24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden rozmawiał z narodem o Omigronie we wtorek

Prezydent Biden zwróci się we wtorek do narodu w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wariantu wirusa koronowego Omigran, który wysłał epidemie do niektórych części kraju i wzbudził nowe obawy o zdrowie kraju i jego gospodarkę w nadchodzących miesiącach.

Pan. Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki powiedziała, że ​​Biden „ogłosi nowe środki podjęte przez administrację w celu pomocy społecznościom w potrzebie”. Napisał na Twitterze W sobotę wydał „wyraźne ostrzeżenie o tym, jaka będzie zima dla nieszczepionych Amerykanów”.

„Jesteśmy gotowi na zwiększenie liczby pozwów” – napisał w poście na Twitterze. Biden „opisze, jak odpowiemy na to wyzwanie.

Te komentarze pojawiają się, gdy kierownictwo staje przed nowymi pytaniami o to, jak zareaguje na wyzwania epidemii, która wykracza poza oczekiwania kierownictwa. Wiceprezydent Kamala Harris była krytyczna w ten weekend Los Angeles Times mówi W wywiadzie kierownictwo było zaskoczone nowym wariantem i wcześniejszą deltą, które tej jesieni zwiększyły liczbę infekcji i zgonów.

„Nie widzieliśmy nadchodzącej Delty” – powiedziała Associated Press pani Harris. „Większość naukowców – na których radach i wskazówkach polegaliśmy – myślę, że nie widziała nadchodzącej Delty. Nie widzieliśmy nadchodzącego Omigronu. Taka jest natura tego strasznego wirusa, który, jak się okazuje, ma mutacje i wariacje.

Pan. Obaj Biden zostali ostrzeżeni przez Omigron w tym miesiącu, jednocześnie oczekując na optymizm, Wyraża zaufanie Szybko rozprzestrzeniająca się zmienność nie hamuje postępów, jakie kraj poczynił w przywracaniu normalności w ostatnich miesiącach.

Po wstępnym nałożeniu Zestaw ograniczeń podróży dla niektórych krajów, Łącznie z Republiką Południowej Afryki, gdzie ta zmienność została wykryta po raz pierwszy, Mr. Odpowiedzią na wariację Bidena było poleganie na zachęcaniu Amerykanów do szczepień, w tym szczepień przypominających.

Dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni, Prezydent powiedział w czwartek. „Stoimy w obliczu zimy poważnych chorób i śmierci – jeśli nie zostaniesz zaszczepiony – wkrótce utopią się oni, ich rodziny i szpitale. Ale jest dobra wiadomość: jeśli się zaszczepisz i zrobisz zastrzyk przypominający, będziesz chroniony od poważnej choroby i śmierci.

READ  Zaćmienie Księżyca: oto jak zobaczyć nadchodzący Księżyc-Robak

W ostatnich tygodniach Pani Ms. Psaki wielokrotnie podnosił pytania. W piątek, w drodze do Karoliny Południowej, powiedział dziennikarzom Air Force One, że chirurdzy federalni pomagają społecznościom radzić sobie z rosnącą falą procesów sądowych w ciężko dotkniętych stanach, takich jak Kolorado, Michigan i Vermont.

„Nie ma nowej oceny, którą dokonali, ani żadnych nowych zaleceń, które do tej pory wydali” – powiedział. „Ale jest to oczywiście rozmowa, która odbywa się w kraju, ponieważ widzimy nie tylko nowe odmiany, ale wszelkie wydarzenia – wszelkie powstania, które widzimy w społecznościach w całym kraju. I oczywiście nadal oceniamy nowe działania, które należy podjąć.