24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz sprzeda Chelsea podczas wojny na Ukrainie

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz sprzeda Chelsea podczas wojny na Ukrainie

Roman Abramowicz, właściciel Chelsea FC, uśmiecha się po zwycięstwie swojej drużyny podczas finału Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Manchesterem City a Chelsea na Estadio do Dragao 29 maja 2021 roku w Porto w Portugalii.

Aleksander Hassenstein | UEFA | Obrazy Getty

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz Powiedział w środę, że sprzeda Chelsea Football Club W Anglii dramatyczny ruch nastąpił w odpowiedzi na oburzenie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Abramowicz ogłosił jednocześnie, że polecił słynnemu zespołowi stworzyć fundację, która wykorzysta wszystkie dochody netto ze sprzedaży Chelsea „na rzecz wszystkich ofiar wojny na Ukrainie”.

Ogłoszenie sprzedaży pojawiło się niecały tydzień po tym, jak miliarder powiedział, że przekazał nadzór nad klubem powiernikom organizacji charytatywnej, a po wezwaniach, że Abramowicz został objęty sankcjami z Wielkiej Brytanii.

„Jak powiedziałem wcześniej, zawsze podejmowałem decyzje w najlepszym interesie klubu” – powiedział Abramowicz w oświadczeniu. – W obecnej sytuacji podjąłem decyzję o sprzedaży klubu, ponieważ wierzę, że leży to w interesie klubu, kibiców i sztabu, a także sponsorów i partnerów klubu.

Wtorek Ukraiński prawnik konfrontuje się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem O braku kar dla Abramowicza.

„Mówisz o kolejnych sankcjach, panie premierze. Ale Roman Abramowicz nie karane. Jest w Londynie. Jego dzieci nie biorą udziału w bombardowaniu. „Jego dzieci są w Londynie” – powiedziała adwokat Daria Kalinyuk, dyrektor wykonawczy Centrum Antykorupcyjnego.

Również we wtorek rząd Johnsona wprowadził w parlamencie przepisy dotyczące tego, co rząd określił jako „brudne pieniądze z Rosji i innych krajów”, które zostały zgromadzone w brytyjskich aktywach.

Abramowicz kupił Chelsea FC z siedzibą w Londynie w 2003 roku. Podczas swojej kadencji Chelsea zdobyła pięć razy tytuł Premier League Football League, angielską Premier League i prestiżowy Puchar Anglii. Chelsea zajmuje obecnie trzecie miejsce w Premier League, za liderami Manchesterem City i Liverpoolem.

READ  Wyniki NHL Trade: Bruins poprawiają się dzięki przejęciu Dmitrija Orłowa i Garnet Hathaway

Wcześniej w środę administracja Bidena poinformowała, że ​​tworzy nową grupę zadaniową Nałożyć sankcje USA i sojuszników na rosyjskich urzędników i oligarchów, którzy pomogli w wojnie na Ukrainie, rozpoczętej przez prezydenta Władimira Putina.

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje