16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakty terminowe na akcje zyskują przed oczekiwaną podwyżką stóp Fed

Kontrakty terminowe na akcje zyskują przed oczekiwaną podwyżką stóp Fed

Wzrosły kontrakty terminowe na akcje w USA, a rentowności obligacji wzrosły przed oczekiwaną podwyżką stóp przez Rezerwę Federalną, a akcje technologiczne wzrosły Gwałtowne ożywienie na chińskich rynkach Po wspierających komentarzach decydentów w Pekinie.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły w środę o 1,3%, wskazując, że amerykańskie akcje będą kontynuowane Wtorkowe wygrane. Skoncentrowany na technologii indeks Nasdaq 100 wzrósł o 1,8%, a kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average o 1,1%.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że tak: Proponując wzrost średniej o ćwierć punktu procentowego– Jaki będzie pierwszy wzrost od 2018 r. – na środowym posiedzeniu banku centralnego, gdy urzędnicy chcą schłodzić popyt i opanować inflację. Bank centralny porusza się w niezwykle złożonym środowisku napiętego rynku pracy, zawirowań podażowych, spirali inflacji, Inwazja Rosji na Ukrainę A Blokada Covid-19 w ChinachTe dwa ostatnie mogą zaostrzyć problemy związane z inflacją i łańcuchem dostaw.

Chińscy urzędnicy powiedzieli, że będą „koordynować zapobieganie i kontrolę epidemii oraz rozwój gospodarczy, utrzymywać gospodarkę w rozsądnym zakresie i utrzymywać płynne funkcjonowanie rynku kapitałowego” – wynika z raportu opublikowanego w środę przez Agencję Informacyjną Xinhua. Pomogło to rozwiać obawy przed spowolnieniem gospodarczym w Chinach, które osłabiłoby również globalny wzrost.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 9,1%, do czego przyczyniły się wzrosty akcji spółek technologicznych. Indeks Hang Seng Tech skoczył o ponad 20%, odzyskując większość strat z ostatnich trzech sesji. Chiński Shanghai Composite wzrósł o 3,5%.

„Odbicie na chińskich akcjach pokazuje, jak wrażliwe są rynki” – powiedział Peter Garnery, szef strategii akcyjnej w Saxo Bank, zauważając dużą zmienność na rynkach w ostatnich tygodniach, ponieważ inwestorzy śledzą nagłówki na temat wielu wydarzeń.

Notowane na giełdzie w USA chińskie akcje wzrosły, a firmy e-commerce Alibaba Group Holding i JD.com zyskały po około 20%. Akcje NortonLifeLock spadły o 6,8% przed wprowadzeniem do obrotu po tym, jak brytyjski organ nadzoru konkurencji stwierdził, że proponowane przez firmę przejęcie Avast wzbudziło obawy o konkurencję i zamierza skierować sprawę do dogłębnego dochodzenia.

READ  Top 7 statusów serwerów Mastodon, do których migranci z Twittera mogą dołączyć

Pan Garnery powiedział, że inwestorzy również najwyraźniej stawiają na rozwiązanie wojny Rosji z Ukrainą, chociaż sytuacja pozostaje niestabilna. Gdy wojska rosyjskie wdarły się w granice ukraińskiej stolicy, burmistrz Kijowa powiedział, że tak: Nałożyć 36-godzinną godzinę policyjną Był późny wtorek i miasto stanęło przed „trudnym i niebezpiecznym momentem”.

„Jesteśmy w niepewnym środowisku. W obecnej sytuacji wszystko może się zmienić w ciągu 24 godzin” – powiedział Garnery.

Traderzy pracują na giełdzie nowojorskiej.


Zdjęcie:

Xinhua / Zuma Press

Londyński rynek niklu został ponownie otwarty i natychmiast ponownie zamknięty. Ceny metalu przemysłowego spadły o 5% do 45 590 USD za tonę, limitu handlowego narzuconego niedawno przez Londyńską Giełdę Metali. Handel został zawieszony w zeszłym tygodniu po… Bezprecedensowa podwyżka cen To sprawiło, że metal przekroczył 100 000 $ za tonę.

Handel rozpoczął się w środę, ale potem wystąpił błąd, który spowodował, że wiele transakcji zostało zrealizowanych poniżej 5% limitu. Podczas badania błędu Londyńska Giełda Metali poinformowała, że ​​postanowiła zawiesić handel niklem na swojej elektronicznej platformie transakcyjnej LMEselect. Giełda poinformowała, że ​​transakcje zrealizowane poniżej limitu zostaną anulowane.

Ceny ropy zostały stłumione, ponieważ inwestorzy zastanawiali się, czy zamknięcie niektórych chińskich miast zmniejszy popyt na energię, nawet gdy rosyjska inwazja na Ukrainę podsyciła obawy o zakłócenia w dostawach. Kontrakty terminowe na ropę Brent, międzynarodowy standard, wzrosły o 0,1% do 100,05 USD za baryłkę. Wyższe ceny ropy wzbudziły obawy, że w Stanach Zjednoczonych i Europie może nastąpić utrzymująca się inflacja i niższy wzrost gospodarczy, ponieważ wyższe ceny gazu i energii osłabiają wydatki gospodarstw domowych na inne towary i usługi.

Mglisty obraz globalny wprowadził nową niepewność w siłę banków centralnych do zaostrzenia polityki w tym roku. Inwestorzy będą szukać wskazówek w tej kwestii, gdy Rezerwa Federalna opublikuje swój komunikat w sprawie polityki pieniężnej o godzinie 14:00 czasu wschodniego. Bank Anglii spotyka się w czwartek.

Rentowności obligacji wzrosły przed posiedzeniem Fed. Rentowność benchmarku 10-letniego Skarbu Państwa wzrosła do 2,169% z 2,160% we wtorek. Rentowności i ceny zmieniają się odwrotnie. Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji benchmarkowych wzrosła do 0,397% w środę, z 0,326% we wtorek i była ujemna na początku tego miesiąca. Gwałtowny wzrost rentowności obligacji odzwierciedla rosnące zakłady inwestorów na inwazję Rosji na Ukrainę Pęd do wyższych stóp procentowych nie osłabnie.

Oczekuje się, że dane o sprzedaży detalicznej w USA za luty, o godz. 8.30, pokażą drugi z rzędu miesiąc zwiększonych wydatków, ponieważ gospodarstwa domowe dostosowują się do przeciwstawnych prądów silnego rynku pracy, słabnących przypadków koronawirusa i inflacji utrzymującej się na najwyższym rocznym tempie za 40 lat.

Offshore, kontynentalny indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 2,7%, na czele ze skokiem w sektorze technologicznym. Giełda w Rosji nadal zamknięte przez resztę tygodnia.

Joe Wallace przyczynił się do powstania tego artykułu.

Napisz do Kaitlin Ostroff na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8