24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gospodarka Japonii kurczy się, ale perspektywy są jasne jak wirus eps

Gospodarka Japonii kurczy się, ale perspektywy są jasne jak wirus eps

W trzecim kwartale 2021 r. gospodarka Japonii nadal słabła i ponownie się kurczyła, ponieważ kraj walczył o znalezienie swojej bazy ekonomicznej w obliczu kryzysu łańcucha dostaw, który uderzył w kontrolę koronawirusa i jej największych producentów.

Według danych rządowych w okresie lipiec-wrzesień, trzecia co do wielkości gospodarka po Stanach Zjednoczonych i Chinach, skurczyła się o 3 procent rocznie. W rezultacie, po nieznacznym wzroście w ciągu ostatnich trzech miesięcy, po nieznacznym wzroście w ciągu ostatnich trzech miesięcy, z kwartalnym spadkiem o 0,8%, produkcja gospodarcza rosła w skorygowanym tempie 1,5 procent rocznie lub kwartalnym 0,4 procent.

Ale najjaśniejsze dni mogą nadejść, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Japonia ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników szczepień w głównych krajach i zniosła wszelkie ograniczenia w swojej gospodarce, ponieważ jej kasyna wirusowe spadły do ​​jednego z najniższych poziomów na świecie w ostatnich tygodniach.

Siedemdziesiąt pięć procent kraju jest w pełni zaszczepionych. Od połowy października liczba zachorowań na koronawirusa spadła o około 99 procent, co wskazuje na przychody z długo tłumionych wydatków konsumenckich.

Aby wzmocnić pozytywne nastawienie, decydenci przygotowują po wyborach nową rundę bodźców, aby wesprzeć chore firmy i przekazać pieniądze ludziom w całym kraju.

Wakaba Kobayashi, ekonomista z Instytutu Badawczego Deiva w Tokio, powiedział, że płatności będą bardziej efektywne niż poprzednie metody.

„W tej chwili ludzie są mniej powściągliwi; wychodzenie jest w porządku”, powiedział, „w tych warunkach łatwiej jest poprawić wydatki konsumentów”.

Jeszcze przed epidemią Japonia, starzejąca się populacja i zmniejszająca się konkurencyjność handlowa, walczyła o wzrost gospodarczy. Po wzroście wzrostu w drugiej połowie zeszłego roku gospodarka wpada w cykl ekspansji i kurczenia się, płynący z falami wirusów.

Podczas gdy inne duże gospodarki odżyły w wyniku złagodzenia restrykcji, Japonia nie była w stanie uwolnić się od pułapki wywołanej przez wirusy, będącej następstwem miesięcy walki z epidemią.

Kraj rozpoczął się w okresie od lipca do września Tylna noga Ponieważ wydanie niezgrabnej szczepionki pozostaje daleko w tyle za jej odpowiednikami.

W środku lata był w środku ciężkiej walki z wirusem. Liczba przypadków zmienności delta wzrosła, gdy Tokio przygotowywało się do rozpoczęcia Letnie Igrzyska. Sponsorzy Kampanie reklamowe zostały wycofane, a turyści zostali w domu. Mecze rozgrywane bez widzów nie dostarczyły obiecanego bodźca ekonomicznego, gdy kraj został wybrany jako gospodarz.

Wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa Japonia wkroczyła w nową sytuację kryzysową. Restauracje i bary zamknęły się szybko, a podróż dobiegła końca, a wiele osób zdecydowało się zostać w domu, zamiast śmiało rekordowej liczby przypadków.

Jednocześnie niedobory półprzewodników uderzają w producentów samochodów w kraju, zmuszając wielu do drastycznego ograniczenia produkcji. We wrześniu ośmiu czołowych japońskich producentów wyprodukowało o połowę mniej samochodów niż rok wcześniej.

„Nastąpił ogromny spadek produkcji. Ludzie chcieli kupować samochody, ale nie mogli” – powiedziała. powiedział Kobayashi.

Jednak odkąd kraj zakończył stan wyjątkowy w zeszłym miesiącu, ruch pieszy powrócił do niemal nieprawdopodobnego poziomu, powiedział Tomohiko Kosova, badacz z Japońskiego Instytutu Badawczego.

„Istnieje ryzyko ponownego rozprzestrzeniania się infekcji, ale na razie prognozy wskazują na ożywienie” – powiedział, dodając, że „możemy spodziewać się wyższego wzrostu konsumpcji krajowej w nadchodzących miesiącach”.

Oczekuje się również, że przemysł motoryzacyjny odbije się, ponieważ producenci chipów rozszerzają produkcję w Azji Południowo-Wschodniej, a wirus zamyka fabryki produkujące istotne części do japońskich pojazdów.

„Oczekuje się, że eksport wzrośnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy przyszłego roku” – powiedział. Kosowo powiedział.

Mając nadzieję na ożywienie gospodarki, oczekuje się, że rząd w najbliższych dniach wdroży swój pakiet bodźców gospodarczych, który zapewni pomoc finansową rodzinom z dziećmi poniżej 18 roku życia, pomoże małym firmom i zrekompensuje rosnące koszty paliwa. Ceny, które podniosły koszty w różnych branżach.

READ  Trump Arc: Biuro prokuratora generalnego stanu Nowy Jork identyfikuje „fałszywe zgłoszenia i wady”

Na wzrost nadal wpływają jednak inne czynniki. Kraj jest zamknięty dla turystów – i dla wielu biznesmenów i studentów trudno jest wejść – i nie jest jasne, kiedy granice zostaną ponownie otwarte. Przed wybuchem epidemii wiele firm w Japonii polegało na stałym napływie gości z zagranicy.

Chociaż krajowi należy pogratulować sukcesu w walce z wirusem, powinien on wyrazić wizję tego, co ma nastąpić dalej, powiedział Daisuge Karagama, główny ekonomista rynkowy Mizuho Bank.

Chociaż liczba zgłaszanych dziennych infekcji w Tokio spadła do dwucyfrowego niskiego poziomu, powiedział, że „nie ma mapy drogowej” i „nie ma strategii”.