najlepszych, w pewnym momencie wyglądał na słabego i pozbawionego energii, a podczas zmiany zanurzał się w wodzie. We wtorek Nadal grał w Wimbledonie po raz pierwszy od 2019 roku, pokonując w czterech setach Francisco Cerondolo w pierwszej rundzie na korcie centralnym.

READ  2022 NBA Playoffs – LeBron, Kevin Love i inni reagują na ekscytującą grę Brooklyn Nets-Boston Celtics 1

Wimbledon odwołany w 2020 r. Z powodu epidemii i Surowe ograniczenia nałożone w zeszłym rokuZgodnie z wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii. Testy na koronawirusa były wymagane dla graczy, członków zespołu wsparcia, urzędników turniejowych i personelu. Jednak w związku z rozluźnieniem mandatów rządowych w tym roku nie ma obecnie potrzeby przeprowadzania testów na Wimbledonie.

W oświadczeniu All England Club stwierdził, że jego polityka jest „zgodna z ustaloną praktyką w Wielkiej Brytanii”.

Klub powiedział, że nadal obowiązują pewne środki bezpieczeństwa i higieny. „Utrzymaliśmy ulepszone czyszczenie i dezynfekcję rąk oraz zapewniamy pełne wsparcie medyczne każdemu, kto czuje się źle” – napisano w oświadczeniu.

W turnieju nie są wymagane maski, co jest rzadkim widokiem na boisku. Ale zespół medyczny gracza nadal nosi go podczas wszelkich konsultacji. Jest również noszony przez zespół rakiet strunowych na miejscu. Klub podkreślił, że zasady BHP na Wimbledonie są regularnie weryfikowane i mogą być aktualizowane.

Ale turniej wyraźnie ma problem, który może się pogorszyć.

W sumie pięciu z 20 najlepszych graczy nie mogło zagrać na Wimbledonie z powodu banów, kontuzji lub choroby. Nr 1 Daniil Miedwiediew z Rosji został po tym zakazany Inwazja Rosji na UkrainęDecyzja Wimbledonu o delegalizacji Rosjan i ich sojuszników z Białorusi doprowadziła do odwetu rund poprzez usunięcie klasyfikacji z turnieju.

Drugie rozstawiony Alexander Zverev przez długi czas był nieobecny po zerwaniu więzadeł w prawej kostce podczas French Open.

W poniedziałek doszło również do niepokoju, kiedy rozstawiony z numerem 7 Hubert Hurkacz i jego zagorzały przeciwnik przegrali w pięciu setach w pierwszej rundzie z Alejandro Davidoviciem Fokiną.

Berrettini, Włoch mierzący 6 stóp i 6 m, opuścił kilka miesięcy gry w tym sezonie z powodu operacji prawej ręki. Jednak w tym miesiącu wrócił do sezonu na kortach trawiastych i zdobył kolejne tytuły w Stuttgarcie oraz w Queen’s Club.

READ  Bukmacherzy Joey Chestnut odzyskują pieniądze po konkursie jedzenia hot dogów na stoiskach protestacyjnych

„Miałam objawy grypy i przez ostatnie kilka dni izolowałam się” – napisała Britney w mediach społecznościowych. „Chociaż objawy nie są poważne, zdecydowałem, że ważne jest, aby dziś rano przeprowadzić kolejny test, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo moich współzawodników i wszystkich osób zaangażowanych w turniej”.

Berrettini i Cilic, podobnie jak wielu czołowych graczy, mieszkali w prywatnych kwaterach na Wimbledonie, a nie w jednym ze słynnych hoteli w centrum Londynu. Może to zmniejszyć ryzyko zakażenia, ale w społeczności graczy pojawiło się również nowe poczucie poddania się wirusowi. Wielu zaraziło się koronawirusem, w tym Djokovic, Nadal i Coco Gauff.

„Jestem prawie pewna, że ​​mam Covida, więc boję się mniej niż przedtem” – powiedziała rozstawiona z piątym rozstawieniem rozstawiona kobiety Maria Scari po swoim zwycięstwie w pierwszej rundzie we wtorek. „Musimy znów wrócić do normalnego życia”.

Sac Scare został dotknięty koronawirusem z zatruciem pokarmowym, co również mogło doprowadzić do jego wycofania się z turnieju. Francuska zawodniczka Alize Cornet powiedziała, że ​​wirus stał się „częścią krajobrazu”.

„Zawsze zdarzały się infekcje i choroby” – powiedziała we wtorek francuskim dziennikarzom, twierdząc, że wśród graczy podczas ostatniego French Open było kilka niezgłoszonych przypadków koronawirusa. „W szatni wszyscy to mieli, nic nie mówiliśmy” – powiedziała, zauważając, że niektórzy gracze mieli objawy, ale sami nie testowali.

„Nie zamierzamy się sprawdzać i wpadać w kłopoty” – powiedziała. „Widziałem kilka kobiet noszących maski, ponieważ nie chciały tego rozprzestrzeniać”.

Goff powiedziała, że ​​czuje ulgę, że testowanie nie jest obowiązkowe dla graczy i cieszy się, że testowanie nie jest już „codzienne lub co drugi dzień”.

„Nie chcę do tego wracać” – powiedziała. „Nie boję się testowania, ale jest to też trochę kłopotliwe. Myślę, że ze szczepionkami i wszystkim innym wiemy, że poziom wirusa jest niski i bardzo trudno go przekazać, jeśli jest się osobą zaszczepioną ”.

READ  Darnell, pielęgniarka Edmonton Oilers, zatrzymała się po uderzeniu głową Los Angeles Kings Philipa Danault

Powiedziała jednak, że sprawdzi, czy ma objawy, i zachęciła swoich rówieśników do tego samego.

Berrettini nie był na stronie All England Club od soboty i teraz, pomimo donośnego serwisu i forehandów, będzie musiał poczekać do przyszłego roku.

„Nie mam słów, aby opisać skrajne rozczarowanie, które odczuwam” – powiedział. „W tym roku marzenie się skończyło, ale wrócę silniejszy”.

33-letni Cilic również był w dobrej formie, pokonując Miedwiediewa w czwartej rundzie French Open w drodze do półfinału. Ze swoim długim zasięgiem, masywnym serwisem i płaską siłą rdzenia, jest niebezpieczny na trawie i był, podobnie jak Berrettini, jednym z graczy, którego bacznie obserwował w dolnej połowie losowania mężczyzn.

Cilic mógł zmierzyć się z Nadalem w czwartej rundzie. Berrettini mógł zmierzyć się z nim w półfinale. Ale trajektoria Nadala wydaje się teraz nieco mniej trudna, jeśli pozostaje zdrowy.