16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holandia ponownie nakłada ścisłą lokaut, a Wielka Brytania nie wyklucza nowych środków przeciwko firmie Omicron

Holandia ponownie nakłada ścisłą lokaut, a Wielka Brytania nie wyklucza nowych środków przeciwko firmie Omicron

Premier Mark Rutte ogłosił w sobotę, że spotkania w pomieszczeniach zamkniętych w Holandii są teraz ograniczone do maksymalnie dwóch gości na dom, co najmniej do połowy stycznia. Liczba ta została nieco powiększona do czterech gości w okresie świątecznym i sylwestrowym.

Zamknięte zostaną również zbędne sklepy, lokale rozrywkowe i instytucje kulturalne, a szkoły pozostaną zamknięte co najmniej do 9 stycznia.

W telewizyjnym przemówieniu Rutte powiedział Reuterowi, że „zamek jest nieunikniony, ponieważ zbliża się do nas piąta fala z wariantem Omigron”.

Brak działania w tej chwili może doprowadzić do „trudnej do opanowania sytuacji w szpitalach” – dodał Rutte.

Holandia walczyła już z nową falą przypadków Govt-19, zanim szczep Omigron dotarł do brzegów w zeszłym miesiącu. Niektórzy eksperci przewidują, że do końca tego roku stanie się dominującym wariantem kraju.

W innych częściach Europy, pomimo wypuszczenia szczepionki, ten rok będzie podobny do Bożego Narodzenia 2020, ponieważ Omigron rozprzestrzenia się w ogromnym tempie w niektórych częściach kontynentu.

Londyn ogłasza „wielkie wydarzenie”

Gdzie indziej Wielka Brytania jest w szponach infekcji migrujących, a sekretarz zdrowia Sajid Javed powiedział w niedzielę BBC, że ograniczenia nie mogą zostać zniesione przed Bożym Narodzeniem.

Wariant Omigron stanowi obecnie 60% przypadków Govt-19 w Wielkiej Brytanii, powiedział Javed Sky News w niedzielę.

Pisząc w gazecie Daily Telegraph, Javed powiedział, że chociaż wielu wciąż nie zdaje sobie sprawy z powagi Omigran, Wielka Brytania zdaje sobie sprawę, że czeka ją „tsunami epidemii w nadchodzących dniach i tygodniach”.

„Omicron rozprzestrzenia się w bezprecedensowym tempie i podwaja się co dwa lub trzy dni. Wczoraj w Wielkiej Brytanii zgłoszono ponad 90 000 nowych przypadków. Javid napisał w niedzielę.

Jego komentarze pojawiają się tuż po ogłoszeniu w sobotę burmistrza Londynu Sadiqa Khana o „poważnym incydencie” z powodu szybko rosnącej liczby spraw w stolicy. „Poważny incydent” odnosi się do zdarzenia, które wymaga specjalnych ustaleń między służbami ratowniczymi a władzami lokalnymi.

READ  Pogłoski o MLB: Javier Báez, Corey Seager, Max Scherzer Ogłoszenia na żywo szaleństwa wolnego agenta, takiego jak znajdowanie nowych domów

Khan powiedział w niedzielę na antenie BBC Andrew Mar Show, że nowe ograniczenia Govt-19 są „nieuniknione”.

W ostatnich tygodniach Wielka Brytania ponownie wprowadziła pewne środki – w tym noszenie masek w większości miejsc publicznych i pracę w domu – w celu opanowania epidemii.

Ale Khan nalegał, aby rząd poszedł dalej. „Jeśli nie opracujemy nowych przepisów, myślę, że prędzej czy później zobaczysz jeszcze więcej pozytywnych zmian i usług publicznych, takich jak NHS. [the UK health service] Na skraju załamania, w przeciwnym razie upadnie – powiedział.

A rządowy Komitet Naukowy ds. Nagłych Wypadków (SAGE) ostrzegł na czwartkowym spotkaniu, że liczba osób przyjmowanych do szpitala Covit-19 może osiągnąć 3 000 dziennie w Wielkiej Brytanii, jeśli wkrótce nie zostaną wprowadzone działania związane z koronawirusem.

Niemcy w niedzielę dodały Wielką Brytanię do swojej listy „niepokojących wariantów” – co oznacza, że ​​tylko obywatele i mieszkańcy Niemiec mogą wjeżdżać do kraju z Wielkiej Brytanii.

Na całym kontynencie miasta już istnieją Odwołanie obchodów Nowego Roku Wśród obaw związanych z rosnącą liczbą przypadków.

Francja ogłosiła w piątek, że duże imprezy i spotkania plenerowe zostaną zakazane w Nowy Rok, ostrzegając, że kraj stoi w obliczu piątej fali infekcji i że na początku 2022 r. Omigran stanie się wariantem dominującym.

Dania proponuje zamknięcie kin i teatrów oraz ograniczenie liczby osób w sklepach w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, ponieważ stara się ograniczyć wzrost przypadków.

Rzym jest jednym z kilku włoskich miast, które zdecydowały się odwołać obchody Nowego Roku z powodu obaw o koronawirusa, poinformowali w czwartek urzędnicy.

Do raportu przyczynili się Sarah Dean, Martin Goilando, George Engels, Niamh Kennedy, Nadine Schmidt, Talal Mawat i Livia Borghese z CNN.