15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk mówi, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków

Milioner

Elona MuskaNajbogatszy człowiek świata zapowiedział, że w tym roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków.

ten

Tesla Inc.

Dyrektor naczelny ujawnił to w niedzielnym tweecie, nie podając dalszych szczegółów.

„O dziwo, w tym roku zapłacę ponad 11 miliardów dolarów podatków”. Pan. Musk powiedział na Twitterze.

Według Bloomberg Billionaires Index, od niedzieli pan. Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem 243 miliardów dolarów. Większość tego bogactwa została powiązana z Teslą i jej firmą rakietową Space Exploration Technologies Corp.

Miał spór w zeszłym tygodniu Sen. Wraz z Elizabeth Warren (D., Massachusetts) wezwał milionera do płacenia wyższych podatków. „Zmienimy zły kod podatkowy, aby najlepsza osoba w roku faktycznie płaciła podatki i przestała ładować wszystkich innych za darmo”. Pani Warren napisała na Twitterze, niedawno wybrany Osobą Roku magazynu Time. Wspomina o piżmie.

Pan Musk odpowiedział wtedy W tym roku zapłaci więcej podatków niż jakikolwiek Amerykanin w historii.

Pan. Musk otrzymał rekompensatę podczas nagród giełdowych i nie przyjmował płatności gotówkowych od Tesli. W zeszłym miesiącu rozpoczął ankietę na Twitterze Zapytaj ludzi, czy chce sprzedać 10% zniżki na swoje Tesla Holdings, Głosujący wspierani. Zaprojektował pytanie ankietowe w kontekście toczącej się debaty na temat opodatkowania niektórych najbogatszych ludzi w Ameryce.

Akcje Tesli spadły w poniedziałek o 2%, spadając poniżej 900 dolarów po raz pierwszy od października. Pan. Chociaż Musk stracił jedną czwartą swojej wartości od początku sondażu na Twitterze i jego wyprzedaży, akcje wzrosły w tym roku.

Czeka go termin w sierpniu 2022 r., w którym zgodnie z przepisami stwierdza się, że około 22,9 miliona opcji na akcje będzie musiało zostać zamienionych na akcje lub wygasną jako bezwartościowe. Aby skorzystać z tych opcji, będzie potrzebował około 143 milionów dolarów, Oraz ponad 9 miliardów dolarów federalnego dochodu i podatków na ubezpieczenie zdrowotne do zapłacenia podczas ćwiczeń.

READ  Australian Open 2023 - Advantage, Novak Djokovic w tenisowym wyścigu kóz

Zgodnie z prawem stanu Kalifornia, panie Musk będzie również musiał liczyć się ze znacznym obciążeniem podatkowym stanowym, ponieważ uważa się, że opcje są wykorzystywane jako częściowa rekompensata zarobiona w stanie, gdy tam mieszka.

Pod koniec 2020 r. pan Kalifornia może być opodatkowana, powiedział Musk Przeprowadził się do Teksasu. Stan Teksas nie nakłada podatków od dochodów osobistych ani od zysków kapitałowych. Powiedział też, że się porusza Siedziba Tesli od Doliny Krzemowej do Austin w Teksasie.

Pan. Piżmo żartował wcześniej Powiedział na Twitterze, że proponowany podatek od niezrealizowanych zysków kapitałowych miliarderów ostatecznie rządzi rządem.Przychodzą po ciebie z pieniędzy innych.

Napisz do Stevena Rusolillo na adres [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8