9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gaz ziemny spada o 10%, na dobrej drodze do najgorszego miesiąca od ponad trzech lat

Gaz ziemny spada o 10%, na dobrej drodze do najgorszego miesiąca od ponad trzech lat

Zbiornik skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Artinon Brickmong / im | Okoem | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na gaz ziemny w USA W czwartek spadł poniżej 6 USD za milion brytyjskich jednostek termicznych, po tym, jak raport inwentaryzacyjny wykazał większą niż oczekiwano liczbę magazynów, co wywołało obawy o nadpodaż na rynku.

Kontrakty terminowe na Henry Hub spadły o 12,5% do 5,68 USD za milion brytyjskich jednostek termicznych. Kontrakt spadł o prawie 30% w czerwcu, co oznacza, że ​​jest to najgorszy miesiąc od grudnia 2018 roku.

Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej poinformowała w czwartek, że zapasy na tydzień kończący się 24 czerwca wzrosły o 82 miliardy stóp sześciennych.

David Givens, prezes Argus Media ds. usług gazowych i energetycznych w Ameryce Północnej, powiedział, że spodziewa się zbudować 76 miliardów stóp sześciennych.

„Liczba 82 była pod tym względem niedźwiedzia”, powiedział, dodając, że nagromadzenie pamięci jest bliskie normalnym poziomom.

Campbell Faulkner, starszy wiceprezes i główny analityk danych w OTC Global Holdings, zauważył „wrażliwość bilansu popytu i podaży na gaz ziemny w letnim sezonie chłodzenia na popyt”.

„Gaz był jednym z najważniejszych produktów eksportowych, a spalanie energii było silne w pierwszej połowie 2022 roku. lub w dół — powiedział.

Część słabości w tym miesiącu była również spowodowana ogłoszeniem przez Freeport LNG na początku czerwca, że ​​zakład na wyspie Quintana w Teksasie będzie niedostępny po pożarze dłużej niż oczekiwano.

Ogłoszenie spowodowało, że kontrakty terminowe na gaz ziemny spadły o ponad 16% dziennie Tam, gdzie handlowcy boją się nadpodaży na rynku.

Proces Freeport odpowiada za około 17% zdolności przerobowych amerykańskiego LNG. Rekordowa ilość amerykańskiego LNG trafiła do Europy w ostatnich miesiącach, ponieważ blok chce odejść od rosyjskiej energii. Z kolei popyt na LNG spowodował wzrost cen w Henry Hub.

READ  Sędzia zasad Amazon musi zwrócić zwolnionych pracowników magazynu

Administracja ds. Bezpieczeństwa Rurociągów i Materiałów Niebezpiecznych powiedziała w czwartek, że obiekt nie będzie mógł powrócić do normalnej działalności, dopóki PHMSA nie uzna go za bezpieczny.

„W wyniku wstępnego dochodzenia warunki w obiekcie eksportowym Freeport LNG wydają się stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, mienia lub środowiska” – podała agencja w oświadczeniu.

Pomimo znacznych spadków w czerwcu, w 2022 r. wzrost gazu ziemnego o ponad 50%.

John Kilduff, partner w Again Capital, zauważył, że chociaż poziom zapasów jest nadal niższy niż 10% od poziomu z zeszłego roku, „teraz znajdujemy się w obszarze, który można opanować”. Dodał, że prognoza pogody na północnym wschodzie wskazuje na umiarkowaną pogodę do połowy lipca.

Ceny gazu ziemnego wzrosły w maju powyżej 9 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych, osiągając najwyższy poziom od sierpnia 2008 roku.