24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Goldman Sachs był pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który opuścił Rosję

Goldman Sachs był pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który opuścił Rosję

Goldman Sachs opuszcza Rosję, stając się pierwszym dużym bankiem amerykańskim, który opuścił kraj po tym, jak zachodnie rządy narzuciły tratwę. Przeszkody Ma na celu sparaliżowanie rosyjskiej gospodarki.

„Goldman Sachs zawiesza swoją działalność w Rosji zgodnie z wymogami regulacyjnymi i licencyjnymi” – poinformowała w e-mailu rzeczniczka banku Andrea Williams. „Koncentrujemy się na zarządzaniu lub zamykaniu istniejących zobowiązań na rynku oraz wspieraniu naszych klientów na całym świecie w zapewnianiu dobrego samopoczucia naszych ludzi”.

Rosyjska firma zajmująca się bankowością inwestycyjną zatrudnia około 80 pracowników i organizuje wyjazdy dla tych, którzy odejdą, powiedziała Williams, potwierdzając wcześniejszy raport. Aktualności Bloomberga. Część pracowników Goldman ds. prawnych i zgodności będzie przebywać w kraju.

Do końca 2021 r. New York Bank miał ponad 700 mln USD ekspozycji na Rosję, związanej z produktami finansowymi, takimi jak pożyczki, akcje i papiery wartościowe. Wniesiony. Chociaż Goldman jest obecny w Rosji, jego działalność nadal stanowi niewielką część globalnych operacji banku.

„To inwazja na suwerenne państwo” – powiedział dyrektor naczelny Goldmana, David M. Salomon powiedział w notatce do pracowników w czwartek. „Setki tysięcy ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, ukraińskie miasta zostały zdewastowane i były już tragiczne ofiary. Wiem, że dla wielu naszych ludzi będzie to bardzo trudny i trudny czas.

Krym zainaugurował prezydent Władimir V. Po fuzji Putina banki amerykańskie i zachodnie wycofały się z bezpośrednich transakcji w Rosji w 2014 roku, kiedy USA nałożyły kary.

CitigroupFirma, która zatrudnia w Rosji około 3000 pracowników, poinformowała w środę, że „oceni naszą działalność w tym kraju”. W Rosji miejski oddział konsumencki prowadzi ograniczoną działalność; Bank wystawił biznes na sprzedaż w ramach ogłoszonego w zeszłym roku szerszego odpływu z rynków zagranicznych. Bank ujawnił Rosji do końca 2021 r. 9,8 mld USD, w tym zadłużenie korporacyjne i konsumenckie oraz zadłużenie samorządów. Wniesiony. Mark Mason, szef finansów, powiedział inwestorom w zeszłym tygodniu, że pracuje nad zmniejszeniem tej ekspozycji.

READ  Jose Altuve przedłużył kontrakt z Astros

Niedawne sankcje gospodarcze mogą zostać nałożone na Rosję Pośrednie efekty foresightu Ze względu na wielkość gospodarki i powiązania międzynarodowe. Kraj jest głównym eksporterem surowców, takich jak ropa naftowa, gaz ziemny i pszenica.

Citigroup, jedyny amerykański bank działający na Ukrainie, zatrudnia w tym kraju ponad 200 pracowników i pomoże przekroczyć granicę osobom, które chcą wyjechać do Polski, powiedziała w zeszłym tygodniu Jane Fraser, prezes Citigroup.