20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Filipiński prezydent Duterte, który kandyduje do Senatu w 2022 r., odrzuca rywalizację z córką

Prezydent Tudor zgłosił swoją kandydaturę w ciągu ostatniej godziny przed zakończeniem rejestracji o godzinie 17:00 czasu lokalnego w poniedziałek.

Ruch trwa w tę i z powrotem, o które stanowisko ubiegać się w wyborach w 2022 roku. Duterte nie może ponownie kandydować na prezydenta.

Wcześniej w poniedziałek sekretarz ds. komunikacji Duterte powiedział, że prezydent będzie kandydował na wiceprezydenta. W tym czasie jego prezydencki rzecznik Duterte powiedział, że nie będzie występował przeciwko swojej córce. Sarah Tudor-Corbio, który zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko wiceprezesa, według spółki zależnej CNN CNN Filipiny.

„Kochają się nawzajem, ojciec i córka Rodrigo Ro Tudorte i burmistrz Inde Sarah. Nie będą walczyć ze sobą, nie będą ze sobą konkurować” – powiedziała dziennikarzom rzecznik Harry Rock.

Poniedziałkowy termin, w którym filipińskie partie polityczne sfinalizują kandydatów w przyszłorocznych wyborach, sprawił, że wyborcy byli w napięciu z powodu zmian w ostatniej chwili w nieprzewidywalnych, ale znaczących wyścigach.

Na Filipinach prezydent i wiceprezydent są wybierani oddzielnie.

Duterte nie może ponownie kandydować na prezydenta, ale może ubiegać się o inne stanowiska, w tym wiceprezydenta, senatora, członka Kongresu, burmistrza lub gubernatora. Był burmistrzem Tao City, zanim kandydował na prezydenta w 2016 roku.

Jego 43-letnia córka miała startować po nim na prezydenta ze względu na wyraźną przewagę we wszystkich sondażach dotyczących popularności i preferowanych kandydatów. Zapisał się jednak, aby kandydować na wiceprezydenta.

READ  Siedmiokrotny mistrz Super Bowl, Tom Brady, przejdzie na emeryturę po 22 sezonach NFL.