20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejny mecz Ołeksandra Usyka jest wstrzymany, ponieważ mistrz wagi ciężkiej ma „unikalne, osobiste i emocjonalne nastawienie” na Ukrainie

Kolejny mecz Ołeksandra Usyka jest wstrzymany, ponieważ mistrz wagi ciężkiej ma „unikalne, osobiste i emocjonalne nastawienie” na Ukrainie

Oleksandr Usyk przygotowywał się do rewanżu z Anthonym Joshuą, ale w obliczu wojny z Rosją mistrz bokserski wagi ciężkiej z Ukrainy skupia się na znacznie ważniejszych sprawach.

Dlatego w tej chwili długo oczekiwany mecz został przełożony.

„Nie chcemy, aby zobowiązanie do rewanżu zniknęło” – powiedział ESPN Eddie Hearn z Matchroom Boxing, który promował ostatnie cztery mecze Usyka i będzie promował rewanż z Joshuą. „Więc będziemy czekać tak długo, aż Oleksandr Usyk będzie go potrzebował w tym trudnym dla niego czasie”.

35-latek wrócił w zeszłym tygodniu do stolicy Ukrainy, Kijowa, a później wstąpił do regionalnego batalionu obronnego. Usyk zdominował Joshuę przez jednogłośną decyzję we wrześniu o wygraniu Unified Heavyweight Championship, a teraz jest winien Anglikowi rewanż.

Joshua, złoty medalista olimpijski, skorzystał z klauzuli rewanżowej, która gwarantuje 32-latkowi kolejną walkę z Usykiem na wspólnie ustalonych warunkach finansowych. Usyk-Joshua 2 planowany jest na maj lub czerwiec, ale kiedy Ukraina broni się przed rosyjską inwazją, nie jest jasne, kiedy dojdzie do bitwy.

„Tak naprawdę nie wiem, kiedy wrócę na ring” – powiedział Usek (19-0, 13 KO) w środę w CNN w komentarzach przetłumaczonych na język angielski. „Mój kraj i honor są dla mnie ważniejsze niż pas mistrzowski”.

Usyk, która ma trójkę dzieci, jest wyraźnie zaniepokojona tym, co nas czeka, ale jest też wyraźnie zaangażowana.

„Nie chcę zostać postrzelony” – powiedział. „Nie chcę nikogo zabijać, ale gdyby zabili mnie, nie miałbym innego wyjścia”.

Hearn powiedział również ESPN, że może zarezerwować tymczasową walkę dla Joshuy, jeśli wystąpi dłuższe opóźnienie.

powiedział Hearn, który ponownie podpisał kontrakt z Joshua (24-2, 22 KO) na wieloletnią umowę we wrześniu. „Dlatego dla nas oczywiście najwyższy szacunek dla Oleksandra Usyka.

READ  W ramach College Football League pomysł potężnej grupy na zreformowanie systemu umarł.

– Nie chcemy, aby obowiązek rewanżu zniknął, więc poczekamy tak długo, jak potrzebuje Ołeksandr Usyk w tym trudnym dla niego czasie.

Przyjaciel Usyka, złoty medalista olimpijski Wasilij Łomaczenko, również dołączył do batalionu defensywnego, co doprowadziło do potencjalnego meczu 5 czerwca w Australii z mistrzem wagi lekkiej Georgem Campososem. Bokser Vitali Klitschko, burmistrz Kijowa, również chwycił za broń, podobnie jak jego brat, były mistrz wagi ciężkiej Wladimir Klitschko.

„Bombardowanie jest szalone” – powiedział Usik, ale „bez strachu… tylko oszołomienie. Jak to możliwe w XXI wieku?”

„Kiedy pojawia się ostrzeżenie o nalotach, chowamy się” – dodał. „[Boxing] Pomóż mi być spokojnym i przygotowanym psychicznie. Pomaga mi pomagać innym, którzy doświadczają paniki i stresu”.