23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy brutalny wzrost czynszów spowoduje inflację CPI? Ile dodasz do CPI?

Kiedy brutalny wzrost czynszów spowoduje inflację CPI?  Ile dodasz do CPI?

Liczby są już zapieczone i pojawią się w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

Czynnik czynszu stanowi 32% CPI. Pomimo ogromnego wzrostu „popytu na czynsz” w Stanach Zjednoczonych, te dwa czynniki czynszowe dla CPI były znacznie niższe niż CPI i tym samym jak dotąd ograniczały CPI. W przeciwieństwie do popytu na czynsz, te dwa współczynniki czynszu śledzą średni czynsz faktycznie płacony przez najemców w całym wykazie lokali na wynajem w miastach USA, w tym lokali o kontrolowanym czynszu.

Z drugiej strony, „Zapotrzebowanie na wynajem” odzwierciedla obecne metki cenowe jednostek wymienionych do wynajęcia, których ludzie jeszcze nie wynajmowali, a wynajęcie tych jednostek i płacenie tych czynszów w wystarczająco dużych ilościach zajmuje trochę czasu. ruszają się. średniego czynszu faktycznie płaconego przez cały zasób lokali na wynajem w Stanach Zjednoczonych, który jest następnie ujmowany przez wskaźniki czynszów CPI.

Ale te dwa czynniki w czynszu do CPI będą musiały dogonić popyt na czynsz, a następnie zwiększą ogólny CPI- co było już 7,5% w styczniu, WHOOSH.

Ale kiedy wzrost popytu na czynsz spowoduje wzrost CPI? Ile to doda do wskaźnika cen konsumpcyjnych?

Krótka odpowiedź: Obecny wzrost popytu na czynsze, który miał miejsce do stycznia 2022 r., doda więcej niż jeden punkt procentowy do całkowitego CPI w 2022 r. i doda więcej niż jeden punkt procentowy do całkowitego CPI w 2023 r., nawet jeśli czynsze popytowe nie wznosić się dalej stąd. To jest już upieczone w liczbach. CPI dogoni bolesną rzeczywistość, która rozprzestrzeni się na kolejne dwa lata.

Skoki popytu na najem są brutalne.

Czynsze za domy jednorodzinne i mieszkania na rynku wynajmu wzrosły o 12% rok do roku w Stanach Zjednoczonych, różniąc się znacznie w zależności od miasta, co według CoreLogic jest najgorszym wzrostem danych począwszy od 2004 roku. Na szczycie listy znalazło się Miami, gdzie czynsze wzrosły o 35%. W latach między kryzysem finansowym a pandemią czynsze za domy jednorodzinne w Stanach Zjednoczonych rosły w przedziale od 2,5% do 3,5%.

READ  Bitcoin przekroczył 50 000 dolarów po raz pierwszy od 2021 roku. Oto dlaczego i co dalej.

Czynsze za mieszkania – nie licząc domów jednorodzinnych i mieszkań do wynajęcia – wzrosły średnio o 12% w przypadku mieszkań z jedną sypialnią i 14% w przypadku mieszkań z dwiema sypialniami, według danych Zampera. W 20 ze 100 największych miast czynsze wzrosły o 20% lub więcejW 11 z nich czynsze wzrosły o 25% lub więcej. Jest to oparte na średnim popycie czynszowym, który jest reklamą czynszów przez właścicieli dla ich ofert. Są jak metki z cenami w sklepie.

Według innej miary, Zillow Observed Index of Rentals, styczniowe czynsze wzrosły o 14,9% rok do roku w Stanach Zjednoczonych, znacznie różniąc się między miastami.

Wszystkie te wskaźniki pokazują to samo: średnio czynsze w Stanach Zjednoczonych rosną o ponad 12% rok do roku i różnią się znacznie w zależności od miasta, a niektóre miasta odnotowują astronomiczny wzrost czynszów.

Popyt na czynsz rozprzestrzenił się w ciągu 24 miesięcy na inflację czynszu CPI.

