15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

3 ciężko rannych w ataku nożem na niemiecki pociąg

BERLIN (AP) – Trzy osoby zostały poważnie ranne w wyniku dźgnięcia nożem w pociągu dużych prędkości w Niemczech, poinformował w sobotę Bawarski Czerwony Krzyż. Jedna osoba została aresztowana w związku z porannym atakiem, podała policja.

Pociąg, jeden z najszybszych niemieckich pociągów ICE, jechał w czasie ataku między miastami Ratyzbona i Norymberga w Bawarii. Rzecznik Bawarskiego Czerwonego Krzyża, który miał na miejscu 110 respondentów, powiedział, że organizacja przeanalizowała trzy „poważnie ranne” osoby.

Bawarska policja stanowa powiedziała Associated Press, że 27-letni Syryjczyk został aresztowany w Seubersdorf, gdzie pociąg został zatrzymany po ataku. Według policji stanowej ranni pochodzili z Ratyzbony i pobliskiej Pasawy.

Rzecznik Bawarskiego Czerwonego Krzyża powiedział, że 200 do 300 osób zostało wyładowanych z pociągu i przewiezionych w pobliskie miejsce.

Lokalna policja powiedziała Associated Press, że otrzymali telefon w sprawie ataku około godziny 21:00.

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział, że tło „strasznego” ataku „nie jest jeszcze jasne”. Powiedział, że ludzie w mieście Seubersdorf, 473 km (294 mil) na południe od Berlina, nie są narażeni na „poważne niebezpieczeństwo”.

„Mam nadzieję, że ranni i ci, którzy to widzieli, szybko i całkowicie wyzdrowieją” – powiedział Seahofer.

Rzecznik Niemieckiej Sieci Kolejowej potwierdził zamknięcie stacji w Seubersdorf i zawieszenie połączeń kolejowych między Ratyzboną a Norymbergą. Pociąg dalekobieżny został przekierowany przez pobliskie miasto Ingolstadt.

READ  Zestaw do playoff MLB 2022 z zablokowanymi nasionami: wyjaśniono harmonogram i format serii Wild Card