15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mansin zadaje potencjalnie niebezpieczny cios wydatkom Bidena w wysokości 1,75 biliona dolarów

Waszyngton, grudzień 20 (Reuters) – Senator USA Joe Munchin, umiarkowany demokrata, który odgrywa kluczową rolę w nadziei na uchwalenie krajowej ustawy inwestycyjnej prezydenta Joe Bidena o wartości 1,75 biliona dolarów, powiedział w niedzielę, że nie poprze pakietu. Dom.

Mansin okazał się śmiertelnym ciosem dla podpisanej przez Bidena ustawy o polityce wewnętrznej, znanej jako Built Back Better, której celem jest rozszerzenie sieci ubezpieczeń społecznych i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

„Nie mogę głosować za kontynuacją tego ustawodawstwa” – powiedział Mancin w wywiadzie dla Fox News Sunday. O inflacji. „Nie mogę. Próbowałem wszystkiego, co mógł człowiek.”

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Później wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego partia naciska na zwiększenie zadłużenia, co „poważnie uniemożliwi” krajowi reagowanie na epidemię wirusa Corona i zagrożenia geopolityczne.

„Moi demokratyczni koledzy z Waszyngtonu są zdeterminowani, aby radykalnie zmienić nasze społeczeństwo, aby nasz kraj był bardziej podatny na zagrożenia, z którymi się stykamy” – powiedział Mancin.

Biały Dom zareagował gniewnie, znajdując wspólną płaszczyznę i oskarżając go o złamanie obietnicy uchwalenia ustawy.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki powiedziała, że ​​uwagi Mansina „oznaczają nagłe i niewyjaśnione odwrócenie jego stanowiska”. Powiedział, że administracja Bidena znajdzie sposób na przesunięcie prawa do przodu w 2022 roku.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi powiedziała późną niedzielę, że prawodawcy powinni „być przy stole, aby uchwalić Wbudowane Lepsze Prawo”. „Do końca tego roku nie będziemy mieli prawa” – przyznała.

„Chociaż to rozczarowujące, że nie mamy prawa do końca tego roku, mamy nadzieję, że w przyszłym roku osiągniemy porozumienie z tym ważnym ustawodawstwem” – powiedział Pelosi.

Wielu Demokratów postrzega ustawę jako kluczową dla szans partii na utrzymanie kontroli nad Kongresem w przyszłorocznych wyborach.

READ  Biden pyta teraz pożyczkobiorców pożyczek studenckich: co teraz?

Biden przegrał o prawie 40 procent z byłym prezydentem Donaldem Trumpem w wyborach 2020, a Biały Dom ma nadzieję, że rozmowy będą pełne miłości i osobiste, aby uniknąć zrażenia Mancina, który reprezentuje Zachodnią Wirginię.

Jednak wielu wysokich rangą sojuszników Bidena uważa, że ​​Mansin niszczy polityczną przyszłość demokratycznego prezydenta, a Sackie publicznie potępił senatora, sugerując nowy etap w dążeniu do ustawodawstwa, które uważa za niezbędne dla spuścizny Bidena.

Komentarze Manjina wywołały również oburzenie ze strony Liberalnych Demokratów.

Senator USA Joe Mansin (D-WV) przybył na Kapitol w Waszyngtonie 27 września 2021 r. REUTERS / Elżbieta Frantz

„Niech będzie jasne: wymówka Mancina to bzdura”, powiedział na Twitterze Ilhan Omar, przedstawiciel USA z Demokratów z Minnesoty.

Senator Bernie Sanders, który pomagał w przygotowaniu projektu ustawy, i tak wezwał do referendum w sprawie zestawu działań.

Ustawa podniosłaby podatki dla bogatych i korporacji, aby płaciły za szereg programów mających na celu powstrzymanie zmian klimatycznych, zwiększenie dotacji na opiekę zdrowotną i zapewnienie bezpłatnej opieki nad dziećmi.

Biden argumentował, że ważne było ograniczenie takich wydatków w czasie, gdy inflacja rosła, a gospodarka podnosiła się po upadku koronawirusa. Republikanie mówią, że będzie proponowana ustawa Zwiększy deficyt federalny, Wpływające na inflację paliw i gospodarkę.

Wyżynna walka

Demokraci mają bardzo małą kontrolę, a poparcie Mancina jest kluczowe w zjednoczonej sali republikanów sprzeciwiających się ustawie.

Podczas gdy Mansin wierzy, że w jakiś sposób poprze ustawę, Biały Dom musi pokonać senator Kirsten Cinema, kolejną umiarkowaną demokratkę, która nie obiecała jej poprzeć.

Chociaż rozmowy z Mans były kiepskie, doradcy Bidena wyrazili ostatnio nadzieję, że w końcu dojdą do porozumienia.

Sanders, demokratyczno-socjalistyczny partner z Demokratami w Senacie, powiedział CNN, że uważa, iż powinno się odbyć referendum w sprawie ustawy, pomimo sprzeciwu Manchina.

„Jeśli nie ma odwagi zrobić tego, co jest słuszne dla rodzin pracujących w Zachodniej Wirginii i Stanach Zjednoczonych, niech cały świat zagłosuje na niego „nie” – powiedział Sanders.

READ  Elon Musk dołącza do rady dyrektorów Twittera, drażniąc się z „znaczącymi ulepszeniami”

Biden podpisał w zeszłym miesiącu rachunek za infrastrukturę o wartości 1 biliona dolarów, mający na celu tworzenie miejsc pracy poprzez naprawę rozpadających się mostów i dróg oraz rozszerzenie szerokopasmowego dostępu do Internetu poprzez przydzielanie pieniędzy władzom stanowym i lokalnym.

Liberalni Demokraci w Kongresie wezwali rząd do połączenia ustawy o lepszej budowie z ustawą o infrastrukturze w nadziei na zapewnienie uchwalenia poprzedniego prawa.

Pelosi, Demokrata, poprowadził we wrześniu próbę zerwania obu rachunków.

„Ostrzegaliśmy, że stanie się tak, jeśli wbudowana skrzynka zostanie oddzielona od infrastruktury” – powiedział Omar na Twitterze.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Johna Wolfa i Trevora Hannigata; Dodatkowy raport Davida Bronstroma, Redagowanie przez Rhea Pinoy przez Kierana Murraya, Toinę Siaku, Daniela Wallisa i Paula Simao

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.