24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

John Eastman: Prawnik Trumpa nakazuje komisji, aby 6 stycznia odpowiedziała Chapmanowi na jego e-maile z Chapman University

Sędzia federalny David Carter z Santa Ana w Kalifornii podążył za profesorem prawa dokładnie w poniedziałek. John Eastman Pracował dla swojego klienta Trumpa, obmyślając plan zmiany wyniku wyborów w 2020 roku.

Podczas poniedziałkowej rozprawy sądowej adwokat Eastmana powiedział sędziemu, że jego klient pracował dla Trumpa w kilku kluczowych kontrowersyjnych momentach do 6 stycznia, kiedy to 2 stycznia powiedział stanowym prawodawcom: „Trzeba to naprawić. To jest zachowanie”. Kiedy był w Willard Hotel z innymi kontaktami Trumpa i kiedy spotkał się z Trumpem i wiceprezydentem Mike’em Pence’em 3 stycznia w sprawie zablokowania certyfikatu Kongresu na referendum w 2020 roku.

Zeznania prawnika Eastmana, Charlesa Burnhama, w dniach poprzedzających 6 stycznia 2021 r., są jasnymi stwierdzeniami o tym, ile Eastman zrobił z własnej inicjatywy – w imieniu Trumpa.

Zapytany konkretnie o wyjaśnienia Eastmana setkom stanowych legislatorów, Burnham powiedział: „Ta praca została wykonana w imieniu prezydenta”.

W liście, który napisali do Eastmana, ogłaszając jego kapelana na panelu sędziego Eastmana, House pytał, kim jest jego klient w każdej chwili. Eastman pracował dla swojego klienta Trumpa, a jego prawnik odpowiadał w sądzie prawie na każde pytanie.

Przed Eastmanem Odmowa jakości informacji Do zboru, gdy został bezpośrednio przedłożony do zeznań i dokumentów. W odpowiedzi na prawie 150 pytań i swoją dokumentalną saponę, zażądał ochrony swojej Piątej Poprawki przed samospaleniem, powiedział w poniedziałek adwokat rady.

Komisja Izby następnie udała się do jego byłego pracownika, Uniwersytetu Chapman, aby uzyskać jego akta. Uniwersytet przejął House Sapona w zeszłym tygodniu, a Eastman pozwał, aby temu zapobiec, przeciągając kontrowersję do sądu federalnego w Kalifornii.

Panel House jest poprawnie skonfigurowany

Po długim procesie Carter ogłosił w poniedziałek wieczorem werdykt przeciwko Eastmanowi, ale nie wyjaśnił swojego pełnego powodu, dopóki nie opublikował swojego pisemnego komentarza we wtorek.

Lider mniejszości narodowej, Kevin McCarthy, próbował z Eastmanem Carterem zredukować grupę, argumentując, że nie było tylu republikanów i republikanów, ile chciał. Jednak sędzia orzekł we wtorek, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przestrzegała zasad Izby przy mianowaniu członków i że „komisja selekcyjna jest ustanawiana jako własność”.

READ  Ellie De La Cruz z the Reds zajął 2., 3. miejsce i u siebie w tej samej rundzie

Carter powiedział, że komisja została właściwie utworzona, aby przesyłać e-maile od byłego pracodawcy Eastmana i działała w ramach swoich możliwości.

Po raz pierwszy sędzia orzekł w sprawie istotnych argumentów wysuniętych przez świadków w ataku na strukturę panelu Izby.

„Interes publiczny jest tutaj bardzo ważny i pilny” – napisał sędzia, zatwierdzając pracę panelu zgodnie z prawem. „Kongres stara się zrozumieć przyczyny poważnego ataku na demokrację naszego kraju i niemal udanej próby podważenia woli elektoratu”.

Ujawnienie w zborze

Pod koniec poniedziałkowej rozprawy sędzia przedstawił plan Eastmana, aby w najbliższych dniach dokonać kolejnych rewelacji w Izbie.

Chapman University, jego były pracownik, umożliwi zespołowi prawnemu Eastmana dostęp do swoich prawie 19 000 e-maili we wtorek w południe, aby mogli przejrzeć i zidentyfikować e-maile, które ich zdaniem należy zachować jako poradę prawną między Eastmanem a Trumpem, który był klientem Eastmana. Przestrzegał prawnej zasady zmiany wyborów w 2020 roku 6 stycznia.

Strona trzecia – potencjalny sędzia lub panel recenzentów – zdecyduje, czy wiadomości e-mail mogą być poufne jako poufne zapisy prawnika-klienta.

Podczas poniedziałkowej rozprawy sądowej Carter powiedział, że chciałby, aby recenzje e-maili zostały przyspieszone i że strony powinny pracować w weekend i przekazać dom Eastmanowi, gdy tylko e-maile zostaną posortowane.

„Sąd oczekuje, że strony będą wspólnie pracować nad pilnością sprawy” – napisał Carter w krótkim poleceniu po rozprawie. House, Eastman Group i Chapman University przedstawią sądowi aktualizacje w nadchodzących dniach i ponownie pojawią się przed Carterem za tydzień.

Nie jest jasne, ile czasu ostatecznie potrwa weryfikacja przywilejów prawnik-klient.

W poniedziałek Carter powiedział, że straci szersze wyzwanie dla władzy Eastman House i że jego prawa konstytucyjne, takie jak wolność słowa i ochrona przed nielegalnymi przeszukaniami, zostaną naruszone.

Szybka decyzja sędziego jest znaczącym krokiem dla rady, ponieważ kilkunastu świadków związanych z 6 stycznia kwestionuje autorytet ławy przysięgłych w sądzie. To przygotowuje grunt dla Eastmana i Trumpa do dzielenia się informacjami o wyborach z innymi, a także innymi dokumentami, które Izba mogłaby uzyskać, a które nie są chronione tajemnicą prawnika-klienta.

READ  Usługi Eurostar zostaną wznowione po zalaniu tunelu

Historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły ze śledztwa.