Czynsze wywoławcze to aktualne ceny. Nie pojawiają się one w inflacji czynszów, dopóki wystarczająca liczba osób nie podpisze umów najmu lokali za te czynsze, i faktycznie płacą te czynsze w wystarczająco dużych ilościach, aby poruszyć igłę całego zasobu lokali na wynajem w miastach USA.

To sprawia, że ​​popyt na czynsz jest wiodącym wskaźnikiem inflacji czynszu CPI. Okazuje się, że według badania przeprowadzonego przez Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco ten popyt na czynsze rośnie To już się stało Spowoduje to wzrost inflacji CPI w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

ten Dwie miary czynszów w CPI które razem stanowią 32% całkowitego CPI, pokazują to opóźnienie, chociaż również zaczynają rosnąć. Czynsz za główne mieszkanie CPI („CPI czynsz”) w styczniu wzrósł o 3,8% rok do roku, a ekwiwalent czynszu właściciela CPI („CPI OER”) wzrósł o 4,1%.

Te dwie miary CPI śledzą, ile najemcy faktycznie płacą w czynszu w całej inwentaryzacji lokali na wynajem w miastach. Obejmuje to najemców mieszkań o kontrolowanym czynszu, w których czynsze nie rosną gwałtownie, najemców z aktywnymi umowami najmu, w przypadku których czynszów nie można podnieść, a także najemców, których właściciele powoli podnoszą czynsze z różnych powodów, w tym utrzymanie dobrych najemców.

READ  Bank of England wzmacnia bodźce kryzysowe, aby złagodzić zawirowania na rynku

Dlatego miary CPI nie wzrosną przy tym samym poziomie popytu na wynajem. W latach 2017-2019 wskaźniki CPI były ściśle śledzone za pomocą indeksu Zillow. Jednak w latach 2015 i 2016 wystąpiły znaczne różnice: w styczniu 2015 r. Zillow Index wykazał wzrost czynszu o 5%, podczas gdy mierniki CPI wykazały wzrost czynszu o 2,6% i 3,5%.

Kiedy popyt na czynsz zacznie wpływać na ogólny CPI?

Jak dotąd czynsz uwzględnia jego CPI stłumiony Ogólny wskaźnik cen konsumpcyjnych. CPI w styczniu wzrósł o 7,5%, pomimo Niższe odczyty wskaźników czynszowych – czynsz główny za mieszkanie (3,8%) i ekwiwalentny czynsz właścicielski (4,1%).

Fed z San Francisco ujawnił teraz Raport personelu Aby oszacować, kiedy żądania najmu zostaną przefiltrowane do wskaźników czynszu CPI, a tym samym do ogólnego CPI. Stanie się to stopniowo w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Czynsze, które już wystąpiły, prawdopodobnie podniosą współczynnik czynszów CPI o 3,4 punktu procentowego w 2022 r., a następnie ponownie w 2023 r., a biorąc pod uwagę wagę 32% czynników czynszowych, dodałbyś 1,1 punktu procentowego do tego, jaki CPI będzie przechodził do końca 2022 r. i doda 1,1 punktu procentowego do całkowitego wskaźnika CPI w 2023 r., nawet jeśli nie nastąpi dalszy wzrost czynszów rynkowych.

Zatem jakakolwiek stabilizacja, a nawet spadek CPI dla nowych i używanych pojazdów zostanie zmniejszona, ze względu na ich znacznie mniejszą wagę, w porównaniu z nadchodzącym wzrostem wskaźników czynszowych CPI.

Pod względem pomiaru Rezerwa Federalna jako cel inflacyjny wykorzystuje „niezbędne wydatki na konsumpcję osobistą” których elementy mieszkalne są mniejsze niż w CPI, wymagane podwyżki czynszów, które już miały miejsce, dodadzą 0,5 punktu procentowego do podstawowych wydatków na konsumpcję osobistą zarówno w 2022, jak i 2023 r., według Rady Rezerwy Federalnej w San Francisco, nawet jeśli brak dalszych podwyżek na rynku czynszu.

READ  Tesla pozwany przez byłych pracowników o „masowe zwolnienia”

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Czy chcesz otrzymać powiadomienie e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.