15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Juan Howard uderza trenera meczu po meczu Michigan-Wisconsin

Po tym, jak Wisconsin pokonał swój zespół 77-63 w niedzielne popołudnie, trener Michigan Juan Howard klepnął asystenta trenera Wisconsin Joe Grabenhafta podczas pomeczowego uścisku dłoni, powodując zamieszanie między dwoma zespołami.

Howard, były asystent trenera Miami Heat i członek słynnej klasy rekrutacyjnej Fif5 w stanie Michigan na początku lat 90., początkowo nie wszedł na linię uścisku dłoni, ale spóźnił się. Trener Wisconsin Greg Kart po raz pierwszy użył lewej ręki, aby złapać prawy łokieć Howarda i zatrzymać go.

Howard ściągnął koszulę Garda, wskazując palcem wskazującym na twarz Garda i angażując się w gorącą dyskusję z Gardem. Howard Grabenhaft klepnął prawą ręką w głowę, gdy trenerzy byli rozdzielani przez policjantów, asystentów trenerów i żołnierzy. Potem dwaj koledzy z drużyny zaczęli się przepychać i popychać.

Zgodnie z polityką gry Big Ten, Howard może zostać zawieszony za „więcej niż dwa mecze” i ukarany grzywną w wysokości do 10 000 dolarów, a Michigan lub zarząd konferencji mogą zdecydować się na nałożenie dodatkowych kar. Big Ten powiedział w oświadczeniu, że wiedział o incydencie.

„Konferencja jest w kontakcie z obiema organizacjami członkowskimi i obecnie ocenia incydent” – czytamy w raporcie. „Konferencja dostarczy dodatkowych informacji i podejmie szybkie i odpowiednie działania dyscyplinarne po zakończeniu przeglądu”.

Dyrektor lekkoatletyczny Michigan, Ward Manuel, powiedział w oświadczeniu, że przeprosił swojego odpowiednika z Wisconsin, Chrisa McIntosha.

„Żaden z naszych pracowników ani studentów-sportowców nie ma żadnego powodu, aby angażować się w fizyczny konflikt z innymi, niezależnie od czynników motywacyjnych” – powiedział.

Manuel dodał: „Będziemy dokładniej przyjrzeć się sytuacji i współpracować z konferencją Big Ten, która określi swoje postępowanie dyscyplinarne i czy wymagane są jakiekolwiek działania dyscyplinarne”.

W wywiadzie telewizyjnym Howard powiedział, że był zdenerwowany, widząc, jak Howard dzwoni na 15 sekund przed końcem i że Wisconsin ma 15 punktów wysoki. Naciskając kopie zapasowe w Michigan Wisconsin, zażądał terminu.

READ  Nakazy ewakuacji wydane podczas szalejących pożarów w Kalifornii

„Oczywiście nie podobało mu się, że wyznaczyłem termin zresetowania 10-sekundowego połączenia” – powiedział CBS Kart. „Mieliśmy tylko cztery sekundy, aby przerzucić piłkę nad pół kortu, nie chciałem umieszczać swoich obrońców – wszyscy moi koledzy z ławki byli w grze – po prostu nie chciałem ich ustawiać w pozycji grindowania. i pomogło im to zaaranżować wejście piłki.

Dodał: „Nie podobało mi się, kiedy natknął się na linię uścisku dłoni. Pomijam to, a taśma pokaże resztę.

Howard powiedział, że jest przeciwny nawiązywaniu kontaktu na linii uścisku dłoni Kart.

„Cóż, zasadniczo rozmawiałem z głównym trenerem i zamierzam to zapamiętać, ponieważ ktoś mnie dotknął i myślę, że to bardzo nieprzyjemne – dotyka mnie, kiedy rozmawiamy ze sobą werbalnie. Howard powiedział dziennikarzom. „Więc tak się stało. To właśnie to zwiększyło.”

To nie była niedziela, kiedy Howard wdał się w kłótnię z innym trenerem Big Ten. Podczas konkursu konferencyjnego w 2021 roku Howard Musiał zostać oddzielony od Marka Durgena z Maryland, Kiedy zdał sobie sprawę, że Tarzan „obwinia” go. Na 11 minut przed końcem drugiej połowy Howard został usunięty z boiska, ale nie został zawieszony.

15. Wisconsin (21-5, 12-4 Big Ten) wygrał w niedzielę po 25 punktach Johnny’ego Davisa. The Badgers konkurują z łopianem nr 5 i Illinois nr 12 o tytuł konferencji.

Michigan (14-11, 8-7) jest w fazie bubble meczu NCAA. Rosomaki są numerem jeden na początku sezonu. 4 było wysoko, ale nie znalazło się w pierwszej 25 po sondażu Associated Press z 29 listopada.

Rok temu Michigan wygrało tytuł Big Ten w sezonie regularnym i przegrało z UCLA w 8. rundzie turnieju NCAA.