20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kreml twierdzi, że Rosja uzna dwa separatystyczne regiony na Ukrainie: bezpośrednie aktualizacje

Kreml twierdzi, że Rosja uzna dwa separatystyczne regiony na Ukrainie: bezpośrednie aktualizacje
Wideo

Prezydent Władimir Putin zapowiedział, że przeanalizuje apele przywódców dwóch separatystycznych regionów na wschodzie Ukrainy o uznanie za niepodległe państwa. Stany Zjednoczone stwierdziły, że taki ruch może doprowadzić do rozmieszczenia sił rosyjskich na spornych obszarach.kredytkredyt…Sputnik / przez Reuters

MOSKWA – Prezydent Władimir Putin trzymał zaniepokojonego naukowca, domyślając się, czy planuje napaść na Ukrainę, i zapowiedział w poniedziałek, że do końca dnia zdecyduje, czy uznać niepodległość dwóch separatystycznych regionów Ukrainy.

Podczas gdy rosyjskie media państwowe wydawały złowrogie uderzenia w bębny dla bezpodstawnych doniesień o agresji na Ukrainę – które amerykańscy urzędnicy ostrzegali przed Moskwą jako pretekstem do interwencji wojskowej – Putin wykorzystał transmitowane w telewizji posiedzenie Rady Bezpieczeństwa, by ogłosić, że porozumienie pokojowe Jeśli chodzi o ziemie separatystyczne wspierane przez Rosję, to w rzeczywistości jest martwy.

Jego podwładni, z których wszyscy woleli uznanie, wykorzystali to spotkanie do obwiniania Stanów Zjednoczonych o eskalację napięć. Jednak rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że jest gotowy spotkać się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem na rozmowy w tym tygodniu w Genewie.

Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Putin, powiedział, że celem Ameryki w polityce zagranicznej, w tym na Ukrainie, jest „upadek Federacji Rosyjskiej”. „Naród Ukrainy jest temu przeciwny”, powiedział Patruszew o prozachodnim kursie tego kraju. „Boją się, są zmuszeni iść tą drogą”.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy obawiają się, że uznanie przez Moskwę enklaw na obszarze zwanym Donbasem może otworzyć Rosji drzwi do przemieszczenia większej liczby wojsk na Ukrainę. Urzędnicy amerykańscy szacują, że Rosja zgromadziła 190 000 żołnierzy na Ukrainie i wokół niej, w tym w Donbasie, gdzie w ostatnich dniach szalała długotrwała wojna okopowa między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami.

Podkreślając możliwość uznania tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niepodległe państwa, Putin skrytykował swojego szefa zagranicznego wywiadu, Siergieja Naryszkina, gdy wydawał się podejrzany w tej sprawie, powodując jąkanie się i jąkanie. Następnie mówi, że popiera aneksję terytoriów.

READ  Ogromna frekwencja w obronie meksykańskiego organu wyborczego

69-letni Putin zbliża się do schyłku swojej kariery politycznej, zdecydowany wypolerować swoje dziedzictwo i naprawić to, co przez długi czas uważał za jedną z największych katastrof XX wieku: rozpad byłego Związku Radzieckiego. Zapewnienie władzy Moskwy nad Ukrainą, 44-milionowym krajem, który kiedyś był częścią bloku i dzieli z Rosją granicę o długości 1200 mil, jest częścią jego celu, jakim jest przywrócenie Rosji tego, co uważa za prawowite miejsce wśród światowych mocarstw. Stany Zjednoczone i Chiny.

Wskazując, że może rozpoznać dwa separatystyczne regiony, Putin nadal wywiera presję na mniejszego sąsiada Rosji. Jego wysiłki zostały wsparte w poniedziałek, kiedy Białoruś wskazała, że ​​stacjonują tam siły rosyjskie w celu prowadzenia ćwiczeń wojskowych”. pozostać w nieskończoność.

Zapowiedź jego otwarcia przyszła do rozważenia przedyskutowania ewentualnego rozpoznania dwóch obszarów po: Stany Zjednoczone powiedziały Taki ruch byłby pogwałceniem pokojowego porozumienia z jednostronnie zadeklarowanymi terytoriami.

Putin, przemawiając na początku posiedzenia swojej Rady Bezpieczeństwa, powiedział, że „dla wszystkich jest jasne, że ten zakres środków nie zostanie w żaden sposób zrealizowany”, odnosząc się do pokojowego rozwiązania, znanego jako porozumienia mińskie. Powiedział jednak, że Rosja próbuje „rozwiązać wszystkie komplikacje”.

Putin powiedział, że Rada Bezpieczeństwa rozważy również inne kroki związane z jego żądaniami „gwarancji bezpieczeństwa” ze strony Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, takie jak wycofanie obecności NATO w Europie Wschodniej i prawnie wiążące zobowiązanie, które w ogóle uniemożliwiłoby Ukrainie przystąpienie . Sojusz.

Stany Zjednoczone określiły główne żądania Rosji jako niebędące aktorami zewnętrznymi, ale wyraziły chęć omówienia innych kwestii bezpieczeństwa, takich jak miejsca pocisków rakietowych.

Rosja stara się przedstawiać siebie jako obrońcę etnicznych Rosjan żyjących w obu separatystycznych regionach, ale Stany Zjednoczone i ich sojusznicy oskarżyli Moskwę o szukanie pretekstu do ewentualnej inwazji na Ukrainę.