19 kwietnia, 2024

Liverpool, który wygrał Puchar Ligi Angielskiej, w finale pokonał Chelsea 11-10 w rzutach karnych.

Bramkarz Chelsea Keba Arisabalaka wygrał rzuty karne 11-10 w finale Pucharu Ligi na Wembley w niedzielę 11-10. Drużyna Jர்கrgena Kloppa zdobyła pierwszą nagrodę pucharową w kraju po Pucharze Ligi 2012, kiedy Keba rzucił najwięcej w swoim barku rzutów. Bramkarz Liverpoolu Cavomhin Keller strzelił gola z rzutu karnego na krótko przed porażką Keby.

Jak na ironię, Keppa został wysłany na miejsce Edwarda Mendy’ego pod koniec dogrywki, co dało mu reputację eksperta w obronie rzutów karnych, ale Hiszpan nie mógł powstrzymać rzutów Liverpoolu.

Chociaż przez 120 minut nie strzelono goli, był to spektakularny finał, który stworzył niezliczone szanse dla obu stron na zwycięstwo przed makabrycznym potępieniem.

Liverpool nie pozwolił, by bramka stała się kontrowersyjna w drugiej połowie przeciwko Virgilowi ​​van Dijkowi za mały spalony w drugiej połowie.

The Reds wygrali Puchar Ligi dziewięć razy, wyprzedzając Manchester City, a Globe został pierwszym niemieckim menedżerem, który wygrał turniej po zwycięstwie na Wembley.

Liverpool czterokrotnie wyprzedza lidera Premier League, Manchester City, po zmniejszeniu przewagi do sześciu punktów na jeden mecz w ręku.

Awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po ostatnim 16-meczowym zwycięstwie nad Inter Mediolan i Norwich w piątej rundzie FA Cup w środę.

Chociaż mecz był pamiętny, był to smutny początek, ponieważ gracze Liverpoolu i Chelsea spotkali się, aby pokazać swoje wsparcie dla rozdartej wojną Ukrainy.

W trakcie inwazji na sąsiednią Rosję kapitan Chelsea Caesar Aspliquita i kapitan Liverpoolu Jordan Henderson nieśli na boisku żółto-niebieskie kwiaty tego kraju.

Obie drużyny stanęły na minutę oklasków, a na tablicy wyników na stadionie pojawił się napis w kolorze żółtym i niebieskim „Piłka nożna stoi razem”.

Dla Chelsea był to bolesny koniec trudnego tygodnia. Rosyjski właściciel Chelsea, Roman Abramowicz, ogłosił w sobotę, że „zapewni powierników klubu i opiekunów dla powierników Chelsea Foundation.

READ  Apple prowadzi rozmowy w sprawie zakupu potencjalnych strzelanek EA, Disney i Amazon - 9to5Mac

Abramowicz, który jest właścicielem klubu, wykonał ruch po apelu brytyjskiego parlamentu o przejęcie aktywów rosyjskich oligarchów.

Teraz Chelsea koncentruje się na utrzymaniu Ligi Mistrzów, jednocześnie dążąc do dotarcia do pierwszej czwórki i powrotu na Wembley w FA Cup.

– Nieustępliwi czerwoni –

Zapłacili za stracone okazje, ponieważ Christian Pulisick zmarnował swój intymny wysiłek prosto na Kellogga w pierwszych minutach.

Mendy przeciągnął się po swojej prawej stronie, by zablokować uderzenie Naby’ego Keity na 20 jardów, a następnie jedną ręką przekopał się przez strzał Sadio Mane’a z bliskiej odległości, by popchnąć poprzeczkę, gdy stało się jasne, że zdobędzie gola.

Chelsea musiała awansować przed przerwą, kiedy znalazł klip do krzyża w kierunku Mason Mount, kiedy znalazł Bullsick Howards.

To niewiarygodne, ale Mount pokonał jeszcze gorszą pudło na początku drugiej połowy, kiedy utalentowany chip Pulisika rzucił strzał w słupek po tym, jak jego kolega z drużyny został całkowicie niezauważony w okolicy.

Chelsea uciekła w 67. minucie po główce Mattie Mane’a, która trafiła w dach siatki.

Świętowanie Liverpoolu dobiegło końca, gdy Adwell Pitchside skonsultował się z monitorem i nie pozwolił na gola spalonego przeciwko Van Dijkowi.

Intensywność nie osłabła po żadnej ze stron, a jego główka nie pozwoliła na znacznie wyraźniejszego spalonego niż odrzucenie przez drużynę Kloppa.

Uważano, że Romelu Lukaku, który został wprowadzony po tym, jak opuścił ławkę w drugim meczu z rzędu, podkreślił Chelsea w dogrywce, ale kontrowersyjna decyzja o spalonym nie pozwoliła mu na podjęcie decyzji medycznej.

awans

Howardowi odmówiono gola przez inną flagę spalonego, co przygotowało grunt pod zwycięstwo Liverpoolu w serii rzutów karnych.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników NDTV i została automatycznie utworzona z syndykowanego kanału.